Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

23 Березня 2020

Огляд новин з 16-22 березня. Закликаємо бізнес додавати в Prozorro Market товари для боротьби із COVID-19. Новини від Прозорро.Продажі під час карантину. Реалізація необробленої деревини на Прозорро.Продажі принесла українським лісокористувачам 35,9 млн грн. Експрес-тести на коронавірус вже у PROZORRO MARKET. Додаткове поле у системі Прозорро для звіту за закупівлями COVID-19. Prozorro Market у цифрах: чого купують більше, що представляють найчастіше, яка вартість договорів. Закупівлі без Prozorro: що визначає новий закон. Прийнято закони, які спрощують процедури закупівель товарів для боротьби із коронавірусом. АМКУ змінює порядок участі сторін у засіданні Колегії. Мінекономіки розробляє методологію закупівель у сфері дорожнього господарства. Уряд затвердив порядок та перелік товарів для проведення закупівель для запобігання пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 .

Шановні користувачі!

Майданчик Е-Тендер працює у звичному режимі. Наш кол-ценр продовжує безперебійну  консультаційна підтримку!

Команда Е-Тендер дотримується карантинних заходів та усі працівники працюють віддалено. Для цього створені належні умови, аби такий режим роботи не відобразився на роботі електронного майданчика, а, відповідно, наших користувачів.

Бажаємо здоров’я!

З повагою команда Е-Тендер!

 

Закликаємо бізнес додавати в Prozorro Market товари для боротьби із COVID-19

У Прозорро.Маркет можна подавати товари, що є необхідними для запобігання та боротьби з вірусом COVID-19. Днями така категорія товарів з’явилася в електронному каталозі - були розміщені експрес-тести для діагностики коронавірусу COVID-19 в категорії «Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання».

Тож ми звертаємося до усіх виробників, постачальників і дистриб’юторів медичних товарів, подавати свої товари для кваліфікації їх в Прозоро.Маркет, оскільки саме через державний онлайн-магазин державні замовники зможуть швидко та легко закупити ті товари, які необхідні для боротьби із вірусом.

Новини від Прозорро.Продажі під час карантину

Коронавірус COVID-19 вніс у наше життя та роботу свої корективи та плани. Та в Прозорро.Продажі електронні торги (аукціони) продовжують проводити за графіком. Про це повідомили офіційно ДФМУ, Держгеонадра та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Детальніше про режим роботи органів та електронні аукціони в Прозорро.Продажі тут.

Реалізація необробленої деревини на Прозорро.Продажі принесла українським лісокористувачам 35,9 млн грн

За неповних два місяці українські лісові господарства отримали чималий дохід від реалізації. Разом регіони України продали через систему Прозорро.Продажі більше 33,5 тис. куб.м. лісоматеріалів та отримали більше 35 млн грн. Так, від початку продажів необробленої деревини через Прозоро.Продажі оголосили більше 4 тис. торгів на реалізацію понад 1 млн куб. м. лісоматеріалів. А середнє зростання ціни склало - 2,12%. У статті навели ТОП – 5 областей за доходом від таких аукціонів та ТОП – 5 лісгоспів.

Експрес-тести на коронавірус вже у PROZORRO MARKET

У системі електронних каталогів Прозоро.Маркет з’явилися експрес-тести для виявлення захворювання на вірус COVID-19. Їх додали до категорії товарів «системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання».

Вартість тестів для Києва складає від 320 грн за 1 шт.

Для Одеси, Львова та Харкова – 390 грн за 1 шт.

Мінімальне замовлення від 8 000 грн і 9 750 грн.

Також, як повідомив адміністратор електронного каталогу, очікують ближчим часом розширити асортимент товарів для запобігання та боротьби з COVID-19. Більше про це тут.

Додаткове поле у системі Прозорро для звіту за закупівлями COVID-19

Сьогодні вже існує таке поле для звіту і замовник від сьогодні має можливість зазначати ознаку COVID-19. Це буде підтвердженням того, що тендер був проведений для потреб у запобіганні з вірусом. Нагадаємо, що 17 березня ВР України прийняла закони, які спрямовані для боротьби з короновірусом. Так, закупівлі, які спрямовані на протидію з ним замовники будуть проводити поза системою Прозоро. А за їхніми результатами обов’язково будуть завантажувати у систему Позорро звіт про укладенні договори. Більше у статті.

Prozorro Market у цифрах: чого купують більше, що представляють, яка вартість договорів

Проаналізували станом на сьогодні дані у Прозорро.Маркет і можемо з упевненістю сказати про успіх цього проєкту. Його пілотування доходить до завершення, а з квітня маркет стане законною альтернативою для спрощених закупівель. У статті наглядно, у цифрах, представляємо дані щодо роботи цього інструменту.

Закупівлі без Prozorro: що визначає новий закон

Новий закон передбачив можливість проведення закупівлі без використання системи електронних торгів Прозорро. Що обов’язково слід знати замовникам при проведенні таких закупівель, аналізували у статті.

Прийнято закони, які спрощують процедури закупівель товарів для боротьби із коронавірусом

17 березня Парламент прийняв низку законів, спрямованих на боротьбу із короновірусом. Серед яких закони:

  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я» № 531-IX від 17.03.2020;
  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-IX від 17.03.2020. Норми цього закону будуть тимчасові – три місяці з дня набрання чинності законом. Більше про це у нашій статті.

АМКУ змінює порядок участі сторін у засіданні Колегії

З метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 АМКУ змінив порядок участі сторін у засіданнях Постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Так, АМКУ ввів такі заходи безпеки:

  • право на участь сторін в засіданнях Колегії реалізується шляхом повного викладення суб’єктом оскарження та/або замовником своєї позиції у письмових поясненнях, які мають бути завантажені в системі Prozorro;
  • у випадку неможливості надати інформацію у письмовому вигляді, сторона подає клопотання із відповідним обґрунтуванням. Розглянувши клопотання, Колегія може ухвалити рішення про участь сторони у засіданні через систему відеозв’язку;
  • на виконання п. 6 ст. 18 Закону «Про публічні закупівлі» для забезпечення відкритості розгляду скарг присутність третіх сторін на засіданнях буде забезпечено шляхом відеотрансляції роботи Колегії на каналі YouTube (посилання на канал буде повідомлено додатково);
  • обмежена кількість осіб, які одночасно можуть перебувати у приміщеннях АМКУ (в тому числі в залі очікування та залах засідань Колегії).

Мінекономіки розробляє методологію закупівель у сфері дорожнього господарства

Мінекономіки, розробляє методологічні рекомендації, які дозволять захистити будівництво доріг від непрофесійних виконавців. Для обговорення проєкту методології Мінекономіки запросило усіх стейкхолдерів галузі до обговорення — громадськість, експертів та органи влади.

Зокрема в робочу групу увійшли експерти від Міністерства інфраструктури, Державного агентства автомобільних доріг, Всеукраїнської дорожньої асоціації, Національної асоціації дорожників України, ДП «ДерждорНДІ», Національного транспортного університету, ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна», ГО «Наші гроші», CoST Ukraine та Офісу ефективного регулювання BRDO.

5 березня Державне агентство автомобільних доріг України вже презентувало свої методологічні напрацювання у сфері закупівель будівництва доріг, а всі учасники робочої групи отримали проект рекомендацій.

Кожен з учасників робочої групи тепер може прокоментувати проект та запропонувати свої зміни. Після цього відбудеться публічне обговорення та де буде затверджена фінальна версія рекомендацій.

www.me.gov.ua

Уряд затвердив порядок та перелік товарів для проведення закупівель для запобігання пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 

Минулого тижня Парламент ухвалив Закон № 530, який передбачає виведення закупівель для подолання коронавірусної інфекції з-під дії закону «Про публічні закупівлі». Згідно з ним, замовники зможуть напряму закуповувати необхідні ліки, медвироби, лабораторне та медичне обладнання для протидії коронавірусу, лише звітуючи про ці закупівлі в системі Прозоро. А днями Уряд на виконання цього закону затвердив Порядок проведення таких закупівель  та визначив перелік товарів.

Та певний затверджений урядовий порядок на думку Prozorro дещо ускладнює проведення закупівлі визначених товарів. А тому ДП «Прозорро» та Департамент сфери публічних закупівель Мінекономіки закликають Уряд спростити та зменшити час на проведення закупівель для протидії COVID-19. Крім того, ухвалені урядом зміни передбачають внесення технічних змін у систему Prozorro, що взагалі унеможливить проведення наразі закупівель для протидії COVID-19. Таким чином ініціатори звернення пропонують повернутись до редакції, яка була розроблена департаментом сфери публічних закупівель Мінекономіки та направлена до Уряду. Вона передбачає максимально простий та прозорий механізм для державних замовників: установа проводить переговори з постачальником, укладає договір і лише звітує про нього та весь подальший перебіг закупівлі у системі Прозорро. Що дозволить державним замовникам проводити закупівлі необхідних медикаментів, засобів індивідуального захисту та обладнання за один день.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.