Назад до каталогу статей
Новини

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

25 Листопада 2019

Огляд новин з 18 – 24 листопада. Рольова модель управління кабінетом закупівельника. Процедура з банкрутства на майданчику E-Tender. Лібералізація українського ринку землі: to be or not to be. Закупівля послуг з інформатизації: що потрібно? Замовник зможе використовувати електронний шаблон контракту. НКРЕКП затвердила ставки плати за стандартне та нестандартне приєднання до електричних мереж на 2020-й. До 01.01.2020 запровадять електронний кабінет замовника будівництва. ProZorro закликає бізнес відстоювати право на обґрунтований запит персональних даних

Рольова модель управління кабінетом закупівельника


На майданчику E-Tender, для проведення комерційних тендерів, реалізована рольова модель управління кабінетом закупівельника. Про переваги застосування такого функціоналу й поговоримо у статті.

 

Процедура з банкрутства на майданчику E-Tender


Майданчик E-Tender також є авторизованим для проведення торгів з продажу майна банкрутів. Нагадаємо, можливість організації процедур банкрутства через майданчик стала 21 жовтня, після введення в дію Кодексу із процедур банкрутства.

У відео ми розповіли про головні аспекти проведення таких торгів арбітражними керуючими. А саме про:

 • англійський та голландський види аукціонів;
 • реєстрацію на майданчику;
 • створення оголошення та розміщення його в системі.


 Лібералізація українського ринку землі: to be or not to be


Сьогодні 37 млн га земель сільськогосподарського призначення під мораторієм. І все це може змінитися, якщо законопроєкт про його відміну Парламент прийме в другому читанні. 13 листопада за нього вже проголосували у першому читанні. У нашій замітці ми проаналізували, що може дати вільний ринок землі, хто буде мати можливість і як купувати та продавати землю.


Закупівля послуг з інформатизації: що потрібно?


Сьогодні установи, держоргани та ОМС можуть брати бюджетні зобов’язання за програмами інформатизації лиш попередньо проінформувавши Агентство з питань електронного урядування, що реорганізується в Мінцифри.

Повідомлення про укладений договір подають, якщо вартість закупівлі менше 500 000 грн.

Відповідну межу змінено постановою КМУ «Про внесення зміни до пункту 13 Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації» від 23.10.2019 № 925.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення зміни до пункту 13 Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації» від 23.10.2019 № 925


Замовник зможе використовувати електронний шаблон контракту


 У Prozorro розпочали роботу над першою фазою Е-Контрактингу: переводом усіх фінансових та платіжних документів в системі Прозорро з паперових на електронні. Як відомо, в Мінфіні дали старт проекту «Е-контракт», який продовжить інформаційну революцію у сфері публічних фінансів. Його наслідком стане те, що всі договори, які укладають на Prozorro, переведуть в повноцінну електронну форму.

Причинами змін є те, що:

 •  саме в контрактах часто закладаються дискримінаційні умови роботи для постачальника;
 • паперові контракти неможливо аналізувати за допомогою машини;
 • на підписання паперових контрактів витрачається купа реального часу (надіслати поштою, вичитати юристам, підписати в керівництва, надіслати іншій стороні).

Аби цього уникнути, замовнику дадуть можливість через майданчики використати електронний шаблон контракту. Після обрання переможця він автоматично доповниться даними постачальника та буде підписано за допомогою електронного підпису. Потім контракт потраплятиме в Казну (як тільки це реалізує ДКСУ). Термін впровадження – квітень 2020 року.

Джерело: фейсбук-сторінка Prozorro


НКРЕКП затвердила ставки плати за стандартне та нестандартне приєднання до електричних мереж на 2020-й


Прийняття ставок плати за стандартне приєднання на 2020 рік, ставок плати за нестандартне приєднання потужності та ставок плати за лінійну частину приєднання на 2020 рік:

 • сприятиме забезпеченню можливості визначення вартості послуги з приєднання на етапі планування створення бізнесу;
 • забезпечить рівноправний доступ до електричних мереж;
 • посилить позиції України в рейтингу сприятливості ділового середовища Світового Банку «Doing Business», що дозволить залучити додаткові інвестиції в економіку нашої держави.

http://www.nerc.gov.ua/index.php?news=9588


Новий електронний містобудівний кадастр


Мінрегіон готує завдання для розробки нового містобудівного кадастру, який стане потужною електронною базою даних на національному рівні.

У 2020-му планують оновити комплексну генеральну схему планування території України. В регіонах є багато ідей і проектів, наприклад, з розвитку курортів, впровадження комплексних регіональних планів будівництва швидкісних доріг, поводження зі сміттям тощо. І все це повинно бути нанесено на генеральну схему країни. Далі оновлений кадастр вже працюватиме в синергії з обласними та міськими кадастрами.

Електронна система складатиметься з графічних пошарових мап, на які буде нанесено інформацію про містобудівельну документацію: про функціональне призначення, екологічні обмеження, санітарні зони водойм, санітарні зони електростанції, планові резервні ділянки під порт, новий вокзал чи аеропорт.


Лист Мінекономіки щодо етичної поведінки у закупівлях


Мінекономіки надало роз’яснення (лист «Щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель № 3301-04/47784-06 від 15.11.2019). Разом із листом також рекомендують настанови щодо етичної поведінки учасників/потенційних учасників під час участі в публічних закупівлях.

Повний текст листа знайдете тут.

Про етику у закупівлях також можете прочитати у нас на сайті.

 
До 01.01.2020 запровадять електронний кабінет замовника будівництва


А до лютого 2020 затвердять план заходів по створенню та запровадженню Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Це передбачив Закон України від 17.10.2019 № 199-IX, який набирає чинності із 01 грудня цього року. Проте положення Закону будуть реалізовані упродовж 2020-2021 років, адже є багато перехідних положень. Єдину державну електронну систему у сфері будівництва складатимуть:

 1.  реєстр будівельної діяльності;
 2.  електронний кабінет користувача електронної системи;
 3.  портал електронної системи.

Так, на першому етапі, вже у грудні планують запровадити комплекс адміністративних послуг щодо об'єктів класу наслідків (відповідальності) СС1.

Буде запроваджено подання документів в електронній формі для отримання адміністративних послуг декларативного характеру у будь-який зручний час 24 години на добу і 7 днів на тиждень через мережу Інтернет. Електронна форма документів з автоматичними підказками та перевіркою значно мінімізує ризик допущення помилок під час її заповнення.

До кінця 2020-го стане можливим отримати дозвіл на виконання будівельних робіт щодо об'єктів класу наслідків (відповідальності) СС2, СС3 та прийняття їх в експлуатацію за допомогою Електронного кабінету.

Із запровадженням електронної системи документи будуть створювати з використанням Реєстру будівельної діяльності та міститися у відкритому доступі. Це стосується, зокрема:

 • містобудівних умов та обмежень;
 • ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;
 • погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм та повідомлення про відмову в їх погодженні;
 • дозволу на виконання будівельних робіт, змін до нього, повідомлення про відмову в його наданні та анулювання дозволу, внесення відомостей про припинення права на виконання підготовчих та будівельних робіт;
 • сертифікату про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, повідомлення про відмову в його наданні.


Нові бюджетні рахунки на 2020-й відкриють наприкінці грудня


Якщо заплановані податкові зміни не приймуть до кінця 2019-го, то Казначейство заново відкриє ті ж самі бюджетні рахунки без їх зміни.

Щороку, на початок нового бюджетного періоду, в органах Казначейства відкривають рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів (окрім рахунків для зарахування власних надходжень бюджетних установ) відповідно до БКУ, закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети та бюджетної класифікації, затвердженої наказом Мінфіну від 14.01.2011 № 11.

Рахунки за надходженнями відкривають протягом 45 днів із дня прийняття закону про Державний бюджет України. Це передбачає п. 2.1 Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 22.06.2012 № 758.

Зважаючи на те, що Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" прийнятий 14.11.2019 р, 45-деннний строк спливає 28 грудня 2019 року.

Інформацію про відкриті/закриті рахунки доводять до відома органів Казначейства для подальшого інформування органів, що контролюють справляння надходжень бюджету згідно з установленими порядками взаємодії, та місцевих фінансових органів.

Тож наприкінці грудня 2019 року стануть відомі реквізити нових бюджетних рахунків на 2020 рік.

За відсутності змін у законодавстві щодо переліку надходжень, які зараховують до загального та спеціального фондів державного й місцевих бюджетів, і/або порядку їх зарахування до відповідних бюджетів, не пізніше першого робочого дня нового бюджетного періоду відкривають (перевідкривають) рахунки з реквізитами попереднього бюджетного періоду.

Якщо внесені зміни до законодавства, згідно з якими змінюють перелік надходжень, що зараховують до відповідних бюджетів, та/або порядок їх зарахування, а також код та назва території, Казначейство централізовано відкриває/закриває рахунки за надходженнями згідно із внесеними змінами.

Тому, якщо заплановані податкові зміни так і не приймуть до кінця 2019 року, то Казначейство заново перевідкриє ті ж самі бюджетні рахунки без їх зміни.

Нагадаємо, що із 13.01.2020-го оновлять форму платіжного доручення.

Джерело: buh.ligazakon.net


ProZorro закликає бізнес відстоювати право на обґрунтований запит персональних даних


Система електронних публічних закупівель ProZorro сповідує принцип “всі бачать все”. Іншими словами, всі, в кого є доступ до Інтернету, можуть моніторити та аналізувати на порталі prozorro.gov.ua, як держава витрачає наші з вами гроші.

Закон України “Про публічні закупівлі” не регулює питання збору, обробки та зберігання персональних даних. Державні установи та підприємства (замовник) на власний розсуд визначають, які саме документи бізнес (постачальник) має надати у складі тендерної пропозиції. Усе, що завантажує постачальник до системи ProZorro, на певному етапі (залежно від типу процедури) стає публічною інформацією. Якщо постачальник бере участь у закупівлі, в якій Замовник вимагає скани його паспорту/ідентифікаційного коду тощо, значить, він добровільно погоджується на розміщення своїх персональних даних у відкритому доступі системи. Втім, у постачальника завжди є право оскаржити таку вимогу Замовника або звернутися до нього із пропозицією виключити її з відповідного переліку обов'язкових документів, які постачальник має надати.

Натомість Згідно з Законом України “Про захист персональних даних”, у сфері електронної комерції обов'язковою є згода на обробку персональних даних. Підприємці, які планують брати участь у публічних закупівлях, мають підтвердити дозвіл на обробку таких даних при реєстрації на електронному майданчику, авторизованому у системі.

Команда ProZorro занепокоєна неправомірним використанням персональних даних, в тому числі учасників публічних закупівель. Таке заволодіння шахраями даними є злочином. ProZorro рекомендує бізнесу відстоювати право на обґрунтований запит персональних даних, а саме:

 • уважно вивчати, які саме документи запитує замовник;
 • у разі якщо замовник запитує ваші як постачальника персональні дані, звернутися до Замовника за роз'ясненнями через електронну систему. Часто такі вимоги можуть бути виключені з тендерної документації замовником;
 • оскаржуйте умови тендерної документації, якщо замовник не надає обгрунтованого запиту на документи, які містять персональні дані;
 • якщо ваші дані були неправомірно використані - негайно звертайтеся до поліції.

Джерело: prozorro.gov.ua

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати