Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

23 Грудня 2019

Огляд новин з 16 – 23 грудня. Прозорро: підсумки 2019 та плани 2020. Графік роботи кол-центру майданчика Е-Tender у святкові дні. Зразки протоколів тендерного комітету та уповноваженої особи про затвердження річного плану. Платформа Apolitical визначила Прозорро.Продажі та Prozorro як одних із найкращих світових державних сервісів. Графік роботи Держказнайчейства у святкові дні. Дозволи на видобуток бурштину продаватимуть в Prozorro.Продажі. Підприємства Укроборонпром будуть проводити закупівлі через Прозоро. Функції в особистому кабінеті системи комерційних тендерів на майданчику Е-Tender. Інвестиційний атлас надрокористувача. У 2020 технічний нагляд за будівництвом та ремонтом доріг будуть здійснювати зарубіжні компанії. Статус НКРЕКП змінять. Чи можна на одну особу отримати декілька КЕП. Тариф на послуги постачальника «останньої надії» в I кварталі 2020. НКРЕКП запропонувала знизити «зелені» тарифи. Найпривабливіші лоти від малої приватизації. Реалізації товарів на митних аукціонах через електронну систему Прозоро.Продажі

Прозорро: підсумки 2019 та плани 2020

Традиційно, наприкінці року, плани та досягнення системи Прозоро об’єднують усіх причетних до її технічного та законодавчого розвитку. Так, 19 грудня відбулася зустріч представників Мінекономіки, ДП «Прозорро», CEO електронних майданчиків. На зустрічі обговорили про нинішні досягнення та майбутні виклики у закупівлях.

Графік роботи кол-центру майданчика Е-Tender у святкові дні

Розклад робочих та вихідних днів у період Нового року та святкових днів.

Зразки протоколів тендерного комітету та уповноваженої особи про затвердження річного плану

Річний план та зміни до нього тендерний комітет (уповноважена особа) затверджують протокольним рішенням. Зразки таких документів можете знайти тут.

Платформа Apolitical визначила Прозорро.Продажі та Prozorro як одних із найкращих світових державних сервісів

Україну номінували до числа переможців в міжнародному рейтингу і ми в одній шерензі з такими країнами, як США та Великобританія.

Прозоро.Продажі та Прозоро потрапили до фіналу премії в галузі публічних сервісів – Global Public Service Team of the Year 2019 платформи Apolitical. І якщо компанії виграють, то наші українські державні IT-продукти будуть визнані найкращими в світі.

Але для цього потрібна й наша з вами допомога! Треба підтримати досягнення наших обох компаній в номінації Doing More for Less.

Зробити це можна до 5 січня. Про це тут.

Графік роботи Держказнайчейства у святкові дні

ДКС повідомила про роботу в період завершення бюджетного 2019 та на початку 2020 в системі електронних платежів НБУ.

У період завершення бюджетного року та на початку нового система працюватиме так :

  • 26 та 27 грудня - в режимі продовженого банківського дня (на 2 години) до 21-00;
  • 28 грудня - до 13-00 години;
  • у разі зміни регламенту роботи СЕП НБУ (можливого продовження) всі учасники СЕП додатково оперативно будуть повідомлені.

28 грудня органи Казначейства не працюють з клієнтами по забезпеченню видаткової частини бюджетів. Водночас, органами Казначейства здійснюється погашення та обслуговування державного боргу у національній валюті, а також зараховуються надходження до бюджетів всіх рівнів.

У 2020 першим робочим днем органів Казначейства є 2 січня.

Органи Казначейства 02.01.2020 працюють без клієнтів.

Починаючи із 3 січня органи Казначейства працюють у звичайному режимі.

Джерело www.treasury.gov.ua

Дозволи на видобуток бурштину продаватимуть в Prozorro.Продажі

В Україні запроваджують єдині дозволи на розвідку і видобуток бурштину. А їх продаж будуть проводити через електронні аукціони у системі Прозоро.Продажі.  Більше про це тут.

Підприємства Укроборонпром будуть проводити закупівлі через Прозоро

Усі підприємства, які входять до складу Укроборонпром, будуть  здійснювати усі закупівлі через систему Прозоро. Ті, що здають в оренду приміщення – через систему Прозорро.Продажі. Деталі тут.

Українську деревину продаватимуть через Прозоро.Продажі

Уряд ухвалив рішення про запуск пілотного проєкту з продажу деревини через систему ProZorro.Продажі. Так, з  квітня 2020-го придбати деревину можна буде тільки через електронні аукціони системи Прозоро.Продажі. Пілот діє з 2020 до квітня 2021-го. Детальніше тут.

Функції в особистому кабінеті системи комерційних тендерів на майданчику Е-Tender

Якщо ви – замовник чи учасник, і тільки зареєструвалися на нашому майданчику, пропонуємо короткий огляд можливих функцій у власному профілі. З відео дізнаєтеся, які функції доступні у кабінеті замовника та учасника комерційних торгів на електронному майданчику E-Tender.

Інвестиційний атлас надрокористувача

Державна служба геології та надр України презентувала інвестиційний атлас надрокористувача. Це платформа, що дозволить інвестору ознайомитися із ділянками, готовими для інвестування та оголошення їх на аукціоні у системі PrоZorro.Продажі. Деталі тут.

У 2020 технічний нагляд за будівництвом та ремонтом доріг будуть здійснювати зарубіжні компанії

У 2020 зарубіжні компанії, які професійно займаються наглядом над якістю доріг, відтепер будуть здійснювати контроль якості нових автошляхів і в Україні. Так, вони будуть нести юридичну відповідальність. І в першу чергу перевірки будуть проходити під час ремонту доріг міжнародного і національного значення. Сьогодні такий нагляд здійснюється виключно під час будівництва доріг за кошти МФО.

Джерело biz.ligazakon.net

Статус НКРЕКП змінять

Верховна Рада вирішила переформатувати НКРЕКП. Так, 19 грудня прийняла Закон щодо забезпечення конституційних принципів у сферах енергетики та комунальних послуг (законопроєкт № 2490-1), який стосується перезавантаження НКРЕКП.

Відповідно до тексту законопроєкту, підготовленого до другого читання, з дня набрання чинності Законом НКРЕКП стає центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що не потребує проведення процедур, пов'язаних з ліквідацією та реорганізацією державних органів.

Нинішні її члени продовжуватимуть здійснювати повноваження протягом строку, що становить різницю між шістьма роками та строком перебування на посаді до дня набрання чинності Законом.

Схему ротації з поіменним списком затвердить Президент.

Чи можна на одну особу отримати декілька КЕП

ДФС надала роз'яснення щодо нюансів отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Це удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Так, законодавство не обмежує суб'єкта господарювання мати декілька КЕП.

Тож, суб'єкт господарювання може отримати в Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС декілька КЕП на одну і ту ж саму особу. Такі отримані КЕП є різними, оскільки засобами кваліфікованого електронного підпису чи печатки забезпечується належний рівень унікальності пари ключів, що ними генеруються.

Джерело buh.ligazakon.net

Тариф на послуги постачальника «останньої надії» в I кварталі 2020 

НКРЕКП затвердила тариф на I квартал 2020 на послуги постачальника «останньої надії». І встановив його на рівні 402,68 грн/МВт·год (без урахування податку на додану вартість).

Тариф встановлено постановою НКРЕКП від 13.12.2019 № 2772.

За цим тарифом постачальник «останньої надії» надає послуги з постачання електроенергії споживачам у разі:

  • банкрутства, ліквідації попереднього електропостачальника;
  • завершення строку дії ліцензії, зупинення або анулювання ліцензії з постачання електричної енергії споживачам попереднього електропостачальника;
  • невиконання або неналежне виконання електропостачальником правил ринку, правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, що унеможливило постачання електричної енергії споживачам;
  • необрання споживачем електропостачальника, зокрема після розірвання договору з попереднім електропостачальником;
  • в інших випадках, передбачених правилами роздрібного ринку.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 до 1 січня 2021 постачальником «останньої надії» є державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго».

НКРЕКП запропонувала знизити «зелені» тарифи

НКРЕКУ пропонує знизити тарифи для всіх видів генерації з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), що має скоротити загальні виплати за зеленим тарифом в 2020 році з 42,5 млрд. грн до 28,5 млрд. грн.

Так, зокрема, у пропозиції НКРЕКУ зазначено:

- для наземних СЕС, введених в експлуатацію до 31.12.2020, встановити зелений тариф в розмірі 9 євроцентів. Для введених в експлуатацію з 01.01.2020 до 31.12.2029 - 8 євроцентів;

- для дахових СЕС, введених в експлуатацію до 31.12.2020 - 10 євроцентів, Для введених в експлуатацію з 01.01.2020 до 31.12.2029 - 9 євроцентів;

- для ВЕС, введених в експлуатацію до 31.12.2019 - 8 євроцентів. Для ВЕС, введених в експлуатацію з 01.01.2020 до 31.12.2029 - 7 євроцентів;

- для біогазу / біомаси - 11 євроцентів;

- для мікро-міні-малих НЕС - 11,63 євроцента.

Також з 1 січня нового року пропонують ввести стовідсоткову компенсацію вартості регулювання небалансів ВДЕ. Та надати можливість інвесторам передавати об'єкти генерації ВДЕ державі на умовах відшкодування всіх вкладених інвестицій з економічно обґрунтованою рентабельністю, але за вирахуванням вже отриманих коштів за зеленим тарифом.

За розрахунками НКРЕКУ в 2019 році обсяг виплаченого зеленого тарифу складе 18 млрд грн, а в 2020, без зміни ситуації - 42,5 млрд грн.

Тож, генерація ВДЕ в 2020 році споживе 20% коштів електроенергетичного ринку при загальній частці генерації 6-7%.

Найпривабливіші лоти від малої приватизації

На продаж виставлений об'єкт, який розташований на березі Канівського водосховища із власною артезіанською свердловиною. Земельна ділянка в 9,95 га, вкрита лісовими насадженнями та хвойними деревами. Об'єкт має незавершені споруди (від 40-90%готовності) та ті, що введені в експлуатацію.

Початок аукціону - 13 січня. Деталі про лот за посиланням.

Реалізації товарів на митних аукціонах через електронну систему Прозорро.Продажі

Система Прозоро.Продажі знову поповнилася ще одним об’єктом. Так через авторизовані електронні майданчики системи планують запуск реалізації митних аукціонів. Уряд вже опублікував відповідний порядок. У статті надали 6 відповідей на головні 6 запитань щодо таких аукціонів:

1. Які саме товари будуть реалізовувати через Прозоро.Продажі?

2. Які способи продажу?

3. Хто організатор аукціонів?

4. Що таке митний аукціон та редукціон?

5. Хто може стати учасником таких аукціонів?

6. Хто стане переможцем?

Опитування ЄБРР представників українського бізнесу щодо виявлення запитів та вимог на ринках публічних закупівель країн, що приєднуються до GPA

Проєкт ЄБРР «Підтримка впровадження Угоди СОТ про державні закупівлі в Україні» за участі Департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономіки та ДП «ПРОЗОРРО» проводить опитування бізнесу. Метою якого є вивчення потреб, інтересів та потенційних проблем українських суб'єктів господарювання щодо їх зацікавленості брати участь та перемагати у публічних тендерах 14 країн, що перебувають на різних етапах  приєднання до Угоди СОТ про державні закупівлі (GPA) та можуть бути цікавими для українського бізнесу, а саме: Албанія, Китай, Грузія, Йорданія, Киргизька Республіка, Північна Македонія, Оман, Таджикистан, Афганістан, Білорусія, Казахстан, Монголія, Саудівська Аравія, Туреччина.
Анкета за 
посиланням.
Отримані відповіді дозволять Уряду посилити переговорну позицію для захисту інтересів українського бізнесу у міжнародних закупівлях і, насамперед, державних закупівлях вказаних країн.
Просимо виділити час та заповнити анкету, це саме той випадок, коли ваша думка важлива.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.