Назад до каталогу статей
Дайджест

4 поради щодо захисту персональних даних у системі ProZorro

02 Листопада 2018

Захист персональних даних у системі ProZorro: поради, що каже про персональні дані Закон про закупівлі?


4 поради щодо захисту персональних даних у системі ProZorro


Учасникам, які беруть участь у тендері доводиться, окрім, пропозицій надавати і документи, які містять персональні дані особи (копії паспорта, ІПН тощо). Такі вимоги для участі не є обов’язковими і Закон України " Про публічні закупівлі" не визначає щодо них вимоги. Але, замовники самі можуть визначати необхідність подання саме таких документів. Справа у тому, що інформацію, яку завантажує учасник у систему є відкрита і будь-хто може побачити увесь хід процедури закупівлі - від початку оголошення - до її завершення. Звісно, що й усі документи щодо неї також можна переглянути. Тому учасники ризикують, що їх персональні дані можуть бути використані неправомірно сторонніми особами. Ба більше - припускають, такі прецеденти вже є. Аби застерегти себе від небажаних наслідків з використанням персональних даних, рекомендуємо прочитати головні поради щодо цього у статті.


Персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.


Поради щодо захисту персональних даних 

Так, ProZorro рекомендує представникам учасника, які надають у складі тендерної пропозиції документи, які містять відомості про особу:

- уважно вивчати, які саме документи запитує замовник; 

- звернутися до замовника за роз'ясненнями через електронну систему, у разі якщо він запитує персональні дані особи, як постачальника. Досить часто, після чого, такі вимоги замовник виключає із тендерної документації; 

- оскаржувати умови тендерної документації, якщо замовник не надає обгрунтованого запиту на документи, які містять персональні дані; 

- негайно звертатися до поліції, якщо дані були неправомірно використані. 


Що каже про персональні дані Закон про закупівлі?

Варто зауважити, що Закон України “Про публічні закупівлі” не регулює питання збору, обробки та зберігання персональних даних. Замовники на власний розсуд визначають, які саме документи мають надати учасники у складі тендерної пропозиції. Усе, що завантажує постачальник до системи ProZorro, на певному етапі (залежно від типу процедури) стає публічною інформацією. Якщо постачальник бере участь у закупівлі, в якій замовник вимагає скани паспорту/ідентифікаційного коду тощо , значить, він добровільно погоджується на розміщення своїх персональних даних у відкритому доступі системи. Втім, у постачальника завжди є право оскаржити таку вимогу замовника або звернутися до нього із пропозицією виключити її з відповідного переліку обов'язкових документів, які постачальник має надати. 


Як регулює питання персональних даних у ProZorro спеціальний Закон?

Натомість згідно з Законом України “Про захист персональних даних” у сфері електронної комерції обов'язковою є згода на обробку персональних даних. Підприємці, які планують брати участь у публічних закупівлях, мають підтвердити дозвіл на обробку таких даних при реєстрації на електронному майданчику, авторизованому у системі. 


Варто наголосити, за збирання, використання, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації винна особа притягується до кримінальної відповідальності.


Стаття підготовлена, зокрема, за матеріалами сайту prozorro.gov.uпохожие новости

Дайджест
Огляд новин з 23-29 березня. Про E-TENDER на карантині. Чи визнає ТПП карантин – форс-мажором? Відповіді на найпоширеніші запитання для бізнесу. Придбайте водно-спортивну базу «ЛОКОМОТИВ» в центрі м. Дніпро. Митний аукціон в Прозорро.Продажі: газотурбінний двигун Д049 в Дніпропетровській області. Класичний та голландський аукціони у системі Прозорро.Продажі на майданчику Е-ТЕНДАР: відео огляд та поради учасникам. Як обрати електронний майданчик для роботи у системі Прозорро.Продажі? Лист роз’яснення щодо проведення закупівель у зв’язку із COVID-19. Проєкт порядку визначення предмета закупівлі. Три нові державні органи виконавчої влади на заміну ДАБІ
Дайджест
Огляд новин з 16-22 березня. Закликаємо бізнес додавати в Prozorro Market товари для боротьби із COVID-19. Новини від Прозорро.Продажі під час карантину. Реалізація необробленої деревини на Прозорро.Продажі принесла українським лісокористувачам 35,9 млн грн. Експрес-тести на коронавірус вже у PROZORRO MARKET. Додаткове поле у системі Прозорро для звіту за закупівлями COVID-19. Prozorro Market у цифрах: чого купують більше, що представляють найчастіше, яка вартість договорів. Закупівлі без Prozorro: що визначає новий закон. Прийнято закони, які спрощують процедури закупівель товарів для боротьби із коронавірусом. АМКУ змінює порядок участі сторін у засіданні Колегії. Мінекономіки розробляє методологію закупівель у сфері дорожнього господарства. Уряд затвердив порядок та перелік товарів для проведення закупівель для запобігання пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 .
Дайджест
Огляд новин з 10-15 березня. Закупівля електроенергії: рекомендації АМКУ щодо визначення вимог замовниками. Оскаржувати закупівлі з квітня будуть по-новому: постачальникам на замітку. Проєкт Закону про внесення змін до закону «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу. Законопроєкт про оборонні закупівлі. Держархбудінспекцію ліквідують. Міська рада ІваноФранківська доповнила своє положення про допорогові закупівлі. Проведені впродовж лютого на Херсонщині земельні торги залучили до місцевих бюджетів 199 тис. грн.