Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

16 Березня 2020

Огляд новин з 10-15 березня. Закупівля електроенергії: рекомендації АМКУ щодо визначення вимог замовниками. Оскаржувати закупівлі з квітня будуть по-новому: постачальникам на замітку. Проєкт Закону про внесення змін до закону «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу. Законопроєкт про оборонні закупівлі. Держархбудінспекцію ліквідують. Міська рада ІваноФранківська доповнила своє положення про допорогові закупівлі. Проведені впродовж лютого на Херсонщині земельні торги залучили до місцевих бюджетів 199 тис. грн.

Закупівля електроенергії: рекомендації АМКУ щодо визначення вимог замовниками

АМКУ розглядає питання дискримінації учасників публічних закупівель. З початку року надійшло 115 скарг на публічні закупівлі електричної енергії. АМКУ надав обов’язкові до рекомендації Мінекономіці щодо вдосконалення вимог до учасників процедур закупівель електричної енергії. Детальніше про це у нашій замітці.

Оскаржувати закупівлі з квітня будуть по-новому: постачальникам на замітку

Пропонуємо постачальникам зануритися у головні моменти оскарження тендерів за новим законом «Про закупівлі» та закріпити для себе їх на майбутнє. Наша стаття за посиланням.

Проєкт Закону про внесення змін до закону «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу

Проєкт вносить зміни до закону «Про публічні закупівлі», якими передбачили, що його дія:

  • не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є природний газ, закупівля якого здійснюється суб’єктами ринку природного газу, що визначені Законом України «Про ринок природного газу», на торгових платформах, функціонування та керування яких забезпечується операторами торгових платформ, які провадять діяльність відповідно до кодексу газотранспортної системи;
  • для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є природний газ, закупівля якого здійснюється оператором газотранспортної системи для вчинення балансуючих дій чи замовником послуг транспортування для балансування свого портфоліо відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» та кодексу газотранспортної системи;
  • для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є природний газ, закупівля якого здійснюється оператором газотранспортної системи, оператором газосховищ та операторами газорозподільних систем для забезпечення власної господарської діяльності (у тому числі для власних виробничо-технічних потреб, покриття витрат та виробничо-технологічних витрат) відповідно до Закону України «Про ринок природного газу», кодексу газотранспортної системи, кодексу газосховищ та кодексу газорозподільних систем.

Законопроєкт про оборонні закупівлі

Законопроєкт про оборонні закупівлі планують подати до Парламенту вже у квітні. Він буде важливим кроком подальшого реформування сектору безпеки та оборони України. Він знаходиться у безумовному пріоритеті як Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки так і Верховної Ради України, Уряду та керівництва держави. Законопроєкт стане важливим кроком подальшого реформування сектору безпеки та оборони України. Розсекречення значної частини Державного оборонного замовлення, створення конкурентного і прозорого середовища на ринку озброєння та військової техніки – все це критично важливо для підвищення обороноздатності нашої держави у час, коли вона потребує безпеки та нарощування військової сили. Саме тому цей законопроєкт особливо важливий. Комітет впевнений, що проект Закон про оборонні закупівлі буде винесений у залу голосувань у квітні 2020 року, щойно парламентська процедура дозволить перейти від розгляду земельної реформи до наступних питань порядку денного.

Держархбудінспекцію ліквідують

Державну архітектурно-будівельну інспекцію буде ліквідовано упродовж двох тижнів. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський. Архбудінспекцію не просто ліквідують, а створять "паралельний орган", і найближчим часом відбудеться презентація новопризначеним прем'єром концепції такого нового органу держнагляду в сфері будівництва.

Міська рада Івано-Франківська доповнила своє положення про допорогові закупівлі

Так міськрада внесла зміни у додаток до рішення виконавчого комітету від 14.03.2019 № 301 та доповнила Положення про здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг із застосуванням електронної системи закупівель ProZorro підпунктами такого змісту:

  • Проведення заходів з відпочинку осіб похилого віку у Позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Лімниця» Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області»;
  • Чистка русла та берегоукріплення р. Млинівка по вул. Шевченка в с. Черніїв»;
  • Придбання саджанців дерев для реалізації проекту «Озеленення України»»;
  • Виконання робіт з капітальних ремонтів міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій»;
  • Вибірковий капітальний ремонт вул. Кардинала Любачівського»;
  • Реконструкція дворової господарсько-побутової та дощової каналізації».

Деталі тут.

Проведені впродовж лютого на Херсонщині земельні торги залучили до місцевих бюджетів 199 тис. грн

За результатами земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області у лютому реалізовано права оренди на 18 ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа земель, переданих у оренду за результатами аукціонів, склала 409,32 гектара.

Загалом було оголошено торги щодо земельних ділянок загальною площею 632,08 га, розташованих у 5 районах Херсонської області. Права оренди на найбільшу кількість земельних ділянок реалізовано у Олешківському районі – 9 лотів, у Генічеському та Білозерському районах – по 4 лоти. Найбільша кількість учасників змагалася за права оренди на земельну ділянку у Високопільському районі (4 учасники). Місцеві бюджети отримали 199,09 тис. грн орендної плати за перший рік користування земельними ділянками.

Нагадаємо, що земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України.

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».

похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 30 березня – 05 квітня. Порядок проведення закупівель для запобігання коронавірусу COVID-19.Новий лист-роз'яснення Мінекономіки щодо змін, внесених до порядку закупівель у зв’язку із COVID-19. Ухвалили зміни до держбюджету. Через Prozorro закуплено майже 15 тисяч тестів на COVID-19. Державні структури закупили апаратів ШВЛ на 286 мільйонів. Нові можливості у новому законі для учасників тендерів. Велику приватизацію тимчасово призупинили. 129 об’єктів планують виставити на приватизацію через майданчик Е-Тендер. Запуск зелених аукціонів переноситься. Три простих способи підтвердження досвіду постачальника у PROZORRO MARKET. У 21 області на 144 об’єктах ведуться ремонтно-будівельні роботи. Дію КЕП можна продовжити електронно. Мінекономіки оприлюднило звіт сфери публічних закупівель за 2019
Дайджест
Огляд новин з 23-29 березня. Про E-TENDER на карантині. Чи визнає ТПП карантин – форс-мажором? Відповіді на найпоширеніші запитання для бізнесу. Придбайте водно-спортивну базу «ЛОКОМОТИВ» в центрі м. Дніпро. Митний аукціон в Прозорро.Продажі: газотурбінний двигун Д049 в Дніпропетровській області. Класичний та голландський аукціони у системі Прозорро.Продажі на майданчику Е-ТЕНДАР: відео огляд та поради учасникам. Як обрати електронний майданчик для роботи у системі Прозорро.Продажі? Лист роз’яснення щодо проведення закупівель у зв’язку із COVID-19. Проєкт порядку визначення предмета закупівлі. Три нові державні органи виконавчої влади на заміну ДАБІ
Дайджест
Огляд новин з 16-22 березня. Закликаємо бізнес додавати в Prozorro Market товари для боротьби із COVID-19. Новини від Прозорро.Продажі під час карантину. Реалізація необробленої деревини на Прозорро.Продажі принесла українським лісокористувачам 35,9 млн грн. Експрес-тести на коронавірус вже у PROZORRO MARKET. Додаткове поле у системі Прозорро для звіту за закупівлями COVID-19. Prozorro Market у цифрах: чого купують більше, що представляють найчастіше, яка вартість договорів. Закупівлі без Prozorro: що визначає новий закон. Прийнято закони, які спрощують процедури закупівель товарів для боротьби із коронавірусом. АМКУ змінює порядок участі сторін у засіданні Колегії. Мінекономіки розробляє методологію закупівель у сфері дорожнього господарства. Уряд затвердив порядок та перелік товарів для проведення закупівель для запобігання пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 .