Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

13 Січня 2020

Огляд новин з 25 грудня 2019 – 12 січня 2020. Проєкт внесення змін до Закон «Про публічні закупівлі». Перелік актуальних рахунків за подання скарги щодо процедур закупівлі. Нова форма платіжного доручення і номер рахунку за стандартом IBAN. Старт монетизації послуг в Prozorro Market для постачальниківЛист Мінекономіки «Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону». Звітування бюджетних установ та підприємств. Електронні аукціони з продажу деревини стартують у 2020. Оренда державного та комунального майна по-новому в системі Прозорро. Нові рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету. Планування та розрахунки потреби в лікарських засобах: методрекмендації від МОЗ. Уряд затвердив платформу «Є-контракт». Prozorro заощадила українським платникам податків 100 млрд гривень

Проєкт внесення змін до Закон «Про публічні закупівлі»

На сайті Верховної Ради розміщено проєкт про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо вдосконалення публічних закупівель, в частині забезпечення захисту інформації в електронній системі з можливістю використання міжнародних стандартів за чітко врегульованими правилами, визначеними державою. Прийняття законопроекту сприятиме сталому й належному функціонуванню інформаційно-телекомунікаційних систем із застосуванням визнаних світом засобів й міжнародних стандартів, зокрема забезпечить посилення захисту інформації в електронній системі закупівель.

Перелік актуальних рахунків за подання скарги щодо процедур закупівлі

Перелік рахунків для зарахування надходжень до державного бюджету за кодом класифікації доходів бюджету 24061800 «Плата за подання скарги щодо процедур закупівлі до органу оскарження» що діють з 01.01.2020.

Перелік актуальних рахунків за подання скарги, згідно даних Державної казначейської служби України можете перевірити інформацію щодо актуальності рахунків на сайті Казначейства.

Нова форма платіжного доручення і номер рахунку за стандартом IBAN

З 13 січня застосовують нову форму платіжного доручення. Її визначає додаток 3 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22.

Оновлені вказівки щодо заповнення реквізитів розрахункових документів визначає додаток 9 до цієї Інструкції.

Зверніть увагу, у платіжних дорученнях з 13.01.2020 зазначайте виключно номер рахунку за стандартом IBAN (код банку (МФО) не зазначають).

Джерело: постанова Правління НБУ «Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» від 06.11.2019 № 127

Лист Мінекономіки «Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону»

На сайті Мінекономіки опублікований лист «Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону» від 21.12.2019 № 3304-04/55553-06. У ньому, зокрема, висвітлено питання щодо:

Старт монетизації послуг в Prozorro Market для постачальників

З 15 січня буде запроваджено оплату для постачальників у Prozorro Market. Яка вартість буде послуг такого інструмента і для чого це впроваджують розказали у замітці.

Звітування бюджетних установ та підприємств

У статті розглянули головні моменти:

  • оприлюднення інформації про використання публічних коштів; 
  • інформації про діяльність підприємств; 
  • подання бюджетної та/або фінансової звітності.

Електронні аукціони з продажу деревини стартують у 2020

Уряд ухвалив рішення про запуск пілотного проєкту з продажу деревини через систему ProZorro.Продажі. Про новий пілот читайте тут.

Оренда державного та комунального майна по-новому в системі Прозорро

Підписано новий закон «Про оренду державного і комунального майна». І вже в цьому році з’явиться  можливість орендувати державне та комунальне майно тільки через аукціони на ProZorro.Продажі. Більше розказали про це тут.

Нові рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету

На сайтах Держказначейства з'явилися нові рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету та місцевих бюджетів. Так, з 01.01.2020 змінилися реквізити рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів. Їх ви можете знайти за посиланням.

Планування та розрахунки потреби в лікарських засобах: методрекмендації від МОЗ

З’явився новий наказ МОЗ «Про затвердження методичних рекомендацій з планування та розрахунку потреби в лікарських засобах, продуктах спеціального харчування та виробах медичного призначення, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів» від 17.12.2019 № 2498.

Показники передбачені в методичних рекомендаціях, що необхідні для планування та розрахунку потреби у лікарських засобах, продуктах спеціального харчування та виробах медичного призначення підлягають обов’язковому заповненню.

Текст та додатки до наказу знайдете на сайті міністерства у розділі «Документи».

Уряд затвердив платформу «Є-контракт»

Концепцію інтегрованої інформаційно-аналітичної системи «Прозорий Бюджет» розширено в частині запровадження нової платформи Є-Контракт. Платформа надає інтерфейси для створення, узгодження, підписання, оброблення, передачі, оприлюднення електронних договорів та звітування про їх виконання. Також її можна буде використовувати як незалежний сервіс створення та підписання договорів без прив’язки до тендерної процедури.

Що дозволить і далі автоматизувати процеси взаємодії всередині державних органів та з бізнесом і звітувати по них задля оперативного та ефективного управління фінансами та ліквідністю. Перше представлення розробки планують у червні.

Prozorro заощадила українським платникам податків 100 млрд гривень

За 4 роки роботи Прозоро заощадила країні 100 млрд грн. У грошовому еквіваленті найбільше заощадили в Київській (45,5 млрд), Львівській (5,7 млрд), Дніпропетровській (5,1 млрд), Харківській (4,5 млрд) та Одеській (3,8 млрд) областях.

Це значною мірою пов'язано з більшою кількістю державних установ у цих областях та, відповідно, більшим обсягом закупівель.

Якщо рахувати економію у відсотковому еквіваленті як різницю між початковою вартістю всіх закупівель регіону та підписаними договорами після результатів аукціону, то найбільш економними областями виявилися Тернопільська (10,6%), Чернівецька (6,59%), Івано-Франківська (6,52%), Житомирська(6,15%) та Львівська (6,05%).

Близько 90% зареєстрованих підприємств в Прозоро – малий та середній бізнес. Це найбільший відсоток участі МСБ в закупівлях серед європейських країн. Щомісяця в системі з’являється 3-5 тисяч нових постачальників. За цей рік в системі зареєструвалося більше ніж 50 тисяч підприємців.

За інформацією сайту prozorro.gov.ua

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.