Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

02 Грудня 2019

Огляд новин з 26 листопада – 01 грудня. Аналітика. Збір і аналіз даних. Планування тендерів: як є і як буде з квітня 2020. практичні поради. Подача до центрального засвідчувального органу інформації щодо довірчих е-послуг. Новий закон про оборонні закупівлі.

Планування тендерів: як є і як буде з квітня 2020. практичні поради


Планування закупівель є фундаментальним процесом у тендерній діяльності замовника. А тому замовнику слід знати усі його важливі зміни та нюанси. Сьогодні у замовників є не стандартна ситуація: планування цього року на наступний також має відбуватися з урахуванням того, що з квітня почне діяти нова редакція закону «Про публічні закупівлі». Про ці відмінності, нові можливості системи та інші зміни розповів Олег Кушнір, засновник агентства «Консалт», головний редактор видання «Консалт Інфо». Деталі тут.


Аналітика. Збір і аналіз даних


В операційній діяльності будь-якого менеджера зі закупівель є потреба в зборі та аналізі даних. З якісною інформаційною базою можна вимірювати ефективність закупівель, а також швидко приймати аргументовані рішення, яких вимагає ринок. Анастасія Заболотна, бізнес-аналітик Е-Тендер, розповіла про головні кейси аналітики і збору даних.


Подача до центрального засвідчувального органу інформації щодо довірчих е-послуг


Мін’юст визначив порядок подання до центрального засвідчувального органу інформації про діяльність надавачів електронних довірчих послуг та засвідчувального центру.

Відповідний наказ міністерства № 3398/5 від 04.11.2019 набрав чинності 22 листопада.

Порядок визначає механізм подання до центрального засвідчувального органу інформації про діяльність надавачів електронних довірчих послуг та засвідчувального центру, за результатами аналізу якої забезпечується проведення оцінки стану розвитку сфери електронних довірчих послуг.

Порядок є обов'язковим для кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг та засвідчувального центру.

Дія цього Порядку не поширюється на:

  • надавачів електронних довірчих послуг, що не надають кваліфікованих електронних довірчих послуг та відомості про яких не внесено до Довірчого списку;
  • надавачів електронних довірчих послуг, що надають кваліфіковані електронні довірчі послуги у банківській системі та під час здійснення переказу коштів.

Кваліфіковані надавачі електронних довірчих послуг та засвідчувальний центр зобов'язані щороку до 15 січня подавати до центрального засвідчувального органу в електронній формі інформацію щодо наданих електронних довірчих послуг за попередній рік, за визначеною в додатку до Порядку формою.

У разі отримання офіційного запиту центрального засвідчувального органу, кваліфіковані надавачі електронних довірчих послуг та засвідчувальний центр зобов'язані, протягом 5 робочих днів, подати до центрального засвідчувального органу в електронній формі інформацію щодо наданих електронних довірчих послуг за період, визначений у запиті.

jurliga.ligazakon.net


Новий закон про оборонні закупівлі


На сайті Верховної Ради розміщено альтернативний проєкт Закону «Про оборонні закупівлі» (№ 2398-д).

Законопроєкт передбачає ефективні механізми захисту вітчизняного виробника шляхом врахування інтересів виконавців державних контрактів із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, у тому числі – можливість їх коригування у випадку суттєвих змін фінансово-економічних умов виконання контрактів, застосування критерію «вартість життєву циклу» під час відбору виконавців, що відповідає кращим стандартам країн-членів НАТО та ЄС, надання пріоритету локалізації виробництва на митній території України.

Проєкт створює правові та економічні передумови для розвитку конкурентного середовища у сфері оборонних закупівель, підвищення якості  товарів, робіт і послуг оборонного призначення для потреб оборони, задовольняє основні вимоги законодавства Європейського Союзу на рівні основоположних засад та принципів закупівель.

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 31 серпня - 06 вересня 2020. Ольга Терещенко: Закупівельник - не «снабженєц». Інструмент, який буде корисний учасникам публічних закупівель у Prozorro. Секрети перемог на Prozorro від Ашан Рітейл Україна. У Фонді держмайна розповіли про успіхи малої приватизації. В Clarity Project зібрано всю інформацію про аукціони з продажу майна у Prozorro.Продажі. Prozorro.Продажі - вигідно купити або орендувати державне майно . Арештоване майно відтепер будуть реалізовувати через Prozorro.Продажі. Перші аукціони у Prozorro.продажі з приватизації спиртзаводів проведуть у середині вересня. Продаж необробленої деревини має відбуватись на аукціонах у Prozorro.Продажі.
Дайджест
У Київській школі економіки удосконалили аналітичний онлайн-сервіс, який допомагає швидко визначити CPV-код та спланувати закупівлю