Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЧИ МОЖУТЬ ВІДХИЛИТИ ТЕНДЕРНУ ПРОПОЗИЦІЮ, ЯКЩО ВОНА ПІДПИСАНА УЕП?

12 Березня 2021

Корисний матеріал від infobox.prozorro.org про те, яким електронним підписом потрібно підписувати тендерну пропозицію, щоб її не відхилили.

Види електронних підписів

На сьогоднішній день діють два види електронного підпису: удосконалені електронні підписи (УЕП) та кваліфіковані електронні підписи (КЕП). УЕП призначений для масового використання. Такий ключ може зберігатись на звичайній флешці чи іншому носії.

КЕП - призначений для використання у ситуаціях, які потребують підвищеного захисту. В обов'язковому порядку з КЕП працюють державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, керівники держпідприємств. Приватні компанії також можуть використовувати КЕП. Ключів КЕП зберігаються в токенах — це захищені носії, ключ з яких неможливо скопіювати. Токен захищений паролем доступу, з обмеженою кількістю спроб підбору пароля.
Перевірити який у вас електронний підпис можна на 
сайті Міністерство цифрової трансформації УкраїниПотрібно зайти у вкладку “Довірчі послуги” та обрати “Перевірити підпис”. Для УЕП буде вказаний тип носія – незахищений.  Для КЕП буде вказаний тип носія – захищений.

Чи має замовник вимагати підписання лише КЕП у публічних закупівлях? 

Приватні компанії, які братимуть участь у публічних закупівлях, можуть підписувати свої документи та пропозиції УЕП, відповідно до абз. 2 п. 1 Постанови КМУ № 193. Такий порядок діє  до 31 грудня 2021 року.

Проте, замовник може прямо вказати у тендерній документації, що документи мають бути підписані КЕП. У такому випадку  пропозиція учасника буде законно відхилена, якщо учасник тендера підпише її УЕП. Щоб уникнути таких ситуації, потрібно уважно вивчати тендерну документацію.

Як не обмежити конкуренцію у тендері

Щоб не зменшувати конкуренцію на своєму тендері, замовник при оголошенні закупівлі може зазначати, що учасник може підписати свою пропозицію КЕП або УЕП.

Джерело: https://infobox.prozorro.org

Довідково:

Ключ КЕП можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК). З переліком діючих акредитованих центрів можна ознайомитись тут.

Корисні матеріали: 

Якщо виникають будь-які запитання щодо роботи в системі публічних закупівель, звертайтеся до нас:

0 800 30 77 55 (в межах України безкоштовно), support@e-tender.ua

З повагою Е-Тендер!

схожi новини

Корисні статті
Надаємо відповіді на найпоширеніші запитання від замовників про закупівлі у воєнний час. Відповідаємо як застосовувати положення Особливостей про здійснення публічних закупівель на Е-Тендер
Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua