Назад до каталогу статей
Новини

5 ВАЖЛИВИХ НОВОВВЕДЕНЬ НА МАЙДАНЧИКУ E-TENDER

23 Серпня 2019

Дізнайтеся про: 1. Нове у річному плані закупівель; 2. Нове в реєстрації фізичної особи-учасника; 3. Два нових класифікатори; 4. Обов'язкові поля згідно з наказу № 490; 5. Удосконалення пошукової системи на майданчику.

Зв'язок план-тендер


У системі Prozorro відбулися функціональні зміни, які насамперед націлені покращити закупівельну роботу користувачів та наблизитися ще на крок вперед до електронної документації. Усі технічні зміни почали працювати з 23 серпня. Далі детально про кожну з них.

1. Зв'язок план-тендер

Нова обов'язкова функція – зв'язок план-тендер, реалізована з метою оптимізувати процес планування. Окрім того, це дасть можливість прослідкувати процес тендера – від його початку – планування, до укладення договору про закупівлю.

Тож, починаючи з 23 серпня замовники повинні при оголошенні закупівель робити зв'язок до існуючого річного плану. Він є обов'язковим для усіх надпорогових торгів, окрім другого етапу конкурентного діалогу. При публікації звіту про укладений договір або допорогової закупівлі зв'язувати план із процедурою не обов'язково. Також зв'язок не застосовують при закупівлях за рамковими угодами. Тепер, оголошуючи процедуру закупівлі зазначають відповідний їй ідентифікатор плану.

Аби нашим користувачам стало зрозуміліше функціонування цієї новації, ми підготували інфографіку (Рис.1) та оновили покрокову інструкцію щодо публікації річного плану. 

Рис. 1


2. Нове у реєстрації фізичної особи-учасника

У публічних закупівлях можуть брати участь фізичні особи, неприбуткові громадські організації та ін., юридичні особи, які не є суб'єктами господарювання. Саме тому у зв'язку з цим у кабінеті користувача у розділі «Моя організація» додали ще один тип господарювання «не є суб'єктом господарювання». Також зазначення цього поля є обов'язковим при реєстрації відповідного користувача, див. Рис. 2.

Рис. 2

3. Два нових класифікатори

Тепер при створенні оголошення про закупівлю, замовники можуть за необхідності, в залежності від предмета закупівлі, додатково вказувати ще коди з:

  • GMDN – класифікатор медичних виробів «НК 024:2019». Замовник зможе обрати код та назву медичного виробу з нього, якщо оголошення його закупівлі починається з кодів: 3311-3313; 3315-3319; 3369; 3371-3377; 3319; 3391-3395; 3397; 3841-3843; 3851-3852; 3854-3855, див. Рис.3.

Рис. 3

Рис. 4

4. Обов'язкові поля згідно з наказу № 490

Нагадаємо, МЕРТУ затвердило зміни до форм документів у сфері публічних закупівель, які у свою чергу затверджені наказом МЕРТУ № 4901.

 Так, були доповнені форми документів новими пунктами та підпунктами, зокрема,: 

  • вид предмета закупівлі,
  • умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків),
  • джерело фінансування закупівлі,
  • номер додаткової угоди,
  • сума договору після внесення змін,
  • кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін.

Сьогодні майже повністю у системі технічно реалізована можливість зазначення відповідної інформації при створенні закупівель, насамперед – відображення її у формах документів. 

Та від 23 серпня такі поля, як «Вид предмета» та «Умова оплати» стали обов’язковими, Рис. 5. 

Рис. 5 

ВАЖЛИВО!

 

Не заповнивши поля «Вид предмета» та «Умова оплати», замовник не зможе створити закупівлю.

 


Також зауважимо, МЕРТУ своїм листом2 проінформував та надав рекомендації щодо практичного застосування зазначених змін в роботі закупівельників.

 

Удосконалення пошукової системи на майданчику E-Tender.ua

 

Враховуючи законодавчі зміни, ми адаптуємо й інший функціонал на майданчику. Слідуючи за попереднім оновленням, до функції «пошук», що на майданчику, додали параметри:

1. Вид предмета,

2. Умова оплати. Рис. 6.

Рис. 6

 

[1] Наказ МЕРТУ «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» від 22.03.2016 № 490.

[2] Лист МЕРТУ № 3304-04/22177-06 від 28.05.2019 «Щодо змін, внесених до наказу МЕРТУ від 22 березня 2016 року № 490»

схожi новини

Новини
При визначенні відліку строків у тій чи іншій тендерній процедурі на Prozorro застосовується “відлік з наступного дня”. Учасники державних закупівель отримали трохи більше часу на подання пропозицій, отримання роз'яснень, оскарження та подібні дії в електронній системі закупівель.
Новини
Вже завтра буде оголошено аукціон з приватизації Немирівського спиртзаводу. Чому його вважають одним з найцікавіших об'єктів Укрспирту? Немирівський спиртзавод - це більше 30 об’єктів нерухомості, майже 29 га землі, тисяча одиниць устаткування.
Новини
До завершення прийому пропозицій по деяким лотам Укрпошти залишились лічені дні. Перегляньте на майданчику E-Tender повний перелік найгарячіших аукціонів, щоб не пропустити вигідний шанс придбати або орендувати державне майно.