Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

10 Березня 2020

Огляд новин з 03-09 березня 2020. Оскарження закупівель: що передбачає проєкт постанови уряду. Уповноважена особа – основна особа для проведення спрощених закупівель. У Prozorro Market спростили процедуру кваліфікації для бізнесу. 431 держпідприємство передали в управління фонду держмайна для приватизації. У Прозорро.Продажі з’явилися перші лоти від держрезерву. Через систему ProZorro будуть купувати пакунки малюка. ПРОЄКТ МАЙСТЕР КЕЙС: захід про продаж і оренду нежитлової нерухомості. Оновлено порядок перерахування міжбюджетних трансфертів в частині дотацій. В 11 розпорядників коштів буде проведено огляд бюджетних витрат. ЦЗО буде закупати паливо, канцелярію та комп’ютерну техніку для міністерств

Оскарження закупівель: що передбачає проєкт постанови уряду

На сайті Мінекономіки в розділі «обговорення проєктів» з’явився текст постанови «Про встановлення розміру плати за подання скарги та затвердження Порядку здійснення плати через електронну систему закупівель та її повернення суб’єкту оскарження». Більше тут.

Уповноважена особа – основна особа для проведення спрощених закупівель

У сучасних публічних закупівлях триває професіоналізація. І одним із інструментів цього є запровадження інституту уповноважених осіб (УО). У статті поговорили про те, що вже зараз має зробити замовник, аби підготуватися до закупівельної діяльності за новим законом.

У Prozorro Market спростили процедуру кваліфікації для бізнесу

Для постачальників кваліфікацію в електронному каталозі дещо спростили. Відтепер вони не будуть надсилати копії своїх документів чи довідок. А як саме це буде відбуватися по іншому в нашій статті.

431 держпідприємство передали в управління фонду держмайна для приватизації

Уряд та Мінекономіки продовжує реформувати управління державним майном. Вже є майже тисяча держпідприємств, як після приватизації зможуть розвиватися, модернізуватися та отримувати більше прибутку. Які саме підприємства будуть у приватизації, розказали тут.

У Прозорро.Продажі з’явилися перші лоти від держрезерву

У системі Прозоро.Продажі ще один державний орган розпочав продавати. Так, з'явилися перші лоти майна державного матеріального резерву і організатором торгів є Державне агентство резерву України.

Наразі у системі є лоти на десятки тисяч банок рибних консерв із державних запасів. У статті розповіли більше.

Через систему ProZorro будуть купувати пакунки малюка

Уже найближчим часом у системі Прозоро буде оголошено тендер на 331 тис. пакунків, очікуваною вартістю закупівлі 1,6 млрд грн.

Так, Уряд прийняв постанову, що закупівлі пакунку для новонароджених малюків буде проводити централізована закупівельна організація – ДУ «Професійні закупівлі». І тендера такі проходитимуть у системі Прозоро. Детально читайте.

ПРОЄКТ МАЙСТЕР КЕЙС: захід про продаж і оренду нежитлової нерухомості

Запрошуємо на захід, який відбудеться 17 березня в Києві. Разом обговоримо:

 • процедуру участі в електронному аукціоні;
 • принципи роботи платформи Prozorro.Продажі й чим вона відрізняється від інших платформ;
 • які документи після аукціону отримає покупець;
 • як знаходити і працювати з об'єктами нерухомості на платформі Prozorro.Продажі

Дізнаєтеся про ризики придбання такої нерухомості на аукціонах. Деталі та реєстрація тут.

Оновлено порядок перерахування міжбюджетних трансфертів в частині дотацій

Внесено зміни до порядків, затверджених постановами Урядом від 15.12.2010 № 1132 і від 25.02.2015 № 68, Постановою від 19 лютого № 116.

Зміни, зокрема, передбачають:

 • Дотації з одного місцевого бюджету іншому перераховують органи Казначейства в обсягах, установлених рішеннями відповідних рад про бюджет, із такого бюджету в межах річних бюджетних призначень згідно з розписом бюджету, з якого надаються дотації, на рахунки бюджету, якому вони надаються, відкриті в органах Казначейства.
 • Стабілізаційна та додаткові дотації з державного бюджету місцевим бюджетам, передбачені місцевим бюджетам законом про Державний бюджет України на відповідний рік, перераховують Казначейством на рахунки таких бюджетів, відкриті в органах Казначейства, один раз на місяць згідно з розписом державного бюджету.

В 11 розпорядників коштів буде проведено огляд бюджетних витрат

Уряд 3 березня прийняв розпорядження, яким передбачено огляд витрат державного бюджету в поточному році в 16 сферах діяльності головних розпорядників коштів державного бюджету.

Так, у:

 • Міністерстві освіти і науки
 • Міністерстві розвитку громад та територій
 • Міністерстві охорони здоров’я.

ЦЗО  буде закупати паливо, канцелярію та комп’ютерну техніку для міністерств

З 1 березня всі міністерства України передали свої закупівлі палива, канцелярії та комп`ютерної техніки на Централізовану закупівельну організацію ДУ «Професійні закупівлі». Зокрема йдеться про Державне бюро розслідувань, Нацагентство з питань запобігання корупції, Держслужбу з надзвичайних ситуацій та інші.

У кожного з міністерств тендерні процедури забирають багато сил та ресурсів. В середньому організація кожного тендеру потребує залучення 14 працівників міністерства і близько 146 годин їх робочого часу. Водночас багато закупівель різних міністерств дублюються.

Завдяки співпраці з ЦЗО зросте економія коштів на самих закупівлях, оскільки остання закуповуватиме товари централізовано та оптом.

До переліку товарів, які ЦЗО буде закуповувати для міністерств з 1 березня, входять:

 • нафта та дистиляти
 • офісне обладнання та приладдя
 • машини для обробки даних (апаратна частина)
 • комп'ютерне обладнання.

похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 30 березня – 05 квітня. Порядок проведення закупівель для запобігання коронавірусу COVID-19.Новий лист-роз'яснення Мінекономіки щодо змін, внесених до порядку закупівель у зв’язку із COVID-19. Ухвалили зміни до держбюджету. Через Prozorro закуплено майже 15 тисяч тестів на COVID-19. Державні структури закупили апаратів ШВЛ на 286 мільйонів. Нові можливості у новому законі для учасників тендерів. Велику приватизацію тимчасово призупинили. 129 об’єктів планують виставити на приватизацію через майданчик Е-Тендер. Запуск зелених аукціонів переноситься. Три простих способи підтвердження досвіду постачальника у PROZORRO MARKET. У 21 області на 144 об’єктах ведуться ремонтно-будівельні роботи. Дію КЕП можна продовжити електронно. Мінекономіки оприлюднило звіт сфери публічних закупівель за 2019
Дайджест
Огляд новин з 23-29 березня. Про E-TENDER на карантині. Чи визнає ТПП карантин – форс-мажором? Відповіді на найпоширеніші запитання для бізнесу. Придбайте водно-спортивну базу «ЛОКОМОТИВ» в центрі м. Дніпро. Митний аукціон в Прозорро.Продажі: газотурбінний двигун Д049 в Дніпропетровській області. Класичний та голландський аукціони у системі Прозорро.Продажі на майданчику Е-ТЕНДАР: відео огляд та поради учасникам. Як обрати електронний майданчик для роботи у системі Прозорро.Продажі? Лист роз’яснення щодо проведення закупівель у зв’язку із COVID-19. Проєкт порядку визначення предмета закупівлі. Три нові державні органи виконавчої влади на заміну ДАБІ
Дайджест
Огляд новин з 16-22 березня. Закликаємо бізнес додавати в Prozorro Market товари для боротьби із COVID-19. Новини від Прозорро.Продажі під час карантину. Реалізація необробленої деревини на Прозорро.Продажі принесла українським лісокористувачам 35,9 млн грн. Експрес-тести на коронавірус вже у PROZORRO MARKET. Додаткове поле у системі Прозорро для звіту за закупівлями COVID-19. Prozorro Market у цифрах: чого купують більше, що представляють найчастіше, яка вартість договорів. Закупівлі без Prozorro: що визначає новий закон. Прийнято закони, які спрощують процедури закупівель товарів для боротьби із коронавірусом. АМКУ змінює порядок участі сторін у засіданні Колегії. Мінекономіки розробляє методологію закупівель у сфері дорожнього господарства. Уряд затвердив порядок та перелік товарів для проведення закупівель для запобігання пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 .