Чи може АМКУ1 розглядати скарги двома колегіями?
Закон2 не має обмежень щодо розгляду скарг одночасно декількома складами колегій.
АМКУ як орган оскарження утворює постійно діючу адміністративну колегію (колегії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яка зокрема діє у складі трьох державних уповноважених.
Присутність на розгляді – право чи обов'язок сторін?
Законом прямо передбачене право, а не обов'язок, суб'єктів оскарження та замовника бути присутніми безпосередньо під час розгляду скарг на його засіданнях. Таким чином, якщо суб'єкт оскарження або замовник не вважають за необхідне брати участь у розгляді скарги, орган оскарження все рівно розгляне скаргу та прийме рішення без їх участі в межах одержаної за скаргою інформації та тієї, що є в системі.
Також сторони скарги можуть взяти участь у розгляді скарги й шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу.
Розгляд скарги є відкритим, усі бажаючі можуть бути присутніми на розгляді. Особи, присутні на розгляді, можуть використовувати засоби фото-, відео- та звукозапису. Рішення, прийняте органом оскарження, проголошують прилюдно.
Інформація з листа Мінекономіки № 3305-04/38898-06 від 20.09.2019
Також зауважимо, що на майданчику Е-Тендер були оновлені деякі функції. Так, серед них – реєстр скарг. У розділі «Фільтр скарг/вимог», що в кабінеті користувача, оновили інтерфейс та реалізували розширений пошук. Тож сьогодні користувачі можуть відфільтровувати за такими даними:
- Статус скарги/вимоги,
- Тип процедури,
- Тип скарги,
- Очікувана вартість,
- Ідентифікатор скарги,
- Період створення,
- Дата зміни скарги,
- Дата прийняття рішення,
- Код CPV,
- Код ЄДРПОУ замовника/автора скарги.
Окрім, у цьому розділі користувач має можливість окремо клікнувши на ЄДРПОУ замовника або скаржника побачити інформацію щодо них. Та ще одним удосконаленням стало те, що до реєстру «Вимоги/Скарги» на майданчику E-Tender додали функцію вивантаження інформації в Excel за вказаними параметрами фільтру.
Детальніше про останні вдосконалення на майданчику, читайте тут.
Матеріали на тему:
- Як оскаржити закупівлю
- Подання звернення, вимоги, скарги замовнику
- У яких випадках подана в АМКУ скарга залишається без розгляду?
1 Антимонопольний комітет України
2 «Про публічні закупівлі»