Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

24 Лютого 2020

Огляд новин з 18 – 23 лютого 2020. Аномально низька ціна – інструмент протидії із демпінгом у закупівлях. Як перевірити учасника торгів на E-Tender за даними YOUCONTROL. Зміни до Порядку та умов надання субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів. Майданчик Е-Тендер взяв участь у семінарі в Харкові щодо новацій у закупівлях і системі Прозорро. Як працює Prozorro Market для допорогових закупівель. Уряд затвердив Положення про Офіс фінансового контролю. Залишки освітньої субвенції використовуватимуть на протипожежні заходи у школах. Мінекономіки презентувало концепцію державної політики з розвитку публічних закупівель. З 12 лютого пандуси будуть будувати по-новому

Аномально низька ціна – інструмент протидії із демпінгом у закупівлях

У новому законі законотворці передбачили такий метод боротьби із демпінгом, як АНЦ. Для замовників це є додатковий інструмент захисту від недобросовісних постачальників. Та чи все так просто і чи все він вирішить. Розбиралися у статті.

Як перевірити учасника торгів на E-Tender за даними YOUCONTROL

У системі Е-Тендер можна перевірити учасника через досьє YouControl:

 • Постачальників торгів державного чи комерційного.
 • Побачити збанкрутілі чи припинення ФОП чи підприємства.
 • Компанії, які мають заборгованість чи судові справи щодо їх діяльності.

Усе досьє про вашого контрагента в одному вікні на майданчику Е-Тендер. Інформація про вашого контрагента доступна із 20 відкритих реєстрів. Для більш глибокого вивчення досьє про нього, вам буде необхідно зареєструватися на майданчику.

У відео надали огляд детального пошуку інформації через систему YouControl.

Зміни до Порядку та умов надання субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів

Уряд вніс зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Змінами, зокрема, передбачено, що субвенцію розподіляють між областями та Києвом з дотриманням таких критеріїв: 80% — відповідно чисельності населення, яке проживає у регіоні; 20% — для регіонів, у яких показник валового регіонального продукту в розрахунку на одну особу менше 75% середнього показника по Україні.

Фінансування здійснюють за умови відповідності проєктів і заходів пріоритетам, визначеним у регіональних стратегіях розвитку та планах соціально–економічного розвитку відповідних територій. За рахунок субвенції можуть реалізовувати проєкти будівництва: нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, у тому числі щодо енергоефективності та енергозбереження, водопостачання, водовідведення та теплопостачання, за наявності схеми теплопостачання населеного пункту. Також здійснюватися заходи Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 — 2022 роки, екологічні та природоохоронні заходи, придбаватись медичне обладнання та комунальний транспорт.

У 2020 році субвенція, в першу чергу, надається для реалізації проектів будівництва, спрямованих на забезпечення покращення якості надання послуг у галузі освіти, охорони здоров’я та спорту. Також субвенція спрямовується на завершення проєктів будівництва з терміном реалізації до трьох років, які розпочато у попередні роки за її рахунок.

minregion.gov.ua

Майданчик Е-Тендер взяв участь у семінарі в Харкові щодо новацій у закупівлях і системі Прозорро

20 лютого наші фахівці взяли участь у заході, проведений у Харкові для учасників закупівельного процесу. Так, наша керівник відділу по роботі з корпоративними клієнтами електронного майданчика «E-tender» Марія Шепель та CEO групи компаній «E-Tech» Іванна Мельник розказали про особливості технічної роботи на електронному майданчику в особистих кабінетах, надали рекомендації щодо оптимізації діяльності під час організації та проведення державних тендерів після введення у дію новий закон «Про публічні закупівлі». Усі деталі за посиланням.

Як працює Prozorro Market для допорогових закупівель

До уваги замовників та учасників тендерів, пропонуємо до уваги коротке відео про ефективність та досвід використання електронного каталогу.
Ми продовжуємо говорити про чудовий, поки що єдиний у своєму роді, державний онлайн-магазин - Prozorro Market. Наш майданчик є авторизованим для проведення закупівель через такий інструмент. У відео представники бізнесу та Дозорро – Юлія Грига поділилася досвідом використання та роботи у системі Prozorro Market.

Уряд затвердив Положення про Офіс фінансового контролю

Уряд затвердив Положення про Офіс фінансового контролю. Новостворений орган відповідатиме, зокрема, за перевірку, зокрема:

 • використання і збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, у тому числі цільового, ефективного та результативного використання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів;
 • дотримання законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів;
 • дотримання законодавства про закупівлі;
 • стану і достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності.

www.kmu.gov.ua

Залишки освітньої субвенції використовуватимуть на протипожежні заходи у школах

Одним із пріоритетів для використання залишків освітньої субвенції буде пожежна безпека у школах. Відповідну постанову ухвалив Уряд, серед пріоритетів для закупівель за залишки освітньої субвенції також:

 • придбання шкільних автобусів,
 • оновлення навчальної та матеріально-технічної бази,
 • придбання підручників і посібників (у тому числі електронних),
 • оснащення закладів освіти засобами навчання з фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання,
 • підключення закладів освіти до Інтернету,
 • будівництво, реконструкція, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень.

www.kmu.gov.ua

Мінекономіки презентувало концепцію державної політики з розвитку публічних закупівель

Одна з цілей програми Уряду  - «українці не мають переплачувати за послуги і товари, що купує в їх інтересах держава». 

Команда департаменту публічних закупівель Мінекономіки розробила проєкт концепції державної політики і покроковий план його реалізації. Це 5 ключових напрямків і чіткі показники, яких потрібно досягти в найближчі кілька років. Учора їх презентували перед експертним середовищем. Детальніше з концепцією можна ознайомитися тут.

З 12 лютого пандуси будуть будувати по-новому

Відтепер пандуси можна будувати, не маючи права власності на будівлю або ділянку землі. Відповідні зміни в законі «Про регулювання містобудівної діяльності» вступили в силу 12 лютого.

Це істотно розширює можливості для людей з особливими потребами, а також організацій, які їх обслуговують. У законі сказано, що люди з особливими потребами зможуть облаштовувати місце для безпосереднього доступу в квартиру значно простіше, ніж раніше.

Наразі закон регламентує можливість облаштування зручного доступу до соціально-культурних, ЖКГ та інших об’єктів для маломобільних груп населення.

У документі також сказано, що нові будівлі загального користування повинні містити пандуси відповідно до державних стандартів, щоб відповідати необхідному рівню доступності для осіб з інвалідністю та обмеженою мобільністю.

www.ua-bud.com.ua

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.