Назад до каталогу статей
Дайджест

БІЛЬШЕ РАУНДІВ – БІЛЬШЕ ПЕРЕВАГ

09 Серпня 2018

В травні 2018 року система комерційних торгів RIALTO збільшила кількість раундів аукціонів у закупівлях. Які були передумови та які результати оновленої процедури?

Оновлена процедура аукціону на пониження (редукціону) фактично передбачає лише зміну кількості раундів, замість звичних 3 — від 3 до 30 раундів. Останній хід в раунді робить той учасник, чия пропозиція була найнижчою на старті або в попередньому раунді. Зупинка аукціону відбувається за умови, коли учасники перестають робити ставки. Такі зміни в редукціоні запроваджені у системі RIALTO не так давно, лише в травні 2018 року. Передбачається, що збільшення раундів допомагає замовникам отримувати кращу ціну. Розпитаємо докладніше експертів та практиків комерційних закупівель.

Андрій Кучеренко, керівник системи комерційних торгів RIALTO

Про аукціон

«Зміна вже звичного для клієнтів аукціону пов’язана з запитом ринку – RIALTO дуже чуйно відноситься до партнерів та клієнтів, тож намагаємось максимально враховувати побажання. Наразі, аукціон все ще в стадії експерименту, з нового бізнес-сезону необхідно зібрати більше статистики, щоб остаточно вирішити – залишати аукціон з багатьма раундами, чи повернутись до попередньої моделі.

Кейс

Цей аукціон я назвав «30 раундів драми». Справа ось в чому – переможець починав з кращої позиції, але в третьому раунді випустив суперника вперед. Потім наздоганяв його 26 раундів і вирвав перемогу лише в останньому тридцятому. Знижка від перших пропозицій склали 35% у переможця, та 32% у суперника. Це гарний приклад боротьби до останнього раунду, що дозволила отримати найкращу ціну на товар та послуги.»

Костянтин Шабалтій, керівник проекту комерційних торгів та продажів, майданчик E-Tender.ua

«Автоматизований та незалежний модуль аукціону відіграє одну із головних ролей у системі RIALTO. Його вдосконалення та впровадження автопродовження до 30 раундів суттєво підвищує якість отриманих цінових пропозицій. Це результат тісної співпраці з бізнесом, бо для бізнесу якісні цінові пропозиції життєво необхідна потреба. Саме тому бізнес обирає систему RIALTO і працює з майданчиком E-Tender.ua».

Ринок комерційних закупівель отримав оновлену процедуру, що дозволить торгуватись постачальникам до 30 раундів. За відсутності нових ставок, аукціон буде завершений, тож вибір завжди за учасниками. Замовники таким чином можуть виторгувати собі небувалий дисконт.

RIALTO — найбільш молодий проект в галузі відкритих закупівель. Якщо у травні минулого року в системі проходило 50 тендерів у тиждень, то сьогодні — 50 тендерів в день. Як бачимо, електронні торги — достатньо новий канал продажів, та має свої однозначні переваги.

Що отримує закупівельник, використовуючи систему RIALTO?

1. Економію на закупівлі, тому що закупівлі проходять за ринковими цінами.

2. Систематизацію та планування закупівель.

3. Автоматизацію закупівельних процесів через інтеграцію з обліковими системами компанії.

4. Зростання довіри від клієнтів і акціонерів внаслідок проведення відкритих торгів.

5. Розширення бази постачальників більш ніж на 60 тис. Постачальників.

Що отримує постачальник, використовуючи систему RIALTO?

1. Доступ до великого ринку збуту.

2. Єдині правила гри для всіх учасників торгів.

3. Можливість публічної дискусії з замовником.

4. Простий і доступний функціонал системи.

5. Чесний вибір переможця.

Для довідки

RIALTO — відкрита електронна система торгових майданчиків, де компанії закуповують і продають товари і послуги, а також проводять аукціони для розпродажу.В основі RIALTO лежать принципи електронної системи державних закупівель ProZorro, які довели свою ефективність в державному секторі.

Інші матеріали про систему RIALTO

похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 10 – 16 лютого 2020. Об’єкти малої приватизації, які можна купити у держави в 2020-му. Оренда державної і комунальної власності: як було і як буде? Строки у закупівлях після 19 квітня: нові та змінені. Як замовнику працювати через Prozorro Market на E-Tender. ДАБІ запроваджує низку інструментів, які унеможливлять безпідставні відмови на дозволи з будівництва. Обговорення Порядку передачі в оренду державного та комунального майна. Інформація щодо порядків використання коштів державного бюджету та затвердження паспортів бюджетних програм. Із 28 квітня всі раніше зареєстровані юрособи зобов’язані повідомити про бенефіціарів. Скасована умова про обов’язкове отримання дозволу від ДАБі для капітального ремонту доріг.
Дайджест
Огляд новин з 03 – 09 лютого 2020. Закупівлі через Prozorro Market за новим законом «Про публічні закупівлі". Особливості довгострокових догорів про закупівлю: експертні поради. Важливі 15 фактів про закупівлі через ЦЗО. Е-Тендер та Прозорро.Продажі провели тренінг щодо приватизації у Запоріжжі. Зміни в оренді державного та комунального майна. Зміни для надрокористувачів: що нового? Необроблену деревину будуть продавати через Прозорро.Продажі
Дайджест
Огляд новин з 27 – 02 лютого 2020. Нові категорії товарів у PROZORRO MARKET. Спрощені закупівлі: що це, хто проводитиме та які її основні кроки. Велика приватизація 2020: правила продажу, електронних аукціонів та нові об’єкти. Як взяти участь в аукціоні з малої приватизації: відео-поради від майданчика Е-Тендер. Про основні зміни та нововведення в ДБН. «Зелені аукціони» проводитимуть через майданчик «Прозоро.Продажі». ProZorro.Продажі та Prozorro визнані найкращими державними проектами. Нові правила оренди державного та комунального майна. Субвенції на підтримку розвитку ОТГ: зміни до процедури отримання.