Назад до каталогу статей
Новини

Аукціон з продажу ЄМК «Білгород-Дністровський морський торговельний порт»

09 Лютого 2023

3 березня відбудеться аукціон з продажу ЄМК ДП "Білгород-Дністровський морський торговельний порт”. Це вже другий порт, який ФДМУ оголошує на приватизацію в 2023 році. Про характеристики порту та як його приватизувати розповідаємо далі.

Фонд державного майна України оголосив на продаж вже другий порт - Єдиний майновий комплекс Державного підприємства "БІЛГОРОД - ДНІСТРОВСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПОРТ". Аукціон заплановано на 3 березня 2023 року, а стартова вартість становить 187 574 239.07 грн без ПДВ і на фінальну суму буде нараховано ПДВ.

До цього, 17 січня 2023 року успішно відбувся аукціон з продажу ЄМК ДП „Морський торговельний порт Усть-Дунайськ”, переможець аукціону стало ТОВ "ЕЛІКСИР УКРАЇНА" клієнт майданчика E-Tender. Тому ми точно знаємо як приватизувати порт на аукціоні.

Щоб приватизувати порт, необхідно зареєструватись на E-Tender та довіритись професійним співробітникам майданчика, які докладуть максимум зусиль щоб привести вас до перемоги.


Хто може придбати порт через аукціон?

Придбати порт можуть фізичні та юридичні особи, як резиденти України, так і нерезиденти, виключенням є компанії, що зареєстровані в офшорних зонах, мають кінцевих бенефіціарних власників / учасників юридичних осіб з громадянством Російської Федерації або Республіки Білорусь тощо.


Підготовка до аукціону:

1.Команда юристів Е-Тендер підготує пакет документів, згідно закону про приватизацію;

2.Учасник сплачує два платежі: гарантійний (37 514 847,81 грн) та реєстраційний внески (1 340,00 грн) для допуску до торгів; гарантійний внесок у разі програшу повертається, а у разі вашої перемоги - буде частково спрямований в рахунок сплати за лот;

3.Аналітики Е-Тендер розроблять та запропонують учаснику персональну стратегію аукціону, яка визначає хід торгів;

4.Онлайн аукціон проводимо спільно (локація з постійно наявною електроенергією та інтернетом).


Що відбувається після аукціону?

1.Переможець та організатор протягом 7 робочих днів підписують протокол електронного аукціону;

2.Протягом 20 робочих днів після проведення аукціону переможець сплачує суму за лот;

3. Переможцю необхідно буде отримати в АМКУ дозвіл на концентрацію. Для цього після аукціону одразу рекомендуємо готувати пакет документів та подавати їх для отримання дозволу в АМКУ. Строки переходу права власності на об’єкт будуть продовжені до моменту отримання такого дозволу.

4.Та протягом 25 робочих днів після проведення аукціону укладається договір купівлі-продажу, а право власності на Білгород-Дністровський морський торговельний порт переходить до переможця торгів (з урахуванням строків отримання дозволу на концентрацію).


Опис об’єкту та його складові

  • Основним видом діяльності допоміжне обслуговування водного транспорту, вантажно-розвантажувальні роботи, послуги вантажів, а саме: лісні вантажі, мінеральні добрива, залізорудні окатки, металопродукція, в тому числі експортної: лісні вантажі, зернові вантажі тощо.
  • Місцезнаходження порту: Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 га основної території порту (має виходи до дев’яти причалів) та понад 5 га території портопункту Бугаз (один причал) у селищі Затока. Всі перебувають на праві постійного користування на підставі державних актів.
  • Працівники порту. Середньооблікова чисельність працівників: станом на 30.09.2022 -148 осіб. Згідно умов аукціону, переможець протягом 6 місяців з моменту переходу права власності на майновий комплекс, не має права звільняти працівників за власною ініціативою.

Нерухомість - загальна площа понад 35 тис. кв.м.:

  1. Будівлі та споруди морського торговельного порту 31 324,1 кв.м. - Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Шабська, 81;
  2. Будівлі та споруди бази відпочинку “Прибой” 1700,2 кв.м. - Одеська область, м. Білгород Дністровський, смт. Затока, бульвар Золотий беріг, 93;
  3. Будівлі та споруди адміністративного призначення 2 873,7 кв.м. - Одеська область, м. Білгород-Дністровський, смт. Затока, вул. Приморська, 1
  • Судна та транспорт. До складу об’єкта також входять 9 суден, 4 тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів. 
  • На території порту створена зона митного контролю За рішенням Одеської митниці ДФС від 26.05.2016 №50008/0218 за адресами: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Шабська, 81 та порт пункту «Бугаз» Одеська область, Білгород-Дністровський р-н, смт. Затока, вул. Приморська, 1 створено зону митного контролю. Тип зони митного контролю: тимчасова, створюється на строк перебування товарів та транспортних засобів під митним контролем.


Умови приватизації для переможця:

  1. Погашення боргів підприємства, що складеться на дату переходу права власності на об’єкт приватизації (станом на 30.09.2022 р. кредиторська заборгованість - 109 424 660,44 грн.)
  2. Недопущення звільнення працівників з ініціативи покупця.

Детально про всі об’єкти нерухомості, структуру заборгованості та характеристики порту можна переглянути в документах аукціону на сторінці Е-Тендер за посиланням.

Реєструйтесь на Е-Тендер! Ми знаємо як перемогти в аукціоні!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті