Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

16 Грудня 2019

Огляд новин з 09 – 15 грудня. Зміни у Законі «Про публічні закупівлі» для безперервного транспортування природного газу. Для отримання електронних довірчих послуг в держсекторі – нова реєстраційна картка. Як працюватиме Prozorro на свята. Ліцензія на торгівлю паливом: усі її дані у вільному доступі. Через Prozorro.Продажі продаватимуть матеріальні цінності. Президент підписав Держбюджет – 2020. Державна аудиторська служба стане – Офісом фінансового контролю. Роз’яснення щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності. «Зелені» аукціони в системі Prozorro.Продажі стартують в 2020-му. Закон про тимчасове звільнення від ПДВ деяких операцій, набрав чинності. Нова податкова накладна

Зміни у Законі «Про публічні закупівлі» для безперервного транспортування природного газу


Замовник, який вестиме діяльність з транспортування природного газу, має право без застосування передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» процедур закупівель протягом 6 місяців з 01.12.2019 укладати договори про закупівлю товарів і послуг з юридичними особами, які будуть припиняти або припинили діяльність з транспортування природного газу у зв’язку з виконанням вимог про відокремлення та незалежність оператора газотранспортної системи.

Так, мова йде про договори на закупівлю товарів чи послуг, необхідних для забезпечення безперервного функціонування об’єктів газотранспортної системи України.

Такі зміни до Закону забезпечать повноцінну роботу нового оператора ГТС з 01.01.2020 та безперервне транспортування природного газу з огляду на виконання зобов'язань України перед ЄС щодо відокремлення діяльності з транспортування природного газу.

Джерело: Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» від 14.11.2019 № 300-IX

 

Для отримання електронних довірчих послуг в держсекторі – нова реєстраційна картка


Для вдосконалення процесу надання електронних довірчих послуг, наказом ІДД ДПС від 22.11.2019 № 56 запровадили нову реєстраційну картку та Додаток до реєстраційної картки для органів держвлади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності.

Нагадаємо, що державні установи для інформаційного обміну з іншими юрособами використовують виключно захищені носії особистих ключів. Цього вимагають п. 4 та 11 Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 № 749.


Як працюватиме Прозоро на свята


Електронна система закупівель на різдвяні та новорічні свята працюватиме за графіком робочих днів, який рекомендував Уряд.

ProZorro не працюватиме: 25, 30, 31 грудня 2019-го та 1, 6, 7 січня 2020-го.

Відповідно, 21 та 28 грудня 2019 року та 11 січня в системі є робочими днями.

Дата і час проведення аукціону визначаються електронною системою закупівель автоматично, тільки на робочий день та робочий час. Аукціони на суботу та неділю не призначають.

Джерело: офіційний портал ProZorro


Ліцензія на торгівлю паливом: усі її дані у вільному доступі

Єдиний реєстр ліцензій на торгівлю пальним став доступний. Відтепер усі дані про торгівців є вільними та відкритими. Більше про це розказали тут.


Ліцензія на роздрібну торгівлю: коли потрібна


Ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним не отримують, якщо пальне, яке знаходиться у суб'єкта господарювання за договором відповідального зберігання, відпускають особі, з якою укладений такий договір. Аналогічно діють і у разі відпуску пального третій особі на підставі зареєстрованої в ЄРАН акцизної накладної за дорученням поклажодавця без проведення розрахункових операцій. Водночас зазначене не стосується тих випадків, коли збереження і відпуск пального здійснюється за місцем роздрібного продажу.

Відповідне роз'яснення надали фахівці ДПСУ та додатково повідомили: у разі відпуску пального через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки у паливні баки автотранспорту із застосуванням талонів, скретч-карток, смарт-карток, така діяльність буде вважатися роздрібною торгівлею пальним, а відповідна операція - розрахунковою. Для здійснення таких операцій суб'єкт господарювання має отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним та застосовувати РРО.

Водночас за умови відсутності обов'язку отримувати ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним суб'єкт господарювання зобов'язаний отримати ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

Джерело: ІПК ДПСУ від 05.12.2019 № 1725/6/99-00-04-02-06-15/ІПК


Через Prozorro.Продажі продаватимуть матеріальні цінності

Скоро очікують проєктний пілот від Державного резерву України щодо реалізації матеріальних цінностей через систему Прозоро.Продажі. Більше про це у статті.


Державна аудиторська служба стане – Офісом фінансового контролю


Уряд реорганізував ДАС України та на її базі створив Офіс фінансового контролю. ОФК – центральний орган виконавчої влади (інспекція), який реалізовуватиме державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Також, як повідомили у Мінфіні, оптимізують й чисельність працівників органу – рішенням КМУ передбачено її скорочення на 30%.

Також наразі Уряд доручив Мінфіну вжити усіх заходів для забезпечення підготовки проєкту Положення про Офіс фінансового контролю і внесення необхідних змін до актів законодавства.


Роз’яснення щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності


18 грудня набуває чинності Закон від 2.10.2019 №139-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності». Закон уточнює перелік відомостей щодо ліцензування, які міститимуться в ЄДР, відомостей про доступність місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення та удосконалюються процедури оскарження дій органів ліцензування до Експертно-апеляційної ради.

Замість анулювання ліцензії, Законом запроваджено зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково. Одночасно передбачена можливість оскарження платником рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії.

Підставою для зупинення дії ліцензії повністю або частково є:

 • заява ліцензіата, але вона не може бути подана після видання органом ліцензування розпорядчого документа про проведення перевірки додержання цим ліцензіатом ліцензійних умов і до закінчення строку:
 • перевірки та усунення порушень ліцензійних умов (у разі їх наявності);
 • протягом 30 робочих днів після закінчення спливу строку виконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов (крім випадку видання протягом цього строку органом ліцензування розпорядчого документа про проведення позапланової перевірки виконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов);
 • акт про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов провадження виду господарської діяльності (частини виду господарської діяльності);
 • несплата за видачу ліцензії.

Також врегульовується питання щодо повторного подання заяви про отримання ліцензії. При повторному поданні до органу ліцензування, здобувачем ліцензії, заяви про отримання ліцензії, до такої заяви додаються лише ті підтверджені документи, що стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду, за умови, що попередньо подані документи, що знаходяться в ліцензійній справі, на момент повторної подачі заяви зберегли свою актуальність.

Змінюються порядок та підстави притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, пов’язані з господарською діяльністю без ліцензій.

Законом запроваджується Ліцензійний реєстр, до його формування органи ліцензування прийняті ними рішення оприлюднюють на своїх офіційних сайтах.

Джерело: biz.ligazakon.net


«Зелені» аукціони в системі Prozorro.Продажі стартують в 2020-му

У зв’язку зі змінами законодавства у квітні 2020-го у системі Прозорро.Продажі почнуть проводити «зелені» аукціони, тобто – аукціони для поновлювальних джерел енергії. У статті розказуємо про те, що це таке і які саме зміни передбачив закон.


Закон про тимчасове звільнення від ПДВ деяких операцій, набрав чинності


11 грудня, набрав чинності Закон № 314-IX «Про внесення зміни до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо створення умов для забезпечення виконання зобов'язань України з відокремлення діяльності з транспортування природного газу». 

Ним, передбачено такі тимчасові норми:

 • до 1 січня 2021-го звільняють від оподаткування ПДВ операції з передачі з балансу платника податку на баланс іншої юридичної особи, 100 % корпоративних прав у статутному капіталі, до якої безпосередньо або опосередковано належать державі, або на баланс органу державної влади майна (основних засобів, нематеріальних активів, незавершених капітальних інвестицій, інших необоротних активів), що перебуває у держвласності у складі магістральних газопроводів та всіх об'єктів і споруд, пов'язаних з ними єдиним технологічним процесом, і використовується для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами та діяльності оператора ГТС. При цьому норми пункту 198.5 статті 198 та статті 199 ПК не застосовуються;
 • до 1 січня 2022-го за операціями з постачання майна юридичної особи, яке не перебуває у державній чи комунальній власності (основних засобів, нематеріальних активів, незавершених капітальних інвестицій, інших необоротних активів, запасів) і використовується для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами та діяльності оператора ГТС, дата виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту визначається за касовим методом. Норма абзацу першого цього підпункту поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених пунктом 187.1 статті 187 та пунктом 198.2 статті 198 ПК, припадає на звітні (податкові) періоди до 1 січня 2022 року;
 • до 1 січня 2021-го не вважаються постачанням товарів (послуг) операції з надання (передачі) та повернення за договором позики природного газу, що використовується для забезпечення діяльності з транспортування природного газу магістральними газопроводами. Переліки майна, зазначеного у підпунктах 1 і 2 цього пункту, а також перелік суб'єктів господарювання (позикодавців) із зазначенням обсягів природного газу в цілях застосування підпункту 3 цього пункту затверджуються Урядом.


Президент підписав Держбюджет – 2020


З метою забезпечення подальшого реформування системи охорони здоров’я у державному бюджеті на 2020 рік виділено кошти, зокрема на:

 • реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення (72,0 млрд грн);
 • розвиток системи громадського здоров’я та заходи боротьби з епідеміями (3,7 млрд грн);
 • модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (1,0 млрд грн);
 • розвиток системи екстренної медичної допомоги (понад 0,9 млрд грн у вигляді субвенції місцевим бюджетам).

Стимулювання розвитку освіти та науки здійснюватимуть, зокрема, за рахунок:

 • реалізації програми «Спроможна школа для кращих результатів» (3,5 млрд грн у вигляді субвенції місцевим бюджетам);
 • подальшого впровадження проєкту із забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» (1,4 млрд грн у вигляді субвенції місцевим бюджетам);
 • підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти (0,4 млрд грн);
 • забезпечення діяльності Національного фонду досліджень, грантової підтримки наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок (0,53 млрд грн);
 • утворення Фонду розвитку закладів вищої освіти (0,25 млрд грн).

Для посилення соціального захисту та підтримки окремих категорій громадян передбачено спрямувати:

 • 0,8 млрд грн на покращення матеріального забезпечення одиноких одержувачів пенсій та осіб, які не мають права на пенсію, яким виповнилося 80 та більше років;
 • майже 1 млрд грн — на реалізацію проекту «Житло для внутрішньо переміщених осіб» та для надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам;
 • 1,1 млрд грн на лікування громадян України за кордоном.

Загальний ресурс на безпеку та оборону на 2020 рік визначено в сумі 245,8 млрд грн, що становить 5,45% ВВП та на 14% більше від обсягу, затвердженого законом на 2019 рік.

Для розбудови транспортної інфраструктури у державному бюджеті виділено понад 70 млрд грн. Державну підтримку соціально-економічного розвитку регіонів також передбачено здійснювати через Державний фонд регіонального розвитку (7,5 млрд грн) та шляхом надання субвенцій місцевим бюджетам (5,4 млрд грн).

За інформацією Офіційного інтернет-представництва Президента України


Нова податкова накладна


З початку січня 2020-го зміниться порядок заповнення табличної частини розділу Б податкової накладної, складеної за щоденними підсумками операцій. Її будуть заповнювати за загальним правилом — в розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, тобто у графах:

2 - зазначатимуть опис (номенклатуру) товарів/послуг продавця;

3.1, 3.3 - код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП;

4, 5 - одиницю виміру товару/послуги;

6 - кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг;

7 - ціну постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ;

8 - код ставки;

10 - обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ;

11 - суму ПДВ.

Графи 4, 5, 6 та 7 податкової накладної за щоденними підсумками операцій на сьогодні можна не заповнювати.

Із наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307» від 17.09.2018 № 763

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.