Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

03 Лютого 2020

Огляд новин з 27 – 02 лютого 2020. Нові категорії товарів у PROZORRO MARKET. Спрощені закупівлі: що це, хто проводитиме та які її основні кроки. Велика приватизація 2020: правила продажу, електронних аукціонів та нові об’єкти. Як взяти участь в аукціоні з малої приватизації: відео-поради від майданчика Е-Тендер. Про основні зміни та нововведення в ДБН. «Зелені аукціони» проводитимуть через майданчик «Прозоро.Продажі». ProZorro.Продажі та Prozorro визнані найкращими державними проектами. Нові правила оренди державного та комунального майна. Субвенції на підтримку розвитку ОТГ: зміни до процедури отримання.

Нові категорії товарів у PROZORRO MARKET

До уваги постачальників та замовників!

Асортимент електронного каталогу системи Прозорро поповнили новими категоріями товарів. Запрошуємо ознайомитися з їх списком та долучатися до купівлі-продажу в Прозоро Маркет.

Спрощені закупівлі: що це, хто проводитиме та які її основні кроки

Вже з квітня замовники зможуть проводити спрощені закупівлі через систему Прозорро. Що це за процедура, які її головні етапи, хто буде за неї відповідальний, про все це розповіли у статті. Також у статті ви знайдете зразки протоколів рішень уповноваженої особи щодо проведення такого типу процедури – підготовлені нашими партнерами – журналом «Консалт Інфо».

Велика приватизація 2020: правила продажу, електронних аукціонів та нові об’єкти

Що таке об’єкт великої приватизації, що передбачає сама приватизація та які державні підприємства-гіганти, планують виставити на продаж у 2020-му. Про все це – у статті.

Як взяти участь в аукціоні з малої приватизації: відео-поради від майданчика Е-Тендер

Аліна Канєвська, експерт з приватизації електронного майданчика E-Tender, у відео-вебінарі розповіла про те, як стати учасником в аукціоні з продажу об’єктів малої приватизації через систему Прозорро.Продажі.

Про основні зміни та нововведення в ДБН

З минулого року і наразі стали чинними нових тринадцять ДБН. В десять норм внесли зміни. У статті читайте короткий опис.

«Зелені аукціони» проводитимуть через майданчик «Прозоро.Продажі»

Урядова постанова від 27 грудня 2019 року № 1175 «Про запровадження конкурентних умов стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» дозволяє проводити «зелені аукціони» з продажу енергії, виробленої з альтернативних джерел на прозорих аукціонах через майданчик «Прозоро.Продажі», що стимулюватиме виробництво альтернативної енергії та дозволить знизити ціну на «чисту» енергію». Перші аукціони заплановані на квітень 2020 року. Зазначеною постановою затверджено Порядок проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки та Порядок відбору операторів електронних майданчиків для проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки.

Ключовими особливостями «зелених» аукціонів, які передбачає постанова, є:

  • забезпечення добросовісної конкуренції серед учасників аукціонів;
  • збереження повної конфіденційності про учасників і подані ними заявки та цілковитої відкритості всіх відомостей після завершення процедури торгів;
  • автоматичне формування електронною торговою системою протоколу про результати аукціонів та визначення переможців, що виключає вплив «людського» фактору;
  • забезпечення громадського контролю за усім процесом проведення аукціону;
  • зручність і простота для інвесторів, що не передбачає використання паперових документів чи фізичної присутності учасників на етапі підготовки та проведення аукціону.

Зокрема постанова створює умови для розвитку відновлюваної енергетики, дозволяє залучати дешеві кредитні ресурси, сприяє розвитку виробництва високотехнологічного обладнання на території України.

Джерело: www.kmu.gov.ua

ProZorro.Продажі та Prozorro визнані найкращими державними проектами

Прозорро.Продажі та Прозоро за міжнародним рейтингом Global Public Service Teams of the Year 2019 від Apolitical стали найкращими проєктами у державному секторі.

Наші проєкти перемогли у номінації «Doing more with less».

Команда Е-Тендер дякуємо усім, хто голосував і підтримав проєкти  системи прозоро.

Нові правила оренди державного та комунального майна

Просту й прозору процедуру передачі в оренду державного та комунального майна уводить Закон України від 03.10.2019 №157-IX.

Передача в оренду державного та комунального майна включатиме наступні етапи:

1) приймають рішення про намір передачі майна в оренду;

2) вносять інформацію про потенційний об'єкт оренди до електронної торгової системи (далі - ЕТС);

3) приймають рішення про включення потенційного об'єкта оренди до одного із переліків;

4) опубліковують інформацію про потенційний об'єкт оренди;

5) розміщують в ЕТС оголошення про передачу майна в оренду;

6) проводять аукціон на право оренди майна або передають об'єкт в оренду без проведення аукціону, укладають та публікують в ЕТС договір оренди.

Також з'являться бази публічних переліків державного та комунального майна, що здається в оренду. Так, передбачається створення двох переліків:

- першого типу (перелік об'єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду на аукціоні);

- другого типу (перелік об'єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду без проведення аукціону).

Стартову орендну плату на аукціонах розраховуватимуть не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, який передує даті визначення цієї орендної плати. Переоцінку потенційного об'єкта оренди здійснюють у разі відсутності балансової вартості, якщо залишкова балансова вартість об'єкта дорівнює нулю або якщо залишкова балансова вартість об'єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості.

Законом визначають перелік випадків, у яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.

Договори оренди державного або комунального майна, укладені раніше, продовжують діяти в порядку, передбаченому законодавством, яке діяло до дати набрання чинності Закону № 157-IX, до дати, яка наступить раніше: набрання чинності рішення КМУ чи рішенням представницького органу місцевого самоврядування (щодо договорів оренди комунального майна, розташованого в межах відповідної територіальної громади).

Джерело: buh.ligazakon.net

Субвенції на підтримку розвитку ОТГ: зміни до процедури отримання

Уряд затвердив зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад. Відповідний проект постанови було розроблено Міністерством розвитку громад та територій України.

Зокрема, зміни стосуються напрямку «здійснення інших заходів щодо об’єктів комунальної форми власності, які є важливими для посилення спроможності територіальної громади, забезпечення належного рівня безпеки та цивільного захисту», що дозволить ОТГ подавати на погодження проекти за цим напрямком виключно у разі утворення економії бюджетних коштів за підсумками проведення процедур закупівель та/або фактично виконаних робіт.

Таким чином, ОТГ будуть спрямовувати кошти субвенції на стратегічно важливі проекти, які посилять спроможність громад, а дрібні (невеликі) закупівлі для покращення основних фондів комунальної власності будуть здійснювати за рахунок залишкових коштів від економії попередніх напрямків.

Джерело: www.kmu.gov.ua

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.