Назад до каталогу статей
Корисні статті

Аукціон з продовження договору оренди: новий модуль з переважним правом діючого орендаря

02 Вересня 2021

Функціонал реалізації переважного права чинного орендаря інтегрований в систему Прозорро.Продажі. Дізнайтесь як це працює на Е-Тендер

Менеджер напрямку електронних аукціонів на Е-Тендер Аліна Івченко детально розповідає про аукціон у Прозорро.Продажі з продовження договору оренди та переважне право чинного орендаря.Що таке переважне право чинного орендаря?

Коли строк дії договору оренди об'єкта державного чи комунального майна завершується, його необхідно продовжити.  Перше продовження дії договору відбувається без аукціону, після того як учасник подає відповідну заяву. Якщо це не перше продовження договору - оголошується аукціон у Прозорро.Продажі. У такому аукціоні чинний орендар (якщо він бажає продовжити договір) має переважне право - може укласти договір за найвищою ціною, яка досягнута в ході торгів. Брати участь в аукціоні з продовження договору оренди можуть усі бажаючі, але останнє слово за чинним орендарем.

Підготовка до аукціону з продовження оренди

Загалом, аукціон з продовження оренди складається з 3 раундів, як класичний англійський на підвищення ціниАле в ньому ще додається останній етап для чинного орендаря, коли той протягом трьох хвилин приймає рішення про погодження чи відмову від найвищої або другої ціни. Для всіх інших учасників, окрім чинного орендаря, підготовка не буде відрізнятися від підготовки до англійського аукціону. Про класичний аукціон можна дізнатись в окремій інструкції

Для чинного орендаря є особливість - потрібно отримати статус “Учасник з переважним правом”. Система Прозорро.Продажі надає такий статус, якщо ідентифікаційній код чинного орендаря, вказаний в умовах аукціону, співпадає з ідентифікаційним кодом, вказаним учасником в особистому кабінеті на Е-Тендер. Тому, обов’язково до закінчення періоду прийому пропозицій на аукціон перевірте в особистому кабінеті, що ви отримали статус “Учасник з переважним правом”. Наша система вас повідомить: ви отримаєте лист на електронну пошту та нагадування у розділі “Повідомлення” в особистому кабінеті.  

Дії чинного орендаря під час аукціону 

Чинному орендарю потрібно обв'язково зареєструватись на аукціон. День та час проведення аукціону вказані на сторінці оголошення. Зайдіть на сторінку аукціону (вкладка «Мої аукціони» в особистому кабінеті) не раніше ніж за 15 хвилин до початку і натисніть кнопку «Прийняти участь в аукціоні». На сторінці модулю аукціону потрібно погодитись з умовами проведення аукціону, натиснувши відповідну кнопку.

Зверніть увагу, в одному браузері можна відкрити лише один аукціон. Інакше, аукціони можуть працювати некоректно. Якщо ви одночасно берете участь у декількох аукціонах, відкривайте їх у різних браузерах.

У модулі аукціону біля вашої пропозиції має бути зазначено “переважне право”. В момент початку аукціону розкривається інформація про кількість зареєстрованих на аукціон учасників та їх закриті цінові пропозиції.

Чинному орендарю потрібно обов’язково зробити 1 крок до стартової ціни. Він може бути у вашій закритій ціновій пропозиції або зареєстрований в ході аукціону.

Конкурувати та підвищувати ціну на аукціоні чинному орендарю ми не рекомендуємо (необхідно просто зробити лише 1 крок і очікувати останнього етапу переважного права).

Після завершення третього раунду починається етап для чинного орендаря. Система пропонує протягом 3 хвилин погодитись з найвищою ціною на аукціоні або відмовитись. Якщо чинний орендар не погоджується або не здійснює ніяких дій - система пропонує погодитись з другою ціною за результатами аукціону. Якщо чинний орендар погоджуєтесься з другою ціною - переможцем стає інший учасник. Але у разі його відмови від угоди, черга перейде до чинного орендаря і він зможете продовжити договір.

Підписання протоколу та договору

Після завершення аукціону автоматично визначається переможець аукціону - це учасник, що надав найвищу ціну за лот. Це може бути чинний орендар, якщо погодився з першою ціною. Або новий орендар, який зареєстрував найвищу ставку, а чинний орендар з нею не погодився.

Після цього автоматично формується протокол аукціону. Персональні менеджери Е-Тендер допоможуть його доопрацювати, погодити з орендодавцем.  Договір з орендодавцем потрібно підписати протягом 4 робочих днів з дати його формування.

Корисні інструкції:

Е-Tender - офіційний майданчик Прозорро.Продажі. Щоб взяти участь в аукціоні, потрібно пройти реєстрацію на майданчику

Якщо виникають будь-які запитання щодо роботи на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати