Назад до каталогу статей
Дайджест

4 поради щодо захисту персональних даних у системі ProZorro

02 Листопада 2018

Захист персональних даних у системі ProZorro: поради, що каже про персональні дані Закон про закупівлі?


4 поради щодо захисту персональних даних у системі ProZorro


Учасникам, які беруть участь у тендері доводиться, окрім, пропозицій надавати і документи, які містять персональні дані особи (копії паспорта, ІПН тощо). Такі вимоги для участі не є обов’язковими і Закон України " Про публічні закупівлі" не визначає щодо них вимоги. Але, замовники самі можуть визначати необхідність подання саме таких документів. Справа у тому, що інформацію, яку завантажує учасник у систему є відкрита і будь-хто може побачити увесь хід процедури закупівлі - від початку оголошення - до її завершення. Звісно, що й усі документи щодо неї також можна переглянути. Тому учасники ризикують, що їх персональні дані можуть бути використані неправомірно сторонніми особами. Ба більше - припускають, такі прецеденти вже є. Аби застерегти себе від небажаних наслідків з використанням персональних даних, рекомендуємо прочитати головні поради щодо цього у статті.


Персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.


Поради щодо захисту персональних даних 

Так, ProZorro рекомендує представникам учасника, які надають у складі тендерної пропозиції документи, які містять відомості про особу:

- уважно вивчати, які саме документи запитує замовник; 

- звернутися до замовника за роз'ясненнями через електронну систему, у разі якщо він запитує персональні дані особи, як постачальника. Досить часто, після чого, такі вимоги замовник виключає із тендерної документації; 

- оскаржувати умови тендерної документації, якщо замовник не надає обгрунтованого запиту на документи, які містять персональні дані; 

- негайно звертатися до поліції, якщо дані були неправомірно використані. 


Що каже про персональні дані Закон про закупівлі?

Варто зауважити, що Закон України “Про публічні закупівлі” не регулює питання збору, обробки та зберігання персональних даних. Замовники на власний розсуд визначають, які саме документи мають надати учасники у складі тендерної пропозиції. Усе, що завантажує постачальник до системи ProZorro, на певному етапі (залежно від типу процедури) стає публічною інформацією. Якщо постачальник бере участь у закупівлі, в якій замовник вимагає скани паспорту/ідентифікаційного коду тощо , значить, він добровільно погоджується на розміщення своїх персональних даних у відкритому доступі системи. Втім, у постачальника завжди є право оскаржити таку вимогу замовника або звернутися до нього із пропозицією виключити її з відповідного переліку обов'язкових документів, які постачальник має надати. 


Як регулює питання персональних даних у ProZorro спеціальний Закон?

Натомість згідно з Законом України “Про захист персональних даних” у сфері електронної комерції обов'язковою є згода на обробку персональних даних. Підприємці, які планують брати участь у публічних закупівлях, мають підтвердити дозвіл на обробку таких даних при реєстрації на електронному майданчику, авторизованому у системі. 


Варто наголосити, за збирання, використання, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації винна особа притягується до кримінальної відповідальності.


Стаття підготовлена, зокрема, за матеріалами сайту prozorro.gov.uсхожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.