Назад до каталогу статей
Корисні статті

АМКУ ЗАДОВОЛЬНИВ СКАРГУ УЧАСНИКА ТЕНДЕРУ У СПОРІ ЩОДО НЕЗАКОННОГО СКАСУВАННЯ ТОРГІВ ЗАМОВНИКОМ

06 Липень 2020

Нова редакція закону “Про публічні закупівлі” примусить замовників уважніше дотримуватися процедури визначення переможця електронного тендеру з державних закупівель. Тепер не можна необгрунтовано відмінити торги після того, як переможець вже визначений.

Маємо в Україні прецедент у публічних закупівлях, коли адміністративна колегія АМКУ зобов’язала замовника скасувати рішення про відміну тендеру через скаргу учасника аукціону.

У квітні цього року один з комунальних закладів Львівської облради оголосив тендер з капітального ремонту його території (більш детально про перебіг процедури закупівель дивитись тут). Шляхом аукціону було визначено переможця, який запропонував найнижчу ціну.

Однак, вже під час повторного розгляду переможної пропозиції виявив невідповідності в документації. Комунальний заклад спробував повністю відмінити закупівлю через «неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель».

Переможець подав скаргу на замовника до АМКУ.  Скористатися механізмом оскарження переможець зміг завдяки статті 18 нової редакції Закону “Про публічні закупівлі”, яка набрала чинності у квітні 2020 року. У статті йдеться про те, що скарги (в тому числі на рішення і дії замовника) подаються протягом десяти днів з дня, коли суб’єкт оскарження дізнався про порушення своїх прав. У попередній редакції Закону такої можливості оскарження не було - учасники тендеру могли скаржитись лише на протокол розгляду тендерних пропозицій або повідомлення про намір укласти договір.

26 червня цього року колегія АМКУ задовольнила скаргу переможця тендеру. У рішенні Колегії зазначається, що замовник міг продовжити строк розгляду тендерної пропозиції переможця до 20 днів або ж відхилити його пропозицію і призначити переможцем наступного учасника, який запропонував меншу ціну. Проте не скасовувати торги з причини недоліків у тендерній документації переможця. Таким чином, замовник зобов’язаний тепер скасувати своє рішення про відміну тендеру.

Джерело 

Залишайтеся із нами, читайте та будьте в курсі останніх новин у світі прозоро.

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в тендері або роботи на майданчику, звертайтеся до нас:

0 800 30 77 55 (в межах України безкоштовно),

044 392 36 82 / 223 68 92,

support@e-tender.ua.

З повагою Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати