Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

5 ПОРАД ДЛЯ УЧАСТІ В ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЛЯХ ВІД Е-ТЕНДЕР

17 Червень 2020

Сьогоднішній час зробив виклик багатьом компаніям, сферам бізнесу в подальшому розвитку їхнього майбутнього – вихід на нові ринки збуту, отримання прибутку від замовлення, продаж товару широкому колу замовників. Усе це стало наразі не настільки доступним та легким у виконанні. Та вихід є – усе це можна реалізувати у системі Прозорро. Саме вона надає можливість через авторизований майданчик Е-Тендер, здобути нові замовлення від державних замовників та отримати новий досвід в онлайн торгах.

Експертка у сфері публічних закупівель Наталія Шимко та майданчик Е-Тендер

Через систему прозоро бізнес продає як прості товари широкого вжитку, наприклад, канцелярські приладдя, меблі, офісне обладнання, так і більш складний предмет закупівлі – будівництво, реконструкції доріг, закупівлі для Укрпошти чи Укрзалізниці, чи турбін для Енергоатому. Досить різні закупівлі держава оголошує і проводить у системі, через що різноманітний бізнес має можливість стати учасником таких закупівель та переможцем. Про це у піде мова далі у нашій статті та відео. Де експертка у сфері публічних закупівель Наталія Шимко та майданчик Е-Тендер надає 5 головних порад, як стати успішним постачальником у прозорро.

ПОРАДА 1. Починайте із невеликих закупівель

Мета участі у таких закупівель може бути насамперед у тому, аби пройти деяке тренування на невеличких за вартістю закупівлях. Які також оголошують у системі Прозорро державні компанії. Та, участь у них, набагато простіша – менша кількість документів (довідок), яку слід підготувати, коротші строки проведення таких торгів та у разі, коли ви станете одним учасником такої спрощеної (допорогової) закупівлі - є усі шанси на легку перемогу.

Такі закупівлі дадуть вам можливість проаналізувати свою участь, свої плюси чи мінуси участі. Засвоїти краще роботу на майданчику та зрозуміти сам процес проведення електронних торгів.

І після успішних спроб участі в таких закупівлях, ви сміливо можете переходити до торгів вже на більші суми, які проводять державні компанії за відповідними процедурами, які визначені законом «Про публічні закупівлі».

! Деталі про алгоритм проведення спрощених закупівель, слухайте у відео.

ПОРАДА 2. Ставте запитання до замовників, вимагайте внести зміни до умов тендеру

Ваше право – звернутися до замовника із запитанням. Тому, якщо Ви не зрозуміли щось в умовах тендеру, на етапі уточнення умов закупівлі – звертайтеся вільно щодо цього до організатора торгів. Окрім того, іноді умови тендеру можуть бути дискримінаційними, тому слід бути пильним та вимагати усунути такі порушення чи неточності. Ваші запитання до замовників є анонімними, тому замовник не бачить адресанта такого запитання та вимоги щодо внесення змін до закупівлі. Будьте активними і перемога прийде до вас швидше.

! У відео фахівець майданчика Е-Тендер показала як технічно ставити запитання замовнику. 

ПОРАДА № 3. Готуйтеся до аукціону

На етапі підготовки пропозиції, готуйтеся до самого аукціону. Визначте для себе ще на початку торгів три рівні цінової пропозиції:

  • Максимальну;
  • Оптимальну;
  • Мінімальну цінову пропозицію.

Як проходить електронний аукціон:

  • Анонімно;
  • В три раунди;
  • Зниження мінімум на крок аукціону від своєї попередньої ставки  ( а не від ставки конкурента);
  • Останнім знижує той, хто подав найнижчу пропозицію.

ПОРАДА 4. Підготуйте та подайте документи

Старайтеся читати умови тендеру уважно та подавати документи на нього чітко у відповідності до вимог замовника. Подачу документів не відкладайте на останню годину – робіть це заздалегідь. А документи розкладайте правильно у відповідні папки. Ті форми документів (довідок), які визначив замовник, подавайте точно у такій.

! Як правильно подати пропозицію на тендер на майданчику Е-Тендер, показали у відео.

ПОРАДА № 5. Готуйтеся до тендера

Вивчайте замовників та своїх конкурентів. Це є можливим, адже уся інформація до аукціону і після звершення тендеру  доступні у вільному доступі для будь-якого користувача майданчика Е-Тендер та користувача системи прозоро.

Звертайте увагу перед тендером на замовника. Вивчіть історію його закупівель, проаналізуйте, які документи часто вимагає, які підстави відхилення учасників були у нього.

У разі, коли ви бачите, що замовники відхиляють пропозиції учасників не обґрунтовано, або його закупівлі часто оскаржують, подумайте спершу ніж подаватися на участь у його закупівлі. 

Також ви можете аналізувати діяльність у системі прозорро не лише замовників, а й своїх конкурентів. Так, звертайте увагу на ціни, які виставляють ваші конкуренти, товари чи послуги, які вони пропонують, їхню якість, тощо. І тоді вже вибудовуйте свій шлях участі у конкретній чи подібній закупівлі.

!Як знайти закупівлю, яка вас цікавить на майданчику Е-Тендер, технічно показали у відео

Пробуйте та перемагайте!

Вдалих тендерів!

А якщо виникають у вас запитання щодо участі у державному тендері чи реєстрації на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів.

З повагою команда Е-Tender!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Стаття від експерта
Оренда та продаж землі можуть приносити громадам мільярди гривень. Як правильно організувати процес?
Стаття від експерта
П'ять простих кроків до перемоги в земельних торгах на Е-Тендер
Стаття від експерта
Якщо предмет закупівлі є комплексним, держзамовники можуть оголосити мультилотову закупівлю, у якій кожен лот - окремий аукціон. Як запланувати і оголосити таку закупівлю? І що потрібно врахувати постачальнику під час подання пропозиції у мультилотову закупівлю?