Назад до каталогу статей
Корисні статті

24 години на виправлення помилки: що потрібно знати учаснику Прозоро про норму у воєнний час

13 Березня 2023

З набранням чинності Постановою №1178, механізм 24 год значно розширив свою дію на перелік документів та інформацію, які може учасник виправити під час проведення тендеру. У статті E-tender описав, які саме це документи та як на сьогодні, у час війни, працює механізм усунення невідповідностей в тендерній пропозиції

1

До набрання чинності Постановою №1178, яка затвердила Особливості здійснення публічних закупівель, виправленню невідповідностей протягом 24 год підлягали ті документи та/або інформація учасника, які підтверджують кваліфікацію за статею 16 Закону про закупівлю, а також - підтвердження уповноваженої особи, яка підписує тендерну пропозицію та договір про закупівлю. З появою Особливостей норма про 24 год зазнала змін. Про що й поговоримо далі.

Сьогодні норма про 24 год, якою надано можливість учаснику на виправлення невідповідностей розширена щодо документів та інформації, які можна виправляти. Отож, що саме передбачає нинішня норма про 24 год. Звернемося до положень пункту 40 Особливостей. Ним передбачено: «замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель".

Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції

  • інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником,

та/або

  • інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції).

Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо».

Запам'ятайте, що розміщення повідомлення про усунення невідповідності – це обов’язок замовника, а не його право. Тож, у разі, коли у вашій тендерній пропозиції є невідповідність, замовник має розмістити про це повідомлення.  

ВАЖЛИВО

Замовник не може розміщувати щодо одного і того ж учасника процедури закупівлі більше ніж один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах. Виняток складає випадки, пов’язані з виконанням рішення АМКУ.

Для чого вимога про усунення невідповідностей

Механізм 24 год надає учаснику право на усунення невідповідностей в документах чи інформації тендерної пропозиції.

Для замовника така норма надає можливість не відхиляти за невідповідності умовам тендерної документації тендерну пропозицію, якщо вона є найбільш економічно вигідною, хоч і має незначні помилки (неточності), які не впливають на ціну тендерної пропозиції та характеристики предмета закупівлі. Тож, замовник може зберегти саме ту тендерну пропозицію, яка відповідає його потребам.


Яку інформація має містити повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей

Абзацами 5-8 частини 16 статті 29 Закону про публічні закупівлі передбачено, що повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей повинно містити:

  1. перелік виявлених невідповідностей;
  2. посилання на вимогу (вимоги) тендерної документації, щодо якої (яких) виявлені невідповідності;
  3. перелік інформації та/або документів, які повинен подати учасник для усунення виявлених невідповідностей.

Отже, у відкритих торгах з особливостями, учасникам надається можливість виправляти виявлені замовником невідповідності у всіх документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією.

Для вас також маємо 10 важливих заміток для участі у відкритих торгах з особливостями.

Коли механізм 24 год не діє

Випадки, коли механізм 24 год для виправлення не діє:

  • відсутність забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагав замовник;
  • відсутність інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції.

Які наслідки невиправлення невідповідностей у тендерній пропозиції

У разі якщо ви, як учасник публічної закупівлі не виправили виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в системі Прозорро повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей, замовник відхиляє вашу тендерну пропозицію. При цьому він має зазначити відповідні аргументи в електронній системі закупівель ProZorro згідно до абзацу шостого пункту 1 частини першої статті 31 Закону про закупівлю.

Чотири нюанси механізму 24 годин на усунення невідповідностей

1. Надання 24 годин на усунення невідповідностей є обов’язковою вимогою для замовника.

2. У разі якщо тендерна пропозиція учасника, крім невідповідностей в інформації та/або документах, визначених частиною 16 статті 29 Закону про закупівлю, не відповідає іншим вимогам тендерної документації, її замовник має відхиляти відповідно до підстав, визначених у статті 31 Закону про закупівлю, без застосування механізму 24 год.

3. Визначення невідповідностей замовник здійснює самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі та вимог, встановлених в тендерній документації, керуючись принципами здійснення закупівель та переліком інформації та/або документів, передбачених частиною 16 статті 29 Закону про закупівлю.

4. Повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей може розміщуватися щодо одного й того ж учасника процедури закупівлі один раз, крім випадків, пов’язаних з виконанням рішення АМКУ.

Навчання в Prozorro

Якщо ви початківець у Прозоро, не хвилюйтеся, ми навчимо вас працювати та заробляти у прозоро на майданчику Е-Тендер. Для цього тримайте наш онлайн-курс «Prozorro для постачальника. Навчання та Onboarding». Він стане опорою у вашій роботі на майданчику Е-Tender.UA, системі Прозооро та в електронному каталозі Прозорро Маркет. Також цей курс стане у нагоді навіть якщо ви просунутий користувач та покупець в Prozorro, його зможете використати для підвищення кваліфікації або тестування знань своїх працівників.


Наш курс вже використали наші користувачі та залишили для вас відгук.

1  1

1  

1

Якщо залишилися запитання, ми радо допоможемо, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Надаємо відповіді на найпоширеніші запитання від замовників про закупівлі у воєнний час. Відповідаємо як застосовувати положення Особливостей про здійснення публічних закупівель на Е-Тендер
Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua