Назад до каталогу статей
Новини

Аукціон з оренди державного майна: публікація протоколу

19 Листопада 2021

Менеджер по роботі з організаторами на майданчику Е-Тендер Людмила Прохорова розповідає про особливості підписання протоколу сторонами: майданчиком, орендодавцем та переможцем аукціону з оренди державного майна.  


Погодження проекту протоколу з орендодавцем  

Протокол електронного аукціону формується автоматично в момент завершення аукціону. Майданчик, через який було зареєстровану пропозицію переможця, доопрацьовує протокол і далі надсилає його проект на електронну пошту орендодавця для погодження. Це не регламентовано законодавством, але дозволяє до підписання погодити його зміст та не вирішувати розбіжності після підписання.  

Мал. 1

Підписання протоколу сторонами  

Сторони мають підписати протокол протягом 10 робочих днів з дня наступного за днем його формування. Протокол може бути підписаний у паперовому форматі, або за допомогою електронного цифрового підпису. Використання електронного підпису значно спрощує підписання.    

Першим протокол підписує переможець - він має це зробити протягом 3 робочих днів.  На 4-й робочий день протокол підписує електронний майданчик і надсилає всі документи орендодавцю. Для орендодавця передбачено 6 днів на підписання, протягом яких він перевіряє електроні документи переможця.  

Публікація підписаного протоколу у системі  

Підписану скановану копію протоколу організатор повинен завантажити на майданчик. Щоб опублікувати протокол потрібно:  

  • Перейти на сторінку аукціону, у розділ “Інформація про учасника” та натиснути кнопку “Підтвердити протокол” (мал.2);  
  • Завантажити скан-копію підписаного протоколу;  
  • Далі слід оновити сторінку, натиснувши F5 (біля документу мають з’явитися дата і час завантаження);  
  • Натиснути кнопку “Протокол затверджено”.  

Протокол буде опубліковано і статус аукціону зміниться на “Очікує підписання договору”. Це є фактичним підтвердженням переможця аукціону.

Мал. 2

Дискваліфікація переможця  

Орендодавець може дискваліфікувати переможця, якщо той:  

  • відмовився від підписання протоколу (орендодавець готує акт про відмову);
  • не відповідає вимогам закону “Про оренду державного та комунального майна” або умовам аукціону ( орендодавець затверджує протокол відхилення переможця).

У таких випадках орендодавець приймає відповідне рішення та завантажуєте на майданчик скановану копію документа.  Для цього потрібно:  

  • перейти на сторінку аукціону, у розділ “Інформація про учасника” та натиснути кнопку “Дискваліфікація”;  
  • обрати та завантажити відповідний тип документа - акт про відмову або протокол відхилення;  
  • обрати причину дискваліфікації або відмови (мал.3);  
  • натиснути на кнопку “Дискваліфікувати учасника”.

Мал.3

Після дискваліфікації переможця в системі одразу автоматично формується новий протокол на учасника з другою цінової пропозицією. Але якщо такий учасник вже забрав свій гарантійний внесок з майданчика - він не буде визнаний переможцем, а аукціон набуде статусу “Аукціон не відбувся”.  

Корисні матеріали та інструкції:

Якщо виникають будь-які запитання щодо роботи на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів: 

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua 

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати