Зміни до договору про закупівлю

Чи можна внести зміни до договору про закупівлю, укладеного за результатами переговорної процедури?
Зміни до договору про закупівлю

Процес укладення договору за результатами торгів регулюється розділом ст.36-37 закону України «Про публічні закупівлі». Частина 4 ст.36 містить норму, згідно якої істотні умови договору не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім нижчезазначених випадків:

  • зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;
  • зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;
  • покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;
  • продовження строку дії договору та виконання зобов’язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі;
  • узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг);
  • зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок;
  • зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни;
  • зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини п’ятої цієї статті.

Отже, внесення змін в договір про закупівлю, укладений за результатами переговорної процедури можливе в частині істотних умов, лише за наявності однієї або декількох з вищезазначених підстав.

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо