Назад до каталогу статей
Новини

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

18 Листопада 2019

Огляд новин з 11 – 16 листопада. Запроваджують однорічне планування дорожніх робіт. Закупівля послуги з харчування: що рекомендує Мінекономіки. Прийняли закон щодо викривачів корупції. Мораторій на землю можуть скасувати. Мін’юст відкрив ЄДР у повному обсязі. Прийнято за основу законопроект щодо ринку електричної енергії.

Запроваджують однорічне планування дорожніх робіт


На минулому тижні Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування» (законопроект № 1041). Він передбачає виконання середньо- та довгострокових зобов’язань за договорами на нове будівництво, реконструкцію, ремонти та експлуатаційне утримання автодоріг загального користування державного та місцевого значення.

Державну цільову економічну програму розвитку автодоріг загального користування державного значення з переліком автодоріг, на яких заплановано роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту затверджуватиме КМУ. Складений за цією програмою перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автодоріг загального користування державного значення із зазначенням обсягів бюджетних коштів для фінансового забезпечення таких об’єктів затверджує центральний орган виконавчої влади, що формує державну політику у сфері дорожнього господарства.

Переліки об’єктів нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах затверджує відповідна ОДА, КМДА за погодженням Укравтодором. За рішенням обласних, міських, селищних та сільських рад кошти територіальних дорожніх фондів можна буде спрямовувати на нове будівництво, реконструкцію, ремонти та експлуатаційне утримання автодоріг загального користування державного значення. Закон розроблений у прив’язці до Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування».

 Джерело: сайт ВРУ


Закупівля послуги з харчування: що рекомендує Мінекономіки


Так, нещодавно Мінекономіки надало лист від 05.11.2019 № 3801-05/45742-06, яким зауважило про декі моменти закупівлі такого виду послуг. Більше про це читайте тут


Прийняли закон щодо викривачів корупції


Закон передбачає нову ефективну систему запобігання корупції на основі міжнародних стандартів, що сприятиме зниженню рівня корупції у державі, а відтак — розвитку економіки та зростанню добробуту громадян.

Прийнятий закон:

  • визначає правовий статус викривачів — осіб, що повідомили про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення;
  • встановлює права, гарантії та механізми захисту цих осіб та осіб, прирівняних до них;
  • встановлює умови для розкриття інформації про корупцію;
  • унормовує порядок розкриття інформації викривачем корупції;
  • звільняє від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення;
  • забезпечує державний захист викривачів корупції, зокрема захист їхніх трудових прав.

За інформацією Офіційного інтернет-представництва Президента України


Мораторій на землю можуть скасувати


13 листопада Парламент у першому читанні проголосував за проєкт закону, який має запустити продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні. Якщо його буде прийнято, то це можна вважати історичною подією. Згідно із текстом проєкту, заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення можуть скасувати вже з 1 жовтня 2020 року.


Прийнято за основу законопроект щодо ринку електричної енергії


Парламент прийняв за основу законопроект про внесення змін до Закону України щодо урегулювання питань ринку електричної енергії.

Законопроект дає можливість встановити тарифи для ТЕЦ, які вже розпочали опалювальний період, та передбачає важливі елементи, необхідні на ринку електроенергії. Зокрема законопроектом передбачається недопущення неконтрольованого зростання ціни на електроенергію. Для цього пропонується на період до 1 липня 2023 року надати право Регулятору встановлювати граничні ціни на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку для кожної торгової зони. Також законопроект передбачає врегулювання механізму виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом, недопущення неконтрольованого зростання цін на електричну енергію внаслідок відсутності ефективної конкуренції, забезпечення теплопостачання споживачів в опалювальний період шляхом врегулювання питання роботи ТЕЦ в новому ринку електричної енергії тощо.

Джерело: kmu.gov.ua


Мін’юст відкрив ЄДР у повному обсязі


Підписано наказ від 06 листопада 2019 року № 3412/5 «Про внесення змін до Переліку інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України», яким розширюється перелік інформації для оприлюднення у формі відкритих даних.

Таким чином, наказ передбачає відкриття Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) в повному обсязі.

Згідно з наказом, частина інформації буде оновлюватися в реєстрі щодня, частина – раз в п’ять днів. Повний реєстр планується викладати в форматі відкритих даних один раз на тиждень.

Відтепер українцям стали доступні ряд нових параметрів. Зокрема: дата та номер запису про проведення державної реєстрації юридичної особи; дані про юридичних осіб – правонаступників; дані про відокремлені підрозділи юридичної особи.

Джерело: minjust.gov.ua


Зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів


Наказом від 22.10.2019 р. № 440 Міністерство фінансів України вносить зміни, зокрема, до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати