Назад до каталогу статей
Корисні статті

БІЛЬШЕ ПІДСТАВ ДЛЯ ВІДХИЛЕННЯ УЧАСНИКА ТЕНДЕРА: ЩО ВНІС НОВИЙ ЗАКОН ПРО ЗАКУПІВЛІ?

08 Квітня 2020

Система Прозорро, новий закон про публічні закупівлі, відхилення учасника, тендерна пропозиція

З 19 квітня цього року вводиться у дію новий закон «Про публічні закупівлі», який для учасників, окрім, додаткових можливостей на перемогу, розширив підстави для їхнього відхилення.

Як це відбувається у системі Прозорро

У системі Прозоро замовник публікує інформацію про відхилення вашої тендерної пропозиції протягом 1 р.д. з дня ухвалення рішення про це. Таке рішення замовник закріплює у своєму протоколі розгляду тендерних пропозицій.

У публікації в системі побачите ті самі підстави відхилення вашої тендерної процедури. Замовник звісно вкаже на відповідні норми закону та умови своєї тендерної документації, та зазначить чому саме ваша пропозиція не відповідає.

Користуйтеся правом на звернення до замовника 

Якщо замовник вирішив вже вас відхити, а ви вважаєте, що його рішення не аргументоване достатньо у повідомленні та протоколі розгляду тендерних пропозицій, то звертайтеся через систему Прозоро до нього із вимогою надати додаткову інформацію про причини невідповідності вашої тендерної пропозиції умовам тендерної документації.

Відповідь на свій запит ви отримуєте через 5 к. д. з дня надходження через систему Прозорро вашого звернення до замовника. Зауважимо, надати вам відповідь саме в такий строк – обов'язок, а не право закупівельника.

Ви – учасник – підстави замовника для вашого відхилення 

Замовник відхиляє вашу тендерну пропозицію, керуючись статтею 31 закону. Якщо ви – учасник, то для відхилення вас, новий закон передбачив ось такі підстави.

Коли ваша пропозиція:

 • не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Тоді замовник обов'язково зазначає, яким саме вимогам не відповідає вона.
 • викладена іншою мовою, аніж тою, яку вимагає замовник у своїй тендерній документації;
 • строк дії вашої пропозицій скінчився.

Коли ви як учасник не відповідаєте:

 • кваліфікаційним критеріям, що у ст. 16 закону, та/або наявні підстави, визначені ч. 1. ст. 17 закону;
 • встановленим вимогам у абз. 1 ч. 3 ст. 22 закону.

А також:

 • вказали у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою при визначенні результатів закупівлі, яку замовник виявив згідно з ч. 15 ст. 29 закону;
 • не надали забезпечення тендерної пропозиції, якщо його вимагав замовник, та/або воно не відповідає умовам тендерній документації;
 • не виправили виявлені замовником після розкриття пропозицій невідповідності в інформації та/або своїх документах, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником у Прозорро повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Нагадаємо, новий закон надає учаснику додаткові 24 год. на виправлення ось таких не відповідностей. Обов’язково користуйтеся такою можливістю.

 • не надали обґрунтування аномально низької ціни тендерної пропозиції протягом строку, визначеного у ч. 14 ст. 29 закону.

Нагадаємо, АНЦ тендерної пропозиції – ціна/приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є:

 • меншою на 40 або більше % від середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону,

та/або

 • меншою на 30 або більше % від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону.

Таку, АНЦ Прозоро розраховує автоматично та надсилає повідомлення про це як вам так і замовнику. Так, згідно із новим законом, якщо ви надали таку ціну, то маєте й надати протягом 1 р.д. з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції обгрунтування в довільній формі щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг своєї пропозиції.

 • визначили конфіденційною інформацію, що не може бути визначена як така відповідно до ч. 2 ст. 28 закону.

Наприклад, ціну пропозиції, інші критерії оцінки, технічні умови, технічні специфікації та документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям.

Коли ви стали переможцем торгів, але: 

 • відмовилися від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю;
 • не надали у спосіб, визначений у тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, встановлених ст. 17 закону;
 • не надали копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їхньої наявності) відповідно до ч. 2 ст. 41 закону.

То в такому разі, замовник також вимушений буде вас, як переможця, відхилити.

схожi новини

Корисні статті
Запрошуємо бізнес на безоплатний вебінар. Отримаєте алгоритм дій роботи у маркеті, кейси та поради від досвідченого продавця електронних каталогів. А також - відповіді на свої запитання
Корисні статті
Пропонуємо замовникам розглянути можливість закуповувати кисломолочні сири через електронні каталоги Prozorro Market, адже маємо кейс реальної економії коштів.
Корисні статті
З набранням чинності Постановою №1178, механізм 24 год значно розширив свою дію на перелік документів та інформацію, які може учасник виправити під час проведення тендеру. У статті E-tender описав, які саме це документи та як на сьогодні, у час війни, працює механізм усунення невідповідностей в тендерній пропозиції