Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

02 Березня 2020

Огляд новин з 24 лютого – 01 березня 2020. Електронні аукціони з продажу дозволів на 12 ділянок вже в системі Прозорро.Продажі. Що нового у відповідальності за порушення правил закупівель? Відбулися перші митні аукціони вже оголошені в Прозорро.Продажі. Укрзалізниця використовує голландський аукціон для оренди вагонів. Визначення очікуваної вартості: нова методика від Мінекономіки. Затвердили порядок планування та здійснення процедур закупівель за державні кошти в МОЗ. Укравтодор презентував інтерактивну мапу. Засідання дозвільної комісії ДАБІ буде он-лайн

Електронні аукціони з продажу дозволів на 12 ділянок вже в системі Прозорро.Продажі

У Прозорро.Продажі виставили 12 ділянок на продаж. І їхня вартість сягає майже на 8 млн грн. Це свого роду перші аукціони, де серед них є ділянки, які  через інвестиційний атлас номінували самі потенційні учасники торгів. Трохи більше про це у нашій новині.

Спростовуємо 5 міфів приватизації державного та комунального майна

Дивіться відео-огляд з поясненням процедури п’яти найчастіших оман щодо приватизації об’єктів у держави та місцевої влади. Спростовує їх наша експертка з приватизації електронного майданчика E-Tender Аліна Каневська.

Аукціони з продажу активів банків

У 2020-му тільки за перший місяць надійшло 569,1 млн грн. Так, від реалізації активів через систему Прозорро.Продажі надходження на рахунки до неплатоспроможних банків сягнуло 261,3 млн грн.

Від реалізації активів цих банків за перший місяць цього року надійшло 569,1 млн грн. Також у січні від продажу активів надходження до неплатоспроможних банків склали 261,3 млн грн. У результаті погашення кредитів на початку року банки отримали 84,8 млн грн. З проведення оренди майна – 3,6 млн грн. У статті розказали більше про ТОП-10 найбільших аукціонів з продажу активів банків та розмір реалізації активів банків.

Що нового у відповідальності за порушення правил закупівель?

Уже з 19 квітня ми будемо мати нову редакцію закону «Про публічні закупівлі». І в ньому законотворці збільшили штраф за порушення законодавства публічних закупівель та випадки щодо притягнення до відповідальності керівників установи-замовника. У таблиці ми систематизували норми вказаної статті і навели: осіб замовника, яких притягують, розмір штрафу, строки накладення та органи, які уповноваженні виносити такі рішення.

Відбулися перші митні аукціони в системі Прозорро.Продажі

Нагадаємо, що минулого року Уряд опублікував постанову, яка визначила порядок реалізації товарів на митних аукціонах, редукціонах через систему Prozorro.Продажі. А сьогодні вже оголосили перші аукціони. Організатором стала Одеська державна митна служба. Торги відбулися 28 лютого. Більше про це тут.

Укрзалізниця використовує голландський аукціон для оренди вагонів

Для здачі в оренду вагонів через систему Прозоро.Продажі Укрзалізниця затвердила використання голландських аукціонів. Голландський аукціон вже вдало використовують для продажу активів ФГВФО, об’єктів малої приватизації, оренди та майна боржників у справах про банкрутство тощо. Також використання такого аукціону передбачено й при проведенні продажу спеціальних дозволів. Більше про  це у статті https://e-tender.ua/news/ukrzaliznicya-vikoristovuye-gollandec-dlya-orendi-vagoniv-484.

Визначення очікуваної вартості: нова методика від Мінекономіки

Мінекономіки затвердило примірну методику визначення очікуваної вартості предмета закупівлі (наказ № 275 від 18.02.2020). Вона набере чинності в день введення у дію нового Закону «Про публічні закупівлі» від 19.09.2019 № 114-ІХ. А саме  - з 19 квітня цього року. Зауважимо, що нова методика складена з урахуванням змін, які передбачає нова редакція закону.

Тест документа знайдете тут.

Затвердили порядок планування та здійснення процедур закупівель за державні кошти в МОЗ

МОЗ прийняло накази щодо проведення закупівель. Так, від 27.02.2020 № 567 «Про затвердження Положення про порядок планування та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти в Міністерстві охорони здоров’я України» та наказ від 26.02.2020 № 553 "Про внесення змін до складу Постійної робочої групи МОЗ України з питань профільного супроводу закупівель». Обидва тексти докуменів є на сайті міністерства у розділі «накази МОЗ».

Укравтодор презентував інтерактивну мапу

Команда Укравтодору презентувала комплексне веб-рішення «Інтерактивна мапа Укравтодору». Її основним завданням є надання актуальної та достовірної інформації про ключові логістичні артерії України — дороги державного значення.

Можливості Інтерактивної мапи Укравтодору:

1. Контроль за дотриманням програми будівництва і ремонтів (Дорожня стратегія 2020). Наразі на мапі вже можна побачити усі ділянки, що будуть відремонтовані за базовим сценарієм оновлення доріг у цьому році.

2. Відкриті комунікації — громадяни можуть отримувати об’єктивну й актуальну інформацію щодо стану проїзду (ремонтів, ДТП, перекриття руху, ускладнення руху), про об’єкти придорожнього сервісу, розташування паркінгів та аварійно-небезпечних ділянок, погодних умов на дорогах тощо.

3. Модуль звернення — це функція мапи, за допомогою якого можна надсилати до Укравтодору інформацію про існуючі проблеми, які перешкоджають комфортному проїзду (незадовільний стан доріг, перешкоди руху, події на дорогах тощо).

www.kmu.gov.ua

Засідання дозвільної комісії ДАБІ буде он-лайн

Процес прийняття рішень щодо видачі дозвільних документів на будівництво відтепер буде публічним. Держархбудінспекція транслюватиме засідання дозвільної комісії в режимі он-лайн. В. о. Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Олена Костенко зазначила, що такий крок спрямований на усунення корупційних ризиків.

За словами керівника ДАБІ, відтепер суб’єкти містобудування та громадськість матимуть можливість особисто спостерігати як працює комісія, на підставі яких документів приймаються рішення, або через які причини у видачі дозволу чи сертифікату замовнику будівництва відмовлено.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.