Вже з жовтня цього року діє постанова КМУ1, яка визначає порядок проведення аукціонів з продажу майна боржників у справах про банкрутство. Також реалізацію боржникового майна здійснюють обов’язково й згідно з Кодексом з процедур банкрутства. Нагадаємо, ведення його у дію відбулося 21 жовтня.
Тож продаж майна боржників вже здійснюють через електронні майданчики на аукціонах. Далі коротко про систему та головні характеристики аукціону.
Як функціонує система продажів?
Відповідає та забезпечує існування електронної системи з продажу майна боржників – ДП «Прозорро.Продажі».
Система є загальнодоступною та працює цілодобово. За виключення днів (годин), коли проводять планові/позапланові профілактичні або технічні роботи. Інформація, яку вона містить, є вільна та безоплатною для доступу. Система дає можливість постійного та відкритого доступу до проведення аукціонів з метою спостереження за їх ходом та результатом.
E-Tender і продаж майна банкрутів: обов’язкова роль майданчика
Майданчик Е-Тендер є авторизованим та підключеним до системи Прозорро.Продажі. Що говорить про те, що на ньому можна організовувати такі аукціони та брати участь у них. На майданчику проводять аукціони в робочі години та дні. Зауважимо, їх старт та закінчення система автоматично визначає щодо кожного аукціону. Також важливим є те, що усі дії, дані та документи, які сторони аукціону завантажили чи створили в Прозорро.продажі, будуть в ній зберігатися ще сім років.
Як організатор створює лот у системі?
Так, замовник на майданчику, через свій кабінет, створює інформацію щодо майна та формує відповідний лот. Робить він це впродовж 20 календарних днів з дня, коли отримали погодження на продаж. Таким чином замовник створює оголошення про проведення торгів, яке має інформацію тільки про один лот.
З чого складається лот?
Замовник формує лот за такими характеристиками:
- типом,
- найменуванням,
- видом, назвою, місцезнаходженням майна,
- початковою ціною,
- дата реалізації аукціону й публікації оголошення про нього,
- № справи про банкрутство,
- найменуванням сторін.
У які строки проводять аукціон?
З моменту публікації оголошення акціону й рахують його строк та дату проведення. При цьому враховують початкову ціну та вид аукціону (повторний, другий повторний). Для повторного або другого повторного – 10 к.д. і не незалежно від початкової ціни лота. Аукціон який організували вперше, з лотами початковими цінами:
- до 5 000 грн – 10 к.д.
- від 5 000,01 до 1 000000 грн – 15 к.д.
- від 1 000000,01 грн – 20 к.д.
Коли частково виконане зобов'язання, тоді організатор може, не пізніше ніж за 5 днів до його старту, змінити розмір початкової ціни. Опісля внести зміни до оголошення й опублікувати обґрунтування із цими змінами та причиною їх внесення.
1Постанова КМУ від 02.10.2019 № 865.
Також пропонуємо статті на тему: