Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

27 Січня 2020

Огляд новин з 20 – 26 січня 2020. Зміни до Закону «Про публічні закупівлі» в частині закупівлі лікарських засобів та медвиробів. Корисна функція для учасників закупівель на майданчику Е-Тендер. Відкриті державні реєстри 2020: які є, та де знайти інформацію про учасників тендера. Найдорожчі тендери в системі Прозоро за 2019 рік. Е-Тендер інтегрувався із системою Youcontrol. Дотримання бюджетного законодавства у сфері закупівель: що роз’яснило казначейство. ДП «Медичні закупівлі України» розпочне закупівлі ліків та медичних виробів вже у 2020. Оновлений перелік всіх об’єктів, що підлягають приватизації (мала приватизація)

Зміни до Закону «Про публічні закупівлі» в частині закупівлі лікарських засобів та медвиробів 

Прийнято Закон «Про внесення змін до розділу ІХ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів та медичних виробів спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі»

Закон прийнято з метою створення умов на законодавчому рівні для безперервного здійснення закупівель лікарських засобів та медробів спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, протягом квітня 2020, а також забезпечення доступу громадян до таких лікарських засобів та медвиробів.

Законом вносяться зміни до розділу ІХ «Прикінцеві та перехідні положення», якими відтерміновується строк дії пункту 24 ч. 1 ст. 1 та абз. 16 ч. 3 ст. 2 чинної редакції Закону України «Про публічні закупівлі» до 30.04.2020, включно.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Проєкт Закону зареєстровано за № 2540.

Корисна функція для учасників закупівель на майданчику Е-Тендер

Для учасників публічних тендерів реалізували можливість перед відправкою документів за ст. 17 на ЦБД Прозоро, формувати їх чернетку. Як це працює, показали у статті.

Відкриті державні реєстри 2020: які є, та де знайти інформацію про учасників тендера

Щороку до 20 січня Мінекономіки надає інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним. У статті систематизували інформацію, з останнього листа від 16.01.2020 № 3304-04/2361-06 «Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним».

Найдорожчі тендери в системі Прозоро за 2019 рік

Найдорожчим тендером 2019 року стало будівництво автотранспортної магістралі Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь.

На другому місці — експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування Полтавської області. Тут плановий бюджет — 3,8 млрд грн.

На третьому місці — будівельні роботи на об'єкті «Новий безпечний конфайнмент» на Чорнобильській АЕС. Очікувана вартість робіт — 2,5 млрд грн.

Джерело: minfin.com.ua

Е-Тендер інтегрувався із системою Youcontrol

На майданчику E-Tender з’явилася можливість перевірити замовників та учасників закупівель завдяки інтеграції з системою YouControl. Така функція для користувачів є безкоштовною. Що саме можна дізнатися, для чого така інтеграція на майданчику, і що це дасть користувачам, читайте у статті.

Дотримання бюджетного законодавства у сфері закупівель: що розяснило казначейство

У статті аналізували положення листа-роз’яснення* ДКС щодо перевірки бюджетного законодавства у сфері державних тендерів.

ДП «Медичні закупівлі України» розпочне закупівлі ліків та медичних виробів вже у 2020

Набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення функціонування ефективної системи закупівель лікарських засобів, медичних виробів, допоміжних засобів та інших товарів медичного призначення», яка дозволить ДП «Медичні закупівлі України» розпочати функцію закупівельника.

Так, постановою затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я». Це ще один крок до створення ефективної системи централізованих закупівель лікарських засобів та медичних виробів. Зокрема Порядком впроваджуються такі новації:

  • залучення ДП «Медичні закупівлі України» до закупівель медичних товарів за кошти державного бюджету та надання йому статусу одержувача бюджетних коштів.
  • передача невластивої функції від закупівель медичних товарів до стратегічного закупівельника, яким визначено ДП «Медичні закупівлі України». І вже у 2020 році державне підприємство почне виконувати цю функцію, поступово перебираючи на себе закупівлі від спеціалізованих організацій (UNDP, UNICEF, Crown Agents), які закуповують ліки та медичні вироби для України з 2015-го.

Оновлений перелік всіх об’єктів, що підлягають приватизації (мала приватизація)

Фонд державного майна України опублікував оновлений перелік всіх об’єктів, що підлягають приватизації (мала приватизація).

У переліку є 927 об’єктів:

  • 44 пакети акцій
  • 208 – єдиних майнових комплексів державних підприємств
  • 146 – об'єктів незавершеного будівництва
  • 46 – об'єктів соціально-культурного призначення
  • 483 – позиції окремого майна.

Нагадаємо, що продаж об’єктів приватизації здійснюється через аукціони системи Прозорро.Продажі.

Джерело: spfu.gov.ua

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.