Назад до каталогу статей
Новини

Аукціони з оренди сільськогосподарської землі державної та комунальної власності на час воєнного стану не проводитимуться

25 Березня 2022

24 березня 2022 року Верховна рада Україна внесла зміни до Земельного кодексу

24 березня 2022 року Верховна рада Україна внесла зміни до Земельного кодекс, відповідно до яких передача в оренду сільськогосподарської землі державної та комунальної власності здійснюватиметься без проведення онлайн аукціонів. Зміни набувають чинності з дня наступного за днем опублікування Закону.

Таке рішення парламент ухвалив для прискореної передачі сільськогосподарських земель, щоб встигнути провести посівні роботи на тих територіях України, де це можливо і не відбуваються активні бойові дії.

Протягом дії воєнного стану такі землі можуть передаватися в оренду лише воєнними адміністраціями за спеціальною процедурою строком на 1 рік без права продовження. Орендарі не матимуть пріоритетного права на купівлю земельної ділянки, у разі її подальшого продажу.

На час воєнного стану оголошення повторних чи нових аукціонів з оренди с/г землі державної та комунальної власності забороняється. Земельні торги щодо оренди державних та комунальних земель будуть відновлені після завершення правового режиму воєнного стану.

Всі опубліковані аукціони з оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності, до набрання чинності змін - вважаються скасованими. Для цього організаторам необхідно завантажити до умов кожного аукціону рішення про скасування. Рішення може бути єдиним для всіх оголошених, але не проведених аукціоні:


Повідомлення про скасування
електронних аукціонів
 ___найменування населенного пункту___ 
_____дата_____ 
        Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» , Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від  «____ » березня 2022 року №­­______________ (далі – Зміни), земельні торги, що були оголошені до моменту набуття чинності Змін та не були проведені - вважаються скасованими.


Яких земельних торгів зміни не стосуються:

  • аукціонів з оренди сільськогосподарських земель державної та комунальної власності, які вже відбулися і зараз на етапі закриття (очікують підписання протоколу, договору чи оплати лоту від переможця аукціону). Тому аукціони, які відбулися до набрання чинності змін, необхідно завершити як передбачалося раніше: підписанням/завантаженням  протоколу, підписанням/завантаженням договору, підтвердженням сплати за лот;
  • щодо земель не сільськогосподарського призначення державної та комунальної форми власності - вони в обов‘язковому порядку проводяться із використанням електронної торгової системи «Прозорро.Продажі»;
  • щодо земель с/г призначення приватної форми власності - за бажанням власники  мають право продавати ділянки в Прозорро.Продажі.


Якщо виникають будь-які запитання щодо роботи на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати