Тендерне забезпечення

У яких випадках тендерне забезпечення не повертається учаснику торгів?

Тендерне забезпечення

Спочатку дамо визначення тендерному забезпеченню.

Згідно п. 8 ст. 1 закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII забезпечення тендерної пропозиції - це надання забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

Відповідно до ч.1 ст. 24 Закону замовник має право зазначити в оголошенні про проведення процедури закупівлі та в тендерній документації вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції.

В яких же випадках забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику?

Ч. 3 ст. 24 Закону містить умови, за яких тендерне забезпечення не повертається учаснику, а саме:

  • відкликання тендерної пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються чинними;
  • непідписання учасником, який став переможцем процедури торгів, договору про закупівлю;
  • ненадання переможцем у строк, визначений в абзаці другому частини третьої статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону;
  • ненадання переможцем процедури торгів забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацією.
Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо