Назад до каталогу статей
Дайджест

4 основних порад щодо використання електронного підпису в закупівлях

13 Листопада 2018

4 поради щодо використання ЕЦП у закупівлях: посилання на чинний закон, ЕЦП прирівнюють до КЕП, вимога про банківську гарантію з КЕП

ЕЦП  НА КЕП

АБО

4 ОСНОВНИХ ПОРАД ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ПІДПИСУ У ЗАКУПІВЛЯХ


Діана Чайка і Любава Стефанюк, консультанти ПП «Центр публічних закупівель «Тендер-Експерт» 


У зв’язку із набранням 7 листопада чинності ЗУ «Про електронні довірчі послуги», замовникам слід взяти до уваги поради експертів для визначення у тендерній документації вимог щодо електронних підписів та їх використання у закупівлях, взагалі 


Чотири поради від експертів:

1. Вимога про банківську гарантію з КЕП

Встановлюючи вимогу про надання учасниками забезпечення тендерної пропозиції у формі банківської гарантії, слід зазначити, що цей документ має бути скріплений уже не електронним цифровим підписом (ЕЦП), а кваліфікованим електронним підписом (КЕП). 

КЕП – є вид електронного підпису з високим рівнем довіри, що прирівнюють до власноручного.


2. Посилання на чинний закон

Слід уникати посилань на уже не чинний ЗУ «Про електронний цифровий підпис», натомість, можна посилатись на новий ЗУ «Про електронні довірчі послуги», а також на діючий ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг». Зокрема, саме ч. 4 ст. 18 ЗУ «Про електронні довірчі послуги» містить положення про те, що КЕП має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис. А також має презумпцію його відповідності власноручному підпису. 


Тому, саме цей вид електронного підпису можуть і мають застосовувати замовники та учасники публічних закупівель при складанні, оформленні електронних документів. А замовники при формулюванні відповідних вимог щодо електронного підпису в тендерній документації.

3. ЕЦП прирівнюють до КЕП

Слід мати на увазі, що ЕЦП, які були видані як замовникам так і учасникам до 07.11.2018 (дати набрання чинності ЗУ «Про електронні довірчі послуги») не втрачають своєї чинності до того моменту, доки не закінчиться строк дії посиленого сертифіката їх відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності вказаним законом. 

Притому, на той час, поки вони є чинними, їх прирівнюють до КЕП та учасники можуть їх використовувати для виконання вимоги замовника про накладення КЕП. 


Таким чином, зараз отримати ЕЦП старого зразка уже неможливо, але користуватись ним до закінчення терміну його чинності - у якості КЕП, ще можна. І, якщо замовник у тендерній документації передбачить вимогу про накладення КЕП, учасники мають право:

а) скористатись новим КЕП, виготовленим уже після 07.11.2018;  

б) використати ще старий, але дійсний ЕЦП у якості КЕП та повністю виконати вимогу замовника. 


4. Вимога в ТД щодо накладення учасниками КЕП на усі документи

Замовникам варто передбачати у тендерній документації вимогу щодо накладення учасниками КЕП на усі документи, що у складі тендерних пропозицій, а не лише щодо банківської гарантії. Так, Законом України «Про електронні довірчі послуги» було внесено зміни до ст. 7 ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг», а саме, передбачено, що оригіналом електронного документа є його електронний примірник з  обов’язковими реквізитами, зокрема, з електронним  підписом  автора  або  підписом,  прирівняним до власноручного, відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги». 


Таким чином, КЕП є обов’язковим реквізитом електронного документа. схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 31 серпня - 06 вересня 2020. Ольга Терещенко: Закупівельник - не «снабженєц». Інструмент, який буде корисний учасникам публічних закупівель у Prozorro. Секрети перемог на Prozorro від Ашан Рітейл Україна. У Фонді держмайна розповіли про успіхи малої приватизації. В Clarity Project зібрано всю інформацію про аукціони з продажу майна у Prozorro.Продажі. Prozorro.Продажі - вигідно купити або орендувати державне майно . Арештоване майно відтепер будуть реалізовувати через Prozorro.Продажі. Перші аукціони у Prozorro.продажі з приватизації спиртзаводів проведуть у середині вересня. Продаж необробленої деревини має відбуватись на аукціонах у Prozorro.Продажі.
Дайджест
У Київській школі економіки удосконалили аналітичний онлайн-сервіс, який допомагає швидко визначити CPV-код та спланувати закупівлю