Назад до каталогу статей
Успіх клієнтів

БІЗНЕС І ДЕРЖАВНІ ТЕНДЕРИ: НОВАЧКУ-УЧАСНИКУ ВІД ДОСВІДЧЕНИХ

18 Липень 2019

Про свій досвід в електронних торгах від новачка до успішного учасника ми розповіли спеціально для порталу Dengi.ua. У статті систематизували найголовніші поради.

БІЗНЕС І ДЕРЖАВНІ ТЕНДЕРИ: НОВАЧКУ-УЧАСНИКУ ВІД ДОСВІДЧЕНИХ


Невід'ємною частиною нинішніх публічних закупівель є електронна система Prozorro. Саме в ній держава купує все необхідне через акредитовані електронні майданчики. І ось вже більше чотирьох років система працює, та все-таки головним завданням залишається залучення нового бізнесу й збільшення кількості учасників. Наразі є частина бізнесу, яка до цього часу залишається в стороні державних закупівель. Тому з такими ділимося прикладом сміливих і успішних постачальників, які розсіюють склалися негативні стереотипи і міфи про тендери.

Про свій досвід в електронних торгах від новачка до успішного учасника ми розповіли спеціально для порталу Dengi.ua

Так, Кириченко Ірина, керівник відділу по роботі з корпоративними клієнтами ТОВ «Фармастор» (мережа фарммаркетів «Аптека доброго дня», «Перша соціальна аптека») та Віталій Діхтяр, керівник електронного майданчика E-Tender.ua, надали поради, як початківцю-постачальнику оптимізувати роботу із закупівлями.


Якщо ви – новачок, як вам адаптуватися на майданчику


Наш майданчик працює за принципом живого спілкування. Також ми акцентуємо увагу на професійній допомозі та персональній відповідальності, адже, саме на старті, для вас важливо оперативно увійти в ритм закупівель. Після реєстрації на майданчику ми надаємо персонального менеджера, який допоможе швидко адаптувати вас до роботи в системі. Наш спеціаліст також проведе онлайн демонстрацію особистого кабінету користувача, налаштує його виходячи з вашої діяльності, сфери і переваг.

Тож ви отримуєте індивідуальний інтерфейс, функції і настройки, які відповідають вам. Але на цьому адаптація початківця учасника не закінчується. Менеджери допомагають, також концептуально, пройти всі стадії тендеру.


6 ключових порад для постачальника


Із досвіду, ми сформували такі 6 ключових порад для постачальника, який тільки розпочинає свою роботу на майданчику:

1. Взаємодійте з фахівцями майданчика.

2. Приділяйте тендерам більше часу та уваги.

3. Не довіряйте міфам про неефективність або складності системи, часто це – дезінформація від незацікавлених учасників. Пробуйте і переконуйтеся в зворотному самі.

4. Створюйте умови зацікавленості для менеджерів, що займаються тендерами в компанії.

5. Вивчайте уважно вимоги й умови тендерної документації.

6. Слідкуйте за змінами і подіями закупівель, щоб уникнути помилок і не пропустити можливості для розвитку свого бізнесу.


Який досвід передає Аптека доброго дня


Аптека доброго дня впевненими учасниками стали через півтора року участі в торгах. І головна їх порада – уважно читати тендерну документацію. Здавалося б, що складного, підготувати пропозицію, яка б відповідала вимогам тендерної документації. Але в залежності від предмета закупівлі та замовника, останній формує свою документацію з особливими вимогами.

Також постачальнику слід зважати, що є ті вимоги, які всі замовники обов'язково визначають в кожному тендері: надання підтверджуючих документів про кваліфікацію учасника та підтвердження виконання аналогічного договору. І додаткові умови, наприклад, забезпечення тендерної пропозиції, заставу, підтвердження матеріально-технічної бази, людських ресурсів, і т.п.

Ще один момент – потрібно аналізувати свої невдачі та вникати в причини відхилення пропозицій. Причина програшу в тендері може бути банальною – забули завантажити один документ, або в цілому неуважно вивчили документацію замовника. І тому пропозиція не була підготовлена в повній мірі. Після завершення аукціону, можна відкрити пропозиції інших учасників, проаналізувати, де була помилка, або якого документа вам не вистачило для перемоги.

Це і є свого роду набивання «шишок» і робота над помилками. Кожен перший програш слід аналізувати і рухатися вперед до перемоги. Система Prozorro дає для цього всі технічні можливості, а ще чотири роки тому бізнес такої можливості не мав.

Повна версія статті тут.

схожi новини

Успіх клієнтів
Для компанії-постачальника в держзакупівлях електроенергії надзвичайно важливо мати «запас міцності» - досвід ТОВ «Енерго Збут Транс».
Успіх клієнтів
У першому онлайн аукціоні з продажу золоторудної ділянки, в грудні 2020 року, переміг інвестор, якого супроводжувала команда E-Tender. На початку 2021-го Державна служба геології та надр оновила Інвестиційний атлас надрокористувача, включивши чотири ділянки з покладами золота. Їх готують до відкритих аукціонів у Прозорро.Продажі. Не пропустіть оголошення цих аукціонів
Успіх клієнтів
Система комерційних закупівель Е-Тендер забезпечую роботу закупівельників різними видами процедур. Сьогодні говоримо про рамкові угоди, що вже стали популярним інструментам закупівель серед крупних компаній. Досвідом закупівлі газу за рамкою ділиться директор із закупівель ДК Укроборонпром