Назад до каталогу статей
Корисні статті

АНОМАЛЬНО НИЗЬКА ЦІНА: ЩО ЦЕ ТА ЯК ВИРАХОВУЮТЬ НА МАЙДАНЧИКУ Е-ТENDER?

30 Червень 2020

Закон «Про публічні закупівлі» увів ще нове поняття, таке, зокрема, як аномально низька ціна (АНЦ). Її система вираховує за однією із встановлених у законі формул. Як саме, що це за ціна та які дії замовника і учасника при визначенні такої ціни – у нашій статті.

Що таке АНЦ

Це ціна або приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є:

- меншою на 40 або більше % від середньоарифметичного значення ціни або приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону;

або

- меншою на 30 або більше в% від наступної ціни або приведеної ціни пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону.

Хто і в яких процедурах розраховує?

АНЦ  визначають лише в конкурентних процедурах закупівлі. Замовнику нічого не доведеться розраховувати самостійно, адже це за нього зробить система. Також система підсвітись в потрібний момент повідомлення про те, що пропозиція постачальника є аномально низькою.

Розрахунок АНЦ на початку аукціону

ВАРІАНТ № 1. Жодна зі ставок в аукціоні не змінювалась протягом його дії.

Алгоритм вирахування АНЦ: 

Можна зробити висновок, що ціна Учасника 4 200 000 грн є аномально низькою ціною.

ВАРІАНТ № 2. Може бути надана аномально низька ціна – після аукціону. 

Що робити, якщо ціна – АНЦ?

Учасник, що надав аномально низьку ціну, повинен надати обгрунтування в довільній формі щодо цін в тендерній пропозиції протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції днем визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції буде день аукціону. Відповідно від нього відраховується 1 робочий день протягом якого постачальник має надати обгрунтування.

Обґрунтування АНЦ

У Законі «Про публічні закупівлі»  немає виключного переліку документів, які можуть бути обґрунтуванням АНЦ. Тому Учасник сам визначає, що може бути обґрунтуванням АНЦ:

  • підтвердження отримання учасником державної допомоги згідно із законодавством.
  • підтвердження сприятливих умов, за яких учасник може поставити товари, надати послуги чи виконати роботи, зокрема спеціальна цінова пропозиція (знижка) учасника;
  • підтвердження застосування технологічного процесу виробництва товарів, порядку надання послуг чи технології будівництва, завдяки яким була досягнута економія.

Як має діяти замовник

Замовник може відхилити пропозицію учасника з АНЦ коли:

  • учасник не надав належного обґрунтування вказаної у ній ціни або вартості;
  • обґрунтування так і не було надане учасником протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції.

Якщо замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявить невідповідність, він розміщує повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей на майданчику Е-Тендер. Як це відбувається технічно показали у статті. 

У розділі «Навчання» також знайдете, як технічно виглядають:

  • зразок отримання запиту від замовника щодо  завантаження документів протягом 24 годин;
  • посилання на закупівлю щодо сформованого запиту;
  • можливість завантаження документів протягом 24 годин.

Більше про застосування норми 24 години прочитайте тут:

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
В системі Е-Тендер можна швидко сформувати звіт про закупівлі використовуючи зручну фільтрацію. Можна відібрати закупівлі за певний період часу, відфільтрувати їх по статусу процедури та типу, регіону постачальників та інших параметрах. Ці дані легко експортувати в Excel, опрацювати та сформувати з них звіт
Корисні статті
Розповідаємо як зручно організувати роботу уповноважених осіб у вашій організації
Корисні статті
Як замовнику подати таку вимогу, а учаснику відповісти на неї - реалізація функціоналу на майданчику Е-Тендер.