Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПРО ДЕРЖАВНІ ТЕНДЕРИ ТА ПРОДАЖІ

11 Листопада 2019

Огляд новин з 03 – 10 листопада. Казначейству обмежили строк опрацювання документів. Для промислових споживачів ціна на газ збільшиться майже на 20%. Побільшає інформації про ФОП у відкритому доступі

Казначейству обмежили строк опрацювання документів


З 13 січня 2020 року із розрахункових документів зникне графа «МФО банку». Мінфін, наказом від 22.10.2019 № 440, вносить зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України. Тепер у ньому додаткові умови:

1. Орган Казначейства опрацьовуватиме підтвердні документи у встановлені строки, але не пізніше останнього робочого дня поточного бюджетного періоду.

2. У кінці бюджетного періоду розпорядники бюджетних коштів подають до органу Казначейства Реєстри та/або Реєстри фінансових зобов'язань і підтвердні документи з урахуванням встановлених строків.

3. Реквізит «МФО банку» приберуть із Реєстру бюджетних фінансових зобов'язань. Однак норма запрацює із 13.01.2020 р.

Також скасовують окрему форму платіжного доручення для бюджетних установ, які утримуються із держбюджету. Для цього вилучають додаток 35 до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24.12.2012 № 1407. Натомість прописують, що форма, обов'язкові реквізити, строк дії платіжних доручень та вимоги щодо їх заповнення визначає Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22.

У платіжному дорученні повинні бути заповнені всі реквізити, передбачені його формою. Реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюють з урахуванням вимог нормативно-правових актів і він має містити:

- повну інформацію про платіж і документи, на підставі яких перераховують кошти отримувачу (код програмної класифікації видатків та кредитування бюджету (КПКВК);

- код економічної класифікації видатків бюджету або код класифікації кредитування бюджету (КЕКВ або ККК);

- економічну сутність платежу;

- номер і дату підтвердних та інших документів, на підставі яких здійснюються перерахування з урахуванням вимог законодавства України, ПДВ або без ПДВ).

Також приберуть повністю згадку про код МФО банку, але норми запрацюють із 13.01.2020. Всі ці зміни привніс наказ Мінфіну від 22.10.2019 № 440, який 05.11.2019 р. зареєстрували в Мін'юсті. Незабаром документ буде чинним.

Джерело: наказ Мінфіну від 22.10.2019 № 440


Для промислових споживачів ціна на газ збільшиться майже на 20%


Нафтогаз в листопаді підвищив ціну на газ для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання на 18,4% -19,6% у порівнянні з жовтнем.

Запропоновані ціни на природний газ, з ресурсу компанії, диференційовані в залежності від обсягів закупівлі та умов оплати.

Залежно від цих показників, Нафтогаз пропонує газ за ціною 5,861 тис - 6,463 тис грн/тис. куб. м (без ПДВ і витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

Такі зміни в Нафтогазі обґрунтували зростанням цін на газ на європейському ринку, звідки Україна його імпортує.

Зазначимо, що Кабмін прийняв постанову № 485, яка вводить нову формулу для розрахунку ціни газу для населення.

Джерело: biz.ligazakon.net 


Побільшає інформації про ФОП у відкритому доступі


У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Реєстр) відкриють додаткову інформацію про ФОП.

А саме:

  • місцезнаходження;
  • дату та номер запису про проведення державної реєстрації ФОП;
  • дату та номер запису про взяття на облік/зняття з обліку;
  • назви та ідентифікаційні коди органів статистики, органів ДПС, у яких ФОП перебуває на обліку;
  • дату відкриття виконавчого провадження щодо ФОП (для незавершених виконавчих проваджень).

Оновлюватимуть таку інформацію у форматі відкритих даних в Реєстрі кожні п’ять робочих днів.

Збільшення відкритих даних про ФОП у Реєстрі передбачають останні зміни до пункту 17 розділу II Переліку інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України, затвердженого наказом Мін’юсту від 28.03.2016 № 897/5.

Джерело: наказ МЮУ «Про внесення змін до Переліку інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України» від 06.11.2019 № 3412/5

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.