Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

21 Квітня 2020

Огляд новин з 13-20 квітня. Новий закон про публічні закупівлі. З 19 квітня система Prozorro оновилася. Нове оскарження тендерів та спрощена закупівля: про все у розділі «навчання» на майданчику E-Tender. Майже 1,5 млрд грн вже спрямовано на закупівлі для боротьби з COVID-19. Збільшення укладених договорів через Прозорро в період карантину. Нерухомість Києва у Прозорро.Продажі: вся інформація на майданчику Е-Тендер. Столичний готель «ДНІПРО» виставляють на приватизацію. Закупівля через попозиційні торги

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ


Новий закон про публічні закупівлі , у дії!

Шановні закупівельники та учасники державних тендерів, з 19-го квітня запрацювали нові правила проведення публічних закупівель!

З 19 квітня система Prozorro оновилася

Що зміниться з набуттям чинності нової редакції Закону “Про публічні закупівлі”:

1. Поріг для обов’язкового проведення закупівель через Prozorro знизиться з 200 до 50 тисяч гривень.

Тож відтепер понад 250 тисяч закупівель на рік стануть відкритими для учасників та будуть мати елемент аукціону — до сьогодні на допорогові суми замовники могли підписувати контракт з постачальником напряму. Для бізнесу це відкриє додатковий ринок на 30 млрд грн. При цьому кошти держави витрачатимуться ефективніше завдяки конкуренції. Крім того, від сьогодні державні замовники звітуватимуть про всі свої закупівлі від 1 копійки.

2. Посилиться відповідальність за грубі порушення тендерного законодавства.

Наприклад, якщо замовник безпідставно відхилив тендерну пропозицію, і це підтвердить Держаудитслужба — його очікує штраф від 25 до 51 тисячі гривень. Якщо ж державна структура уклала договір без використання передбачених законом тендерних процедур, то штрафувати будуть її директора — на суму від 34 до 85 тисяч гривень. У той же час за несуттєві процедурні порушення розмір покарання для замовників зменшується — з 11700 до 1700 грн.

3. Бізнес, який переміг у тендері, тепер зможе виправити несуттєві помилки у тендерній пропозиції.

На це в учасника буде 24 години. Відтак підприємці зможуть не втрачати тендер через випадково допущені неточності, а державні структури — зберегти найбільш вигідну пропозицію і не переплачувати.

4. Вдосконалиться механізм оскарження тендерних процедур в Антимонопольному комітеті України.

У підприємців тепер більше стимулів захищати свої права — зокрема плата за скаргу буде повертатися бізнесу в повному обсязі, якщо її задовольнить АМКУ. Водночас в інтересах замовників будуть працювати додаткові запобіжники від тендерного тролінгу: до розгляду будуть прийматися лише оплачені скарги, а відкликати їх буде неможливо. Крім того, вартість за подачу скарги зміниться з фіксованої (5 тисяч грн для товарів і послуг, 15 — для робіт) на гнучку, що буде залежати від очікуваної вартості закупівлі. Нові тарифи за подачу скаргу будуть встановлені окремою постановою Кабінету міністрів.

5. Замовники зможуть захищатися від цінового демпінгу.

Завдяки механізму “аномальна низька ціна” електронна система буде підсвічувати пропозиції учасників, що будуть на 30-40% нижчими за найближчі пропозиції конкурентів. У такому випадку замовник може попросити учасника обґрунтувати таку ціну, а в разі відсутності пояснень — відхилити пропозицію.

6. Працює швидка та зручна альтернатива для невеликих допорогових закупівель — Prozorro Market.

Це онлайн-магазин, у каталогах якого — найбільш поширені товари для державних замовників: пальне, канцелярія, техніка, медвироби, продукти тощо. Для замовників це можливість в кілька кліків та без тендерних процедур купити необхідний товар. Натомість постачальникам достатньо один раз пройти кваліфікацію, і далі лише отримувати замовлення. Зараз замовники можуть використовувати Prozorro Market для закупівель до 50 тисяч гривень, а після виходу відповідної постанови від Кабміну — до 200 тисяч гривень.

7. Розпочнеться поступова, але тектонічна трансформація організації самого процесу закупівель — від тендерних комітетів до уповноважених осіб.

Так на зміну колективному прийняттю рішень прийде персональне, а проведення закупівель з додаткового навантаження стане оплачуваною роботою.

Команда IT-спеціалістів ДП “Прозорро” підготувала всі необхідні технічні зміни для роботи за новою редакцією Закону. Тож у ніч на 19 квітня відбулося велике оновлення системи Prozorro.

www.me.gov.ua

Приклади протоколів Уповноваженої особи від планування до повідомлення про намір укласти договір

З 1 січня 2022-го усі процедури закупівель зможе проводити тільки Уповноважена особа. Проте вже зараз багато замовників переводять проведення всіх закупівель з тендерного комітету на Уповноважену особу.
Щоб допомогти їм та їхнім Уповноваженим особам, Агентство "Консалт" розробило та опублікувало приклади протоколів Уповноваженої особи під час проведення відкритих торгів.
Ви можете використовувати ці протоколи, додавати якісь свої пункти або ж брати з протоколів тільки певні пункти.
Усі 
протоколи розмістили в тій послідовності, в якій УО буде їх приймати в ході відкритих торгів.

Нове оскарження тендерів та спрощена закупівля: про все у розділі «навчання» на майданчику E-Tender

Вже 19 квітня уся закупівельна спільнота перейде працювати на новий закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114.

Він коригує діяльність не тільки самого замовника, а й учасників (постачальників) тендерів. Окрім того, зміни дещо внесли й нового у роботу електронних майданчиків та системи Прозорро, в цілому.

На майданчику Е-тендер для вас маємо розділ «Навчання», де періодично подаємо інформацію про найважливіше для – учасників та замовників. З останніх поповнень цього розділу пропонуємо інформацію про:

Майже 1,5 млрд грн вже спрямовано на закупівлі для боротьби з COVID-19

Станом на 13 квітня державні структури закупили товари та послуги для протидії коронавірусу на суму 1,47 млрд грн.

Найбільше на закупівлі для боротьби з COVID-19 витратили у Київській (427 млн грн), Одеській (153 млн грн), Львівській (128 млн грн), Дніпропетровській (127 млн грн) та Запорізькій області (67 млн грн).

Найменше – у Чернігівській (17 млн грн), Чернівецькій (16 млн грн), Івано-Франківській (13 млн грн), Кіровоградській (8 млн грн) та Луганській (5 млн грн).

Найдорожчою закупівлею проти COVID-19 є послуга з забезпечення спеціалізованим автотранспортом медзакладів, яку Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва (КМДА) закупив за 74 млн грн.

Далі йдуть 3 закупівлі від замовників, підпорядкованих МВС. Так Центр обслуговування Нацполіції придбав захисні костюми, а також медичні рукавички та маски за 69 та 61 млн грн. Крім того, центральний госпіталь МВС України закупив респіратори та ізолювальні костюми за 46 млн грн. Сукупно ці 2 установи провели антикоронавірусні закупівлі на суму 200 млн грн.

На 5 місці — закупівля апаратів ШВЛ Дніпропетровською ОДА за 35 млн грн.

www.me.gov.ua

Збільшення укладених договорів через Прозорро в період карантину

У період карантину публічні закупівлі активно зростали. Так, з 12 березня по 12 квітня 2020 року сума укладених договорів сягнула 66,1 млрд грн, що на 17,5 млрд грн (або на 36%) більше, ніж за період 12 лютого - 12 березня.

Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то обсяг публічних закупівель в Україні також підвищився: +40% або 20 млрд грн. Вдвічі зросла й кількість укладених договорів державних замовників з представниками бізнесу.


ПРОЗОРРО ПРОДАЖІ


Нерухомість Києва у Прозорро.Продажі: вся інформація на майданчику Е-Тендер

Купити нерухомість в Києві через систему Прозоро.Продажі, використовуючи електронний майданчик стало легше та швидше. Без будь-яких посередників ви зможете відшукати у системі та купити житлові та нежитлові приміщення: офіси, магазини, заклади харчування, виробничі бази, торгові центри, склади, цеха. Усі ці об’єкти виставлені на приватизацію у системі прозоро. І взяти участь в електронному аукціоні на їх придбання можете зареєструвавшись на майданчику E-Tender. Ми є авторизованим та офіційним учасником системи Прозоро.Продажі (Prozorro.Sale). Та нерухомість в Києві у системі Прозорро.Продажі, яка оголошена на приватизацію через електронний майданчик Е-Tender, є у спеціальному зведеному нами переліку. Більше у статті.

Столичний готель «ДНІПРО» виставляють на приватизацію

Один із найпривабливіших об’єктів малої приватизації – готель «Дніпро» в Києві планують вже у квітні виставити на приватизацію. Про це заявив Фонд державного майна України. Рішення про приватизацію готелю було прийнято Урядом ще 27 листопада минулого року.

Про об’єкт приватизації – готель «Дніпро».


КОМЕРЦІЙНІ ЗАКУПІВЛІ


Закупівля через попозиційні торги

На платформі Е-Tender для ринку b2b закупівель нещодавно стала доступна нова функціональність, що дає можливість замовнику оголошувати комерційні закупівлі з попозиційними торгами. Суть полягає в тому, що учасник беручи участь в тендері зможе подавати свою цінову пропозицію як на весь лот так і на всі/декілька окремих його позицій. Самі ж торги відбуваються по ціні за одиницю товару за кожною позицією лоту.

Це дозволить закупівельникам обрати декількох переможців та не обмежувати участь тих учасників, у яких в наявності є неповний перелік оголошених в тендері позиційних номенклатур, але за конкретними позиціям є гарні пропозиції. Досвід та думка про роль попозиційних торгів нашого користувача, компанії WOG, читайте тут.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.