Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

09 Грудня 2019

Огляд новин з 02 – 08 грудня. Попередня оплата у договорах про закупівлю: що нового? PROZORRO для забудовників: які вигоди? Бюджет на будівництво та ремонт доріг плануватимуть на три роки. Бюджетним установам треба заново відкрити рахунки для обслуговування з 2020-го. Закупівлі електроенергії: зміни деяких правил. У 2020-му запустять онлайн-аукціони з продажу деревини . Регулятором затверджено Зміни до Кодексу систем розподілу. Казначейська служба збільшила кількість гарячих телефонних ліній служби техпідтримки. Офіційно запущена будівельна E-система.

Попередня оплата у договорах про закупівлю: що нового?


Кабінет Міністрів 4 грудня схвалив нову постанову про попередню оплату товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти. А ось нинішню постанову від 23.04.2014 № 117 скасують та передбачать можливість здійснення розрахунків за договорами, бюджетні зобов’язання за яким взяті на облік у Казначействі, до повного виконання цих договорів. Детальніше про зміни тут.


PROZORRO для забудовників: які вигоди?


Для того, щоб зрозуміти переваги роботи у системі Prozorro для бізнесу, Е-Tender, як провідний майданчик для державних закупівель і продажів, часто ділиться успішними та цікавими кейсами разом із своїми клієнтами. У черговій статті розповіли про забудовників і про досвід одного із, як користувача системи – групи компаній «Фаворит». Та про те, які лоти можуть бути цікаві забудовнику не тільки в розрізі закупівель, а й продажів системи Prozorro.Продажі.

 

Бюджет на будівництво та ремонт доріг плануватимуть на три роки


Опубліковано два закони щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автодоріг загального користування. Відтак, в Україні впроваджуватиметься середньострокове планування у сфері розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування. Відповідні закони було опубліковано в «Голос України» 4 грудня.

1. Закон № 282-IX «Про внесення змін до Закону «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» (щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування)» набрав чинності сьогодні, 5 грудня.

Він вніс зміни до Закону «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», якими скасовується погодження Комітетом ВР з питань бюджету переліків об'єктів будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг.

У Законі встановлено, що:

- Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на відповідний період з переліком автомобільних доріг, на яких заплановано роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту, із зазначенням обсягів та джерел фінансування таких робіт у розрізі балансоутримувачів, затверджує Кабмін.

- Складений відповідно до Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на відповідний період перелік об'єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення, із зазначенням обсягів бюджетних коштів для фінансового забезпечення таких об'єктів, щорічно затверджуватиме Кабмін.

- За рішенням ВР АР Крим, обласних, міських, селищних та сільських рад кошти територіальних дорожніх фондів можуть спрямовуватися на нове будівництво, реконструкцію, ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.

2. Закон № 283-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг» набирає чинності з 1 січня 2020-го.

Згідно із ним розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років; довгострокових зобов'язань за енергосервісом, узятих на облік органами Казначейства України; середньострокових зобов'язань за типовими договорами на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг; щодо завдань (проектів) Національної програми інформатизації – після їх погодження з Генеральним державним замовником цієї програми.

Кредиторська заборгованість розпорядників бюджетних коштів за середньостроковими зобов'язаннями за типовими договорами на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг на кінець поточного бюджетного періоду не може перевищувати залишка коштів спеціального фонду держбюджету, утвореного за рахунок надходжень, які є джерелом формування державного дорожнього фонду та використовуються за напрямами, визначеними пп. 1 і 2 ч. 3 ст. 24-2 БК.

Джерело: jurliga.ligazakon.net

Бюджетним установам треба заново відкрити рахунки для обслуговування з 2020-го


Для своєчасного розрахунково-касового обслуговування бюджетних установ у 2020-му необхідно терміново надати до Державної казначейської служби України (за місцем обслуговування):

- заяви про відкриття рахунків (додаток 6);

- заяви про закриття рахунків (додаток 11).

Форми документів містить Порядок відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затверджений наказом Мінфіну від 22.06.2012 № 758.

Така необхідність виникла у зв'язку із запровадженням з 01.01.2020 р. нового Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі (наказ Мінфіну від 31.12.2013 № 1203), та постанови Правління НБУ «Про запровадження міжнародного банківського рахунку (IBAN) в Україні» від 28.12.2018 №162.

Термінове повідомлення для розпорядників та одержувачів бюджетних коштів розмістила Державна казначейська служба України.

Джерело: buh.ligazakon.net

У 2020-му запустять онлайн-аукціони з продажу деревини 


Уряд схвалив рішення щодо реалізації пілотного проекту продажу окремих партій необробленої деревини через систему електронних аукціонів «Прозорро. Продажі». Проєкт триватиме з квітня 2020-го до квітня 2021-го. Це допоможе побороти корупцію та зменшить незаконний обіг української деревини.

Також, на засіданні Уряду прийнято рішення про запровадження єдиного електронного обліку української деревини. Це дозволить проаналізувати внутрішній ринок споживання та запобігти неконтрольованим незаконним рубкам українського лісу. Це також інструмент боротьби з непрозорим продажем деревини та засіб посилення боротьби з корупцією у сфері надання дозволів на лісозаготівлю.

Таке рішення спрямоване на те, щоб українські підприємства могли законно і, головне, прозоро придбати необхідну кількість деревини для виробництва продукції в Україні. А це – робочі місця, додана вартість від виробництва і, головне, зменшення корупції.

Джерело: www.kmu.gov.ua

Закупівлі електроенергії: зміни деяких правил


4 грудня Верховна Рада прийняла Закон про зміни на ринку електроенергії, зокрема купівлі «зеленої енергії» (законопроект № 2233).

В Законі «Про ринок електричної енергії» визначено, що гарантований покупець зобов'язаний спрямовувати різницю між доходами та витратами, що виникла під час виконання ним спеціальних обов'язків, на забезпечення покриття власних витрат на виконання спеціальних обов'язків із купівлі електричної енергії за “зеленим” тарифом та за аукціонною ціною або інших спеціальних обов'язків.

Регулятору з метою забезпечення достатнього рівня ліквідності на ринку «на добу наперед» надано право встановлювати виробникам (крім мікро-, міні-, малих гідроелектростанцій та електричних станцій, що виробляють енергію з альтернативних джерел) та імпортерам - граничну нижню межу обов'язкового місячного обсягу продажу електрики на ринку "на добу наперед", але не більше 30 % (зараз - 15 %) їхнього місячного обсягу продажу електроенергії відповідно до правил ринку.

Встановлено заборону на продаж та/або постачання електроенергії, імпортованої з Російської Федерації, за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку.

Разом з тим, для уникнення надзвичайної ситуації в об'єднаній енергетичній системі України Кабінет Міністрів може скасовувати заборону, визначивши термін поновлення її дії.

Крім того, до 31 грудня 2020-го Регулятор має повноваження обмежувати доступну пропускну спроможність, що розподіляється на добових та місячних аукціонах, у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства. Регулятор має право анулювати результати річного аукціону, на якому розподілено пропускну спроможність на 2020 рік у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства. Кошти, сплачені за розподілену пропускну спроможність, відшкодовуються.

З 1 січня 2020 до 31 грудня 2025-го гранична нижня межа обов'язкового місячного обсягу продажу електроенергії виробниками (крім альтернативних виробників) та імпортерами на ринку «на добу наперед» не може бути меншою 15 % їхнього місячного обсягу продажу.

Зміни стосуються і ліцензій на провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії.

Джерело: jurliga.ligazakon.net

Регулятором затверджено Зміни до Кодексу систем розподілу


03 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла постанову від 03.12.2019 № 2595 «Про затвердження Змін до Кодексу систем розподілу», якою удосконалено норми Кодексу систем розподілу та скорочено кількість процедур при наданні/отриманні послуги з приєднання електроустановок замовників до електричних мереж операторів системи розподілу.

Постанова прийнята з метою врегулювання питань:

  • удосконалення порядку приєднання електроустановок до електричних мереж систем розподілу та суб'єктів господарювання, які не є операторами систем розподілу;
  • встановлення чіткого порядку отримання компенсації (зменшення вартості плати за приєднання) у разі несвоєчасного надання послуги з приєднання оператором системи розподілу;
  • спрощення та врегулювання порядку приєднання генеруючих електроустановок типу А (потужністю до 1000 кВт), розташованих на дахах та фасадах об'єктів;
  • встановлення відповідальності операторів систем розподілу у випадку перевищення строків надання послуг з приєднання електроустановок замовників до електричних мереж систем розподілу та ускладнення для операторів систем розподілу процедури можливого перенесення строків надання послуг з приєднання;
  • введення поетапної оплати замовником вартості плати за послугу з приєднання електроустановок до електричних мереж для зменшення фінансового навантаження на етапі розвитку бізнесу замовника;
  • удосконалення типової форми заяви про приєднання та типових форм договорів про стандартне і нестандартне приєднання до електричних мереж;
  • удосконалення механізму електрифікації території, що підлягає комплексній забудові, та процедури приєднання будівельних струмоприймачів замовника;
  • розширення переліку інформації (для замовників послуг з приєднання), яку оператори систем розподілу оприлюднюють та оновлюють на власних офіційних вебсайтах в мережі інтернет;
  • введення зобов'язання для операторів систем розподілу забезпечити щодобову передачу даних стосовно величин погодинного споживання електричної енергії споживачем постачальнику електричної енергії для подальшого відображення в особистому кабінеті споживача;
  • узгодження норм Кодексу із нормами Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312.

Джерело: www.nerc.gov.ua

Казначейська служба збільшила кількість гарячих телефонних ліній служби техпідтримки


Для отримання консультаційних послуг з питань роботи електронних сервісів треба звернутись до Відділу техпідтримки Управління електронних сервісів ДКСУ.

Казначейство повідомило, що збільшує кількість контактних номерів телефонів служби техпідтримки.

А саме:


Нагадаємо: звернення з питань роботи електронних сервісів також можна направити за адресою: e-client@treasury.gov.ua.

Джерело: сайт ДКСУ 

На Вінничині проводитимуть допорогові закупівлі лише через систему ProZorro


Голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський підписав розпорядження «Про забезпечення ефективного використання бюджетних коштів при здійсненні публічних закупівель». До розробки нормативно-правового документу крім Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку, а також Департаменту фінансів ОДА, долучалися представники громадської організації «Філософія серця» та ДП «Прозорро».

Головною метою розпорядження є забезпечення оптимізації допорогових закупівель, ефективного використання бюджетних коштів, створення конкурентного середовища, відкритості та прозорості при здійсненні публічних закупівель. Відповідно до підписаного документу, структурні підрозділи облдержадміністрації та її апарату, підвідомчі заклади, райдержадміністрації, які фінансуються з обласного бюджету, при проведенні допорогових закупівель товарів, робіт та послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 30 тис. грн, обов’язково використовуватиметься система ProZorro.

Крім того, нормативно-правовий документ передбачає посилення контролю та встановлення обов’язкових умов договору щодо зміни ціни за одиницю товару, визначеної за результатами торгів, в частині можливого проведення коригування ціни пропорційно рівню коливання ціни такого товару на ринку.


Офіційно запущена будівельна E-система


1 грудня вступив в силу закон про електронну систему в будівельній сфері України.

Проєкт закону був схвалений Верховною радою в другому читанні. Він передбачає запуск єдиної системи, через яку будуть надаватися документи і послуги в режимі 24/7.

Нагадаємо, що з введенням даного нормативного акту скоротилася кількість документів, які необхідно зібрати і надати для отримання послуг.

Буде налагоджено взаємозв’язок по типу «єдиного вікна» між державними ресурсами, суб’єктами, що надають адміністративні послуги, і іншими компаніями.

Частина затверджених депутатами норм буде впроваджена на практиці трохи пізніше. Незважаючи на це, новина будівництва про введення E-системи – одна з найважливіших в цьому році.

Джерело: UA-BUD.NEWS

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.