Назад до каталогу статей
Дайджест

БІЛЬШЕ РАУНДІВ – БІЛЬШЕ ПЕРЕВАГ

09 Серпня 2018

В травні 2018 року система комерційних торгів RIALTO збільшила кількість раундів аукціонів у закупівлях. Які були передумови та які результати оновленої процедури?

Оновлена процедура аукціону на пониження (редукціону) фактично передбачає лише зміну кількості раундів, замість звичних 3 — від 3 до 30 раундів. Останній хід в раунді робить той учасник, чия пропозиція була найнижчою на старті або в попередньому раунді. Зупинка аукціону відбувається за умови, коли учасники перестають робити ставки. Такі зміни в редукціоні запроваджені у системі RIALTO не так давно, лише в травні 2018 року. Передбачається, що збільшення раундів допомагає замовникам отримувати кращу ціну. Розпитаємо докладніше експертів та практиків комерційних закупівель.

Андрій Кучеренко, керівник системи комерційних торгів RIALTO

Про аукціон

«Зміна вже звичного для клієнтів аукціону пов’язана з запитом ринку – RIALTO дуже чуйно відноситься до партнерів та клієнтів, тож намагаємось максимально враховувати побажання. Наразі, аукціон все ще в стадії експерименту, з нового бізнес-сезону необхідно зібрати більше статистики, щоб остаточно вирішити – залишати аукціон з багатьма раундами, чи повернутись до попередньої моделі.

Кейс

Цей аукціон я назвав «30 раундів драми». Справа ось в чому – переможець починав з кращої позиції, але в третьому раунді випустив суперника вперед. Потім наздоганяв його 26 раундів і вирвав перемогу лише в останньому тридцятому. Знижка від перших пропозицій склали 35% у переможця, та 32% у суперника. Це гарний приклад боротьби до останнього раунду, що дозволила отримати найкращу ціну на товар та послуги.»

Костянтин Шабалтій, керівник проекту комерційних торгів та продажів, майданчик E-Tender.ua

«Автоматизований та незалежний модуль аукціону відіграє одну із головних ролей у системі RIALTO. Його вдосконалення та впровадження автопродовження до 30 раундів суттєво підвищує якість отриманих цінових пропозицій. Це результат тісної співпраці з бізнесом, бо для бізнесу якісні цінові пропозиції життєво необхідна потреба. Саме тому бізнес обирає систему RIALTO і працює з майданчиком E-Tender.ua».

Ринок комерційних закупівель отримав оновлену процедуру, що дозволить торгуватись постачальникам до 30 раундів. За відсутності нових ставок, аукціон буде завершений, тож вибір завжди за учасниками. Замовники таким чином можуть виторгувати собі небувалий дисконт.

RIALTO — найбільш молодий проект в галузі відкритих закупівель. Якщо у травні минулого року в системі проходило 50 тендерів у тиждень, то сьогодні — 50 тендерів в день. Як бачимо, електронні торги — достатньо новий канал продажів, та має свої однозначні переваги.

Що отримує закупівельник, використовуючи систему RIALTO?

1. Економію на закупівлі, тому що закупівлі проходять за ринковими цінами.

2. Систематизацію та планування закупівель.

3. Автоматизацію закупівельних процесів через інтеграцію з обліковими системами компанії.

4. Зростання довіри від клієнтів і акціонерів внаслідок проведення відкритих торгів.

5. Розширення бази постачальників більш ніж на 60 тис. Постачальників.

Що отримує постачальник, використовуючи систему RIALTO?

1. Доступ до великого ринку збуту.

2. Єдині правила гри для всіх учасників торгів.

3. Можливість публічної дискусії з замовником.

4. Простий і доступний функціонал системи.

5. Чесний вибір переможця.

Для довідки

RIALTO — відкрита електронна система торгових майданчиків, де компанії закуповують і продають товари і послуги, а також проводять аукціони для розпродажу.В основі RIALTO лежать принципи електронної системи державних закупівель ProZorro, які довели свою ефективність в державному секторі.

Інші матеріали про систему RIALTO

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 06 – 12 липня. Порядок визначення предмета закупівлі 2020: що вніс нового? PROZORRO «атакували» білі хакери. Запрацював аналітичний інструмент моніторингу закупівель для боротьби з COVID-19. Обов'язкові технічні доопрацювання від Prozorro вже реалізовані на E-Tender. Prozorro Market знизить цінові межі. АМКУ задовольнив скаргу учасника тендеру в спорі щодо незаконного скасування торгів замовником. Оновлено та затверджено новий Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі. Уряд виділив кошти на закупівлю обладнання в прийомні відділення районних лікарень. Оновлено вимоги до будівельних матеріалів. Процедура банкрутства: яких змін очікувати бізнесу найближчим часом. Хто і за скільки купить президентський готель Дніпро в центрі Києва? Покрокова інструкція для ОМС та бізнесу
Дайджест
Огляд новин з 30 червня – 05 липня. Життя бізнесу в Prozorro Market: інтерв’ю із директором ДУ «Професійні закупівлі». Потрібно провести публічний тендер? Дізнайтесь як це зробити у посібнику від ТІ. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 2. Перелік бюджетних програм державного бюджету, за якими станом на 03.07.2020 (09:00) до ДКСУ не надійшли затверджені паспорти. Перша черга Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Перший аукціон з оренди комунального майна за новими правилами та законом. В Україні запустили нові онлайн-послуги для ТОВ
Дайджест
Огляд новин з 22 – 30 червня. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 1. Як купити у Prozorro Market: крокова допомога замовнику. Аномально низька ціна: що це та як вираховують на майданчику Е-Тендер? В Україні створено Реєстр роздрібних цін та дашборд. До приватизації готують близько 300 малих і середніх підприємств. Старт «зелених аукціонів» - у наступному році. Про продаж геонадр через систему Прозорро.Продажі з перших уст.