Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

06 Квітня 2020

Огляд новин з 30 березня – 05 квітня. Порядок проведення закупівель для запобігання коронавірусу COVID-19.Новий лист-роз'яснення Мінекономіки щодо змін, внесених до порядку закупівель у зв’язку із COVID-19. Ухвалили зміни до держбюджету. Через Prozorro закуплено майже 15 тисяч тестів на COVID-19. Державні структури закупили апаратів ШВЛ на 286 мільйонів. Нові можливості у новому законі для учасників тендерів. Велику приватизацію тимчасово призупинили. 129 об’єктів планують виставити на приватизацію через майданчик Е-Тендер. Запуск зелених аукціонів переноситься. Три простих способи підтвердження досвіду постачальника у PROZORRO MARKET. У 21 області на 144 об’єктах ведуться ремонтно-будівельні роботи. Дію КЕП можна продовжити електронно. Мінекономіки оприлюднило звіт сфери публічних закупівель за 2019

Порядок проведення закупівель для запобігання коронавірусу COVID-19

Уряд уніс зміни до своєї постанови №225 та розширив перелік товарів та послуг, що вона затверджує. Більше про це написали тут.

Новий лист-роз'яснення Мінекономіки  щодо змін, внесених до порядку закупівель у зв’язку із COVID-19

Текст листа № 3304-04/22081-06 від 01.04.2020 знайдете на сайті міністерства.

Ухвалили зміни до держбюджету

30 березня Урядом схвалено проєкт закону про внесення змін до Державного бюджету на 2020. Він, зокрема, передбачає:

  •  створення у складі державного бюджету Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками в обсязі 97,1 млрд грн. Планують, що кошти Фонду, за потреби, будуть спрямовані, зокрема, на: фінансове забезпечення галузі охорони здоров’я (а саме на додаткові доплати медпрацівникам, придбання медобладнання, експрес- тести, аналізатори ПЦР, апарати ШВЛ, засоби індивідуального захисту та соціальний захист громадян України. Крім того, схваленим Урядом законопроектом збільшено на 3,0 млрд грн обсяг резервного фонду на здійснення непередбачених заходів.
  • продовжиться фінансування будівництва та ремонту доріг в Україні. Так, на розвиток мережі автомобільних доріг передбачається 37,3 млрд грн, а на субвенцію місцевим бюджетам для дорожнього господарства заплановано 21,8 млрд грн.
  • підтримка сільгосптоваровиробників не буде зменшена та складе в цьому році 4 млрд грн. Також Уряд продовжує фінансування реформи оборонно-промислового комплексу. Витрати на новітні технології та нарощування потужностей для виготовлення оборонної продукції збережено на рівні 2,5 млрд грн.

Джерело: www.kmu.gov.ua

Через Prozorro закуплено майже 15 тисяч тестів на COVID-19

Станом на 25 березня державні структури закупили через систему Prozorro 14 917 тестів на коронавірус COVID-19. Більшість тест-систем (14,7 тисяч) – це експрес-тести. ПЛР тести, які є найбільш точним методом діагностики COVID-19, купували лише в Тернополі та Львові. Зокрема, набори для виділення РНК-вірусів “Genekam” купила База спеціального медичного постачання Тернопільської ОДА та Львівський обласний лабораторний центр.

Загалом найбільшу кількість тестів закупили Київська (5 879 тестів на суму 2,5 млн грн), Харківська (1 407 тестів на суму 416 тисяч гривень) та Івано-Франківська області (1600 тестів на суму 513 тисяч гривень).

Усього тестів було закуплено на суму 7 143 236 гривень. Середня вартість одного тесту наразі становить 567 гривень.

Серед найбільших постачальників тестів КП “Фармація”, ТОВ "АЛТ УКРАЇНА ЛТД", та ТОВ "МЕДБІОАЛЬЯНС".

Тести — це медичні вироби, які дозволяють швидко дізнатися, чи має людина коронавірусну інфекцію. Такі заходи мають на меті вчасно виявити хворобу і запобігти її поширенню.

Джерело: prozorro.gov.ua

Державні структури закупили апаратів ШВЛ на 286 мільйонів

З початку 2020 державні структури закупили через Prozorro 385 апаратів штучної вентиляції легенів на понад 286 млн грн.  Найбільше ШВЛ через Prozorro придбали в Дніпропетровській (79), Київській (71), Херсонській (33) та Львівській (31) областях. Найменше - Рівненська, Івано-Франківська та Запорізька області. Там закупили лише по 1 апарату.

ШВЛ бувають різних типів. Тому і коштувати вони можуть від 25 тис. грн до майже 1 млн. Найдешевші - ті, якими обладнують машини швидкої допомоги. Найдорожчі — стаціонарні апарати з інтелектуальним керуванням.

Та це не всі закупівлі апаратів штучної вентиляції легень для українських лікарень. Частину апаратів ШВЛ зараз купують приватним коштом та передають у лікарні по всіх регіонах України. В Україні немає власного виробництва ШВЛ, тож усі їх доставляють з-за кордону.

Апарати штучної вентиляції легень відіграють важливу роль у порятунку пацієнтів з важкою формою захворювання — у такому випадку їх підключають до апаратів ШВЛ для забезпечення достатнього надходження кисню.

Джерело: prozorro.gov.ua

Нові можливості у новому законі для учасників тендерів

У статті поговорили про головні зміни, які передбачив новий закон для покращення участі бізнесу в державних тендерах. А саме розібрали положення про:

  • додаткові 24 години для перемоги у тендері;
  • право брати участь у тендерах об’єднанням учасників;
  • зміни в оскарженні процедури закупівлі, що покращують стан учасників.

Велику приватизацію тимчасово призупинили

Як зазначили у ФДМ, у зв’язку із станом світової економіки, спричиненої епідемією Covid-19, виставлення на електронні аукціони об'єкти великої приватизації та державні підприємства, не будуть аж до моменту покращення ситуації на фінансових ринках. При цьому, як повідомили, дії щодо підготовки підприємств для залучення інвесторів триває. Більше про це тут.

129 об’єктів планують виставити на приватизацію через майданчик Е-Тендер

Нежитлові приміщення у Києві у системі Прозорро.Продажі оголошені на приватизацію через електронний майданчик Е-Tender. Що це за приміщення, які умови приватизації та коли буде проходити елеронний аукціон для них – у статті.

Також надаємо перелік об’єктів із посиланнями на них у системі Прозоро.Продажі, за якими вже оголошені електронні аукціони.

Запуск зелених аукціонів переноситься

З початку квітня цього року в Україні мали запрацювати зелені аукціони через систему електронних продажів Прозоро.Продажі. Та плани змінилися у зв’язку із ситуацією, яка склалася із запровадженням епідемії в Україні. Про це розказали у статті.

Три простих способи підтвердження досвіду постачальника у PROZORRO MARKET

Про переваги участі та представлення свого товару в електронному каталозі, вже для усіх очевидні. Ви – постачальник, після кваліфікації, обираєте свою категорію товарів, роміщуєте їх у системі Прозоро.Маркеті. Ваші товари в каталозі гарантовано будуть бачити усі замовники країни. Тобто, ви один раз проходте кваліфікацію, а далі просто очікуєте на замовлення.

Тепер стати постачальником у Прозоро.Маркеті стало ще простіше. Так, адміністратор електронного каталогу – ДУ «Професійні закупівлі», змінив спосіб підтвердження досвіду постачальників й полегшив кваліфікацію учасників. Більше у статті.

У 21 області на 144 об’єктах ведуться ремонтно-будівельні роботи

Станом на 2 квітня у рамках проєкту «Велике будівництво» - 2020 у 21 області на 144 об’єктах ведуться ремонтно-будівельні роботи, з них 126 об’єктів фінансуються за рахунок коштів Державного дорожнього фонду. 18 – реалізуються в рамках співпраці Укравтодору з міжнародними фінансовими організаціями на дорогах державного значення: у Київській, Житомирській, Полтавській та Харківській областях.

Джерело: www.kmu.gov.ua

Дію КЕП можна продовжити електронно

Дію електронного ключа можливо продовжити дистанційно.

Згенерувати ЕЦП (КЕП), дистанційно, можуть ті, в якого ще не закінчився термін дії ЕЦП (КЕП), або лише добігає кінець терміну їх дії та лише ті користувачі, які мають:

- чинні сертифікати (наприклад, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилося декілька днів);

- незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);

- особистий ключ, доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.
Якщо строк обслуговування КЕП уже закінчився, тоді повторна реєстрація заявника здійснюється відповідно до первинної процедури реєстрації заявника, а також новий КЕП можна отримати лише після подання всіх документів.

Джерело: buh.ligazakon.net

Мінекономіки оприлюднило звіт сфери публічних закупівель за 2019

Мінекономіки  оприлюднило звіт сфери публічних закупівель за 2019 рік.

Головною подією 2019 у сфері публічних закупівель стало ухвалення закону "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель". Ухвалене Радою рішення вносить багато змін до поточного закону "Про публічні закупівлі", які враховують зворотний зв'язок від замовників і бізнесу. Такі зміни необхідні для забезпечення ефективного, прозорого та якісного здійснення публічних закупівель. Крім того, документ гармонізує українське законодавство у сфері публічних закупівель із європейським.

У 2019  успішно відбулось 1,238 млн. публічних закупівель з очікуваною вартістю 581,3 млрд грн. А кількість активних організаторів закупівель склала 28 850, кількість активних учасників - 159 980.

З огляду на позитивний досвід пілотного проекту централізації закупівель, Кабінет міністрів України у версені 2019 ухвалив рішення визначити ДУ «Професійні закупівлі» першою централізованою закупівельною організацією. ЦЗО може організовувати тендери в інтересах інших замовників. Пізніше Уряд визначив перелік замовників, які використовуватимуть механізм ЦЗО в обов’язковому порядку, а також перелік товарів в рамках таких закупівель.

В 2019 році в електронній системі закупівель зроблено інтеграцію з іншими реєстрами, що значно полегшує проведення тендерів для замовників і постачальників.

Повна версія звіту за посиланням.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.