Назад до каталогу статей
Корисні статті

Аналітика ринку оренди держмайна І півріччя 2022 року

25 Липень 2022

Перше півріччя  2022 року варто розділити  на період до воєнного стану та вже після його введення.  Адже такий правовий режим кардинально вплинув на результати та стан ринку оренди.
Найменш активними були березень та квітень, коли більшість орендодавців зупинили свою роботу, на місцях не було людей, а законодавство не передбачало особливостей передачі в оренду об’єктів в нових умовах.  Кількість нових аукціонів знизилась на 55%, з яких 26%  це аукціони щодо продовження договорів оренди. Більшість з активних клієнтів представляли Західну та Центральну Україну.

Результати команди E-Tender

Майданчик E-Теnder став лідером першого півріччя 2022 року ринку оренди за всіма показниками

Ми провели 1 462 аукціони та супроводили 1 750 орендодавців та орендарів.

95% аукціонів наших клієнтів були успішні. А клієнти уклали договорів оренди на 9,5 млн. грн. щомісячної орендної плати або на 570 млн.грн. 5-річної орендної плати.

Наша команда працювала з 24 лютого 2022 року в штатному режимі. Ми допомагали орендодавцям завершувати аукціони, шукали спільні юридичні рішення для скасування аукціонів та обґрунтування порушення строків підписання документів.

І ми продовжуємо сумлінно допомагати кожному організатору та учаснику. Спільно оголошуємо аукціони, консультуємо, перевіряємо документи учасників, допускаємо до аукціонів тощо.

Динаміка за кількістю проведених аукціонів

За перше півріччя було проведено 7 720 аукціонів, з яких 65% завершились підписанням угоди. Всього 4 190 учасників змагались на аукціонах.


Щомісячна динаміка оголошення аукціонів оренди у 2022 році

Як бачимо на діаграмі, кількість оголошених аукціонів зростає, адже для відновлення ринку оренди в Прозорро.Продажі були ухвалені законодавчі зміни. Вони спростили процедуру та врегулювали питання оренди на період воєнного стану. Детально про законодавчі зміни читайте в аналітичній статті Особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану.

Наприклад, у червні було проведено на 158% більше аукціонів ніж у травні та на 216% ніж у квітні.

ТОП 10 орендодавців за кількістю оголошених аукціонів

В період воєнного стану в лідери вийшло більше представників місцевої влади, адже в березні-травні більшість нових аукціонів оголошували саме орендодавці комунального майна із Західної України. Такі міста як Хмельницький, Чернівці, Ковель, Кривий Ріг, Павлоград тощо.

 1. Управління комунального майна Хмельницької міськради - 195 аукціонів
 2. РВ ФДМУ по Харківській області - 173 аукціони
 3. Управління комунальної власності департаменту економрозвитку Львівської міської ради - 169 аукціонів
 4. РВ ФДМУ по м. Києву - 153 аукціони
 5. Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради - 144 аукціони
 6. РВ ФДМУ по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях - 130 аукціонів
 7. Управління комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради - 127 аукціонів
 8. Управління комунальної власності Чернівецької міської ради - 123 аукціонів
 9. РВ ФДМУ по Київській, Черкаській та Чернігівській областях - 110 аукціонів
 10. РВ ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях - 110 аукціонів

Динаміка доходу орендодавців від аукціонів

За результатами аукціонів за 6 місяців 2022 року було укладено угод на суму 27,75 млн.грн. щомісячної орендної плати.


Ціна за результатами аукціону в середньому за півріччя зростала на 46%. У січні-лютому показник досяг 47%, та вже у період воєнного стану середнє зростання складає 46%. Тобто організатори, оголошуючи зараз аукціони, не втратять потенційні надходження до бюджету, адже результати аукціонів залишаються на довоєнному рівні.

Тенденції нового ринку аукціонів з оренди

Ринок нерухомості, в тому числі оренди майна, зазнав змін під час воєнного стану. На нього вплинули зупинка роботи бізнесу, переміщення осіб в межах України та за її кордон, окупація частини території країни, руйнування об’єктів нерухомості тощо.

Враховуючи перелічені фактори та особливості оренди саме державного та комунального майна, ми спостерігаємо такі тенденції ринку аукціонів з оренди:

 • Відновлення роботи орендодавців та зростання кількості нових об’єктів оренди вдвічі у порівнянні з березнем та квітнем.
 • Готовність підприємців  орендувати нове майно. Адже майже 70% аукціонів успішні, арівень конкуренції знизився лише на 0,5%.
 • Продовження чинних договорів оренди та виключні випадки відмови від укладених договорів. Нагадуємо, що на період воєнного стану чинні договори пролонгуються автоматично.
 • Зростає зацікавленість в оренді саме комунального та державного майна новими орендарями чи підприємствами, які релокувалися на нові території, через можливість застосування пільгової оренди на період воєнного стану.

Майданчик E-Tender як експерт ринку оренди державного та комунального майна, рекомендує орендодавцям відновлювати публікацію аукціонів з оренди. Так як відновлення ринку оренди впливає на підприємницьку діяльність та забезпечує часткові надходження до відповідних бюджетів.

Якщо ви учасник або організатор аукціонів, звертайтеся до Служби підтримки E-Tender для отримання фахової консультації.

Щоб оголосити аукціон з оренди чи продажу комунального майна, зареєструйтесь в системі. 

Якщо залишились питання, звертайтесь за контактами:

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua 

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua
Корисні статті
Запрошуємо бізнес на безоплатний вебінар. Отримаєте алгоритм дій роботи у маркеті, кейси та поради від досвідченого продавця електронних каталогів. А також - відповіді на свої запитання