Назад до каталогу статей
Корисні статті

АНОМАЛЬНО НИЗЬКА ЦІНА: ЩО ЦЕ ТА ЯК ВИРАХОВУЮТЬ НА МАЙДАНЧИКУ Е-ТENDER?

30 Червень 2020

Закон «Про публічні закупівлі» увів ще нове поняття, таке, зокрема, як аномально низька ціна (АНЦ). Її система вираховує за однією із встановлених у законі формул. Як саме, що це за ціна та які дії замовника і учасника при визначенні такої ціни – у нашій статті.

Що таке АНЦ

Це ціна або приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є:

- меншою на 40 або більше % від середньоарифметичного значення ціни або приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону;

або

- меншою на 30 або більше в% від наступної ціни або приведеної ціни пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону.

Хто і в яких процедурах розраховує?

АНЦ  визначають лише в конкурентних процедурах закупівлі. Замовнику нічого не доведеться розраховувати самостійно, адже це за нього зробить система. Також система підсвітись в потрібний момент повідомлення про те, що пропозиція постачальника є аномально низькою.

Розрахунок АНЦ на початку аукціону

ВАРІАНТ № 1. Жодна зі ставок в аукціоні не змінювалась протягом його дії.

Алгоритм вирахування АНЦ: 

Можна зробити висновок, що ціна Учасника 4 200 000 грн є аномально низькою ціною.

ВАРІАНТ № 2. Може бути надана аномально низька ціна – після аукціону. 

Що робити, якщо ціна – АНЦ?

Учасник, що надав аномально низьку ціну, повинен надати обгрунтування в довільній формі щодо цін в тендерній пропозиції протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції днем визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції буде день аукціону. Відповідно від нього відраховується 1 робочий день протягом якого постачальник має надати обгрунтування.

Обґрунтування АНЦ

У Законі «Про публічні закупівлі»  немає виключного переліку документів, які можуть бути обґрунтуванням АНЦ. Тому Учасник сам визначає, що може бути обґрунтуванням АНЦ:

  • підтвердження отримання учасником державної допомоги згідно із законодавством.
  • підтвердження сприятливих умов, за яких учасник може поставити товари, надати послуги чи виконати роботи, зокрема спеціальна цінова пропозиція (знижка) учасника;
  • підтвердження застосування технологічного процесу виробництва товарів, порядку надання послуг чи технології будівництва, завдяки яким була досягнута економія.

Як має діяти замовник

Замовник може відхилити пропозицію учасника з АНЦ коли:

  • учасник не надав належного обґрунтування вказаної у ній ціни або вартості;
  • обґрунтування так і не було надане учасником протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції.

Якщо замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявить невідповідність, він розміщує повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей на майданчику Е-Тендер. Як це відбувається технічно показали у статті. 

У розділі «Навчання» також знайдете, як технічно виглядають:

  • зразок отримання запиту від замовника щодо  завантаження документів протягом 24 годин;
  • посилання на закупівлю щодо сформованого запиту;
  • можливість завантаження документів протягом 24 годин.

Більше про застосування норми 24 години прочитайте тут:

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Нове законодавство з оренди державного та комунального майна лише почало діяти. У орендодавців виникає багато запитань щодо проведення аукціонів у системі Prozorro.Продажі. Відповіді ви знайдете у матеріалах безкоштовного вебінару «Як бюджетній установі провести успішний аукціон з оренди»
Корисні статті
Приватизація спиртових заводів від ДП "Укрспирт" проходить на акредитованому майданчику E-Tender! Телефонуйте та отримуйте безкоштовний юридичний супровід до повного викупу!
Корисні статті
Як державному замовнику передбачити невідкладні потреби організації у товарах, роботах та послугах на наступний рік? Як, у разі необхідності, внести зміни до річного плану? У Мінекономіки опублікували рекомендації, де роз'яснено, як правильно вчинити у різних суперечливих ситуаціях.