Назад до каталогу статей
Новини

5 ВАЖЛИВИХ НОВОВВЕДЕНЬ НА МАЙДАНЧИКУ E-TENDER

23 Серпня 2019

Дізнайтеся про: 1. Нове у річному плані закупівель; 2. Нове в реєстрації фізичної особи-учасника; 3. Два нових класифікатори; 4. Обов'язкові поля згідно з наказу № 490; 5. Удосконалення пошукової системи на майданчику.

Зв'язок план-тендер


У системі Prozorro відбулися функціональні зміни, які насамперед націлені покращити закупівельну роботу користувачів та наблизитися ще на крок вперед до електронної документації. Усі технічні зміни почали працювати з 23 серпня. Далі детально про кожну з них.

1. Зв'язок план-тендер

Нова обов'язкова функція – зв'язок план-тендер, реалізована з метою оптимізувати процес планування. Окрім того, це дасть можливість прослідкувати процес тендера – від його початку – планування, до укладення договору про закупівлю.

Тож, починаючи з 23 серпня замовники повинні при оголошенні закупівель робити зв'язок до існуючого річного плану. Він є обов'язковим для усіх надпорогових торгів, окрім другого етапу конкурентного діалогу. При публікації звіту про укладений договір або допорогової закупівлі зв'язувати план із процедурою не обов'язково. Також зв'язок не застосовують при закупівлях за рамковими угодами. Тепер, оголошуючи процедуру закупівлі зазначають відповідний їй ідентифікатор плану.

Аби нашим користувачам стало зрозуміліше функціонування цієї новації, ми підготували інфографіку (Рис.1) та оновили покрокову інструкцію щодо публікації річного плану. 

Рис. 1


2. Нове у реєстрації фізичної особи-учасника

У публічних закупівлях можуть брати участь фізичні особи, неприбуткові громадські організації та ін., юридичні особи, які не є суб'єктами господарювання. Саме тому у зв'язку з цим у кабінеті користувача у розділі «Моя організація» додали ще один тип господарювання «не є суб'єктом господарювання». Також зазначення цього поля є обов'язковим при реєстрації відповідного користувача, див. Рис. 2.

Рис. 2

3. Два нових класифікатори

Тепер при створенні оголошення про закупівлю, замовники можуть за необхідності, в залежності від предмета закупівлі, додатково вказувати ще коди з:

  • GMDN – класифікатор медичних виробів «НК 024:2019». Замовник зможе обрати код та назву медичного виробу з нього, якщо оголошення його закупівлі починається з кодів: 3311-3313; 3315-3319; 3369; 3371-3377; 3319; 3391-3395; 3397; 3841-3843; 3851-3852; 3854-3855, див. Рис.3.

Рис. 3

Рис. 4

4. Обов'язкові поля згідно з наказу № 490

Нагадаємо, МЕРТУ затвердило зміни до форм документів у сфері публічних закупівель, які у свою чергу затверджені наказом МЕРТУ № 4901.

 Так, були доповнені форми документів новими пунктами та підпунктами, зокрема,: 

  • вид предмета закупівлі,
  • умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків),
  • джерело фінансування закупівлі,
  • номер додаткової угоди,
  • сума договору після внесення змін,
  • кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін.

Сьогодні майже повністю у системі технічно реалізована можливість зазначення відповідної інформації при створенні закупівель, насамперед – відображення її у формах документів. 

Та від 23 серпня такі поля, як «Вид предмета» та «Умова оплати» стали обов’язковими, Рис. 5. 

Рис. 5 

ВАЖЛИВО!

 

Не заповнивши поля «Вид предмета» та «Умова оплати», замовник не зможе створити закупівлю.

 


Також зауважимо, МЕРТУ своїм листом2 проінформував та надав рекомендації щодо практичного застосування зазначених змін в роботі закупівельників.

 

Удосконалення пошукової системи на майданчику E-Tender.ua

 

Враховуючи законодавчі зміни, ми адаптуємо й інший функціонал на майданчику. Слідуючи за попереднім оновленням, до функції «пошук», що на майданчику, додали параметри:

1. Вид предмета,

2. Умова оплати. Рис. 6.

Рис. 6

 

[1] Наказ МЕРТУ «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» від 22.03.2016 № 490.

[2] Лист МЕРТУ № 3304-04/22177-06 від 28.05.2019 «Щодо змін, внесених до наказу МЕРТУ від 22 березня 2016 року № 490»

схожi новини

Новини
Вебінар відбудеться 1 грудня 2020 року об 11:00. Дізнайтесь про зміни, які відбудуться у Prozorro Market найближчим часом. Вебінар організований журналом "Держзакупівлі" спільно з E-Tender.
Новини
Оголошено аукціон з продажу комерційної нерухомості у місті Чернігів. Гарна можливість для інвестування. Можна купити приміщення під власний бізнес, адже об'єкт має низьку стартову ціну. Взяти участь в аукціоні можна на електронному майданчику E-Tender.
Новини
У Прозорро.Продажі можна купити ресторан на воді. За вигідною ціною продається ресторан-пароплав, який пришвартовано в затоці р. Дніпро у зоні відпочинку Гідропарк міста Києва. Взяти участь в аукціоні можна на електронному майданчику E-Tender. До 16 грудня триває період уточнень, протягом якого об'єкт можна подивитися. Аукціон відбудеться 17 грудня.