Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

27 Квітня 2020

Огляд новин з 20 – 26 квітня. Діє новий розмір плати за скаргу до АМКУ та правила внесення її через Прозорро. У Prozorro Market спростили кваліфікацію постачальникам, які мають досвід у Prozorro. Протоколи рішень уповноваженої особи: зразки для проведення спрощених закупівель. Зміни до Інструкції про проведення допорогових закупівель. Необхідні підзаконні акти для реалізації нового закону: міністерство повідомило та рекомендує. Накази Мінекономіки, необхідні для реалізації нового Закону про закупівлі. Збільшено перелік лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для протидії COVID-19. Уряд прийняв постанову для стабілізації цінової ситуації на соціально значущі товари у період карантину. Фонд держмайна готує на продаж у Прозорро.Продажі пакет акцій статутного капіталу готелю «Дніпро». У Прозорро.Продажі вперше продадуть дозвіл на видобуток бурштину

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Діє новий розмір плати за скаргу до АМКУ та правила внесення її через Прозорро

Офіційно опублікували текст постанови Уряду про встановлення розміру оплати за подачу скарг до АМКУ та внесення її через систему Прозоро. Надали її короткий аналіз у замітці.

У Prozorro Market спростили кваліфікацію постачальникам, які мають досвід у Prozorro

ДУ «Професійні закупівлі» - адміністратор електронного каталогу Прозорро.Маркет спростила кваліфікацію для бізнесу, який вже має досвід роботи у Прозоро. Таким постачальникам слід буде подати вже не 10, а – 5 завершених угод. Зауважимо, що це – звіти про виконані договори саме у тій категорії товару, в якій постачальник планує кваліфікуватися. Деталі розповіли тут.

Протоколи рішень уповноваженої особи: зразки для проведення спрощених закупівель

Оскільки практики роботи уповноважених осіб у більшості замовників ще немає, аби допомогти освоїти зміни та правильно організувати роботу спрощених закупівель уповноваженим особам, наші партнери з агентства «Консалт» розробили зразки необхідних протоколів для кожного етапу проведення відповідної закупівлі. У статті надали зразки таких протокольних рішень УО.

Зміни до Інструкції про проведення допорогових закупівель

ДП «ПРОЗОРРО» внесло зміни до свого Наказу №10 від 19.03.2019 р. «Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 ЗУ «Про публічні закупівлі». Зміни пов’язані з оновленням Закону України «Про публічні закупівлі» і впровадились одночасно з набуттям чинності Закону – з 19 квітня 2020 року.

Необхідні підзаконні акти для реалізації нового закону: міністерство повідомило та рекомендує

З 19 квітня введено у дію закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ. І як зазначено у його «Прикінцеві та перехідні положення», процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до введення в дію цього закону, замовники завершують відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону.

Також для повної реалізації норм нового Закону, Мінекономіки має розробити та затвердити ряд нормативно-правових актів. У своєму листі повідомляє, що наразі вони ще знаходяться на етапі погодження або на державній реєстрації. Тому, до їх затвердження міністерство рекомендує використовувати чинні документи в частині, що не суперечить вимогам чинного Закону. Про все це читайте у нашій замітці.

Накази Мінекономіки, необхідні для реалізації нового Закону про закупівлі

У зв’язку із введенням в дію нової редакції Закону України Про публічні закупівлі міністерство внесло зміни до примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі. А також затвердило наказ, яким визначено веб-портал Уповноваженого органу з питань закупівель. Тексти обох наказів знайдете на сайті Мінекономіки.

Збільшено перелік лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для протидії COVID-19

Постановою № 271 від 08.04.2020 внесено зміни в Перелік товарів (у т. ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для протидії COVID-19, які звільняють від сплати ввізного мита, та операції, з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняють від оподаткування ПДВ. Йдеться про постанову КМУ 08.04.2020 р. № 271.

Збільшено позиції товарів у розділах:

  • лікарські засоби;
  • медичні вироби, медичне обладнання та інші товари;
  • засоби індивідуального захисту;
  • розхідні матеріали для надання медичної допомоги хворим на COVID-19.

До Переліку включили спеціалізований санітарний автомобіль екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Джерело: buh.ligazakon.net

Уряд прийняв постанову для стабілізації цінової ситуації на соціально значущі товари у період карантину

22 квітня КМУ ухвалив постанову «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій, коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Постановою затверджено перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість та перелік товарів протиепідемічного призначення. На визначені переліки буде розповсюджуватись порядок декларування зміни роздрібних цін.

Згідно з порядком, декларування змін роздрібних цін запроваджується у разі збільшення ціни, порівняно із ціною на дату набуття чинності цієї постанови або попередньо задекларованої ціни:

  • на 15% і більше – за 30 днів до початку її застосування;
  • на 10% і більше, але менше 15% – за 14 днів до початку її застосування;
  • на 5% і більше, але менше 10% – за три дні до початку її застосування, не врахуючи дня декларування.

Декларування зміни роздрібних цін здійснюватиметься через офіційний сайт Держпродспоживслужби, яка проводить державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Постанова вступить в силу через 10 днів з дня її опублікування та діятиме до закінчення карантину.

Джерело: www.me.gov.ua

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

Фонд держмайна готує на продаж у Прозорро.Продажі пакет акцій статутного капіталу готелю «Дніпро»

Пакет акцій розміром 100 % статутного капіталу ПрАТ «Готель «Дніпро» Фонд державного майна готує на приватизацію у системі Прозоро.Продажі. І стати інвесторами готелю та взяти участь в аукціоні на його продаж можуть як міжнародні інвестори, так і українські.

Деталі про об’єкт навели у статті.

У Прозоро.Продажі вперше продадуть дозвіл на видобуток бурштину

В Україні вперше через електронний аукціон виставлять на продаж дозвіл на видобуток бурштину. За історію Прозоро.Продажі це перший лот із продажу спеціального дозволу на геологічне вивчення. Зокрема, дослідно-промислову розробку бурштину, на ділянці площею майже 413 га. Що можна купити та інші дані про об’єкт продажу тут.

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 21-27 вересня 2020. Prozorro пропонує гроші за знайдені вразливості. Прозорро Маркет та запит ціни пропозицій та коли їх можна використовувати. Перша хвиля аукціонів з продажу об'єктів Урспирту на Prozorro.Продажі. Вебінар: як бюджетній установі провести аукціон з оренди майна. У Prozorro.Продажі оголошено аукціон з приватизації Артемівського спиртзаводу. Всю необроблену деревину продаватимуть на Prozorro.Продажі. Купити спиртзаводи на Prozorro.Продажі
Дайджест
Огляд новин з 14 по 20 вересня 2020. Система Prozorro інтегрувалася з інформаційними ресурсами казначейської служби. Prozorro пропонує гроші за знайдені вразливості в системі. Змінено принцип валідації строків тендерних процедур у Prozorro. Знижені тарифи для бізнесу та підвищено поріг закупівель у Pozorro Market. Приватизація Укрспирту: першим на аукціон у Prozorro.Продажі виставлять Немирівський спиртзавод. Гарячі аукціони з продажу та оренди майна Укрпошти на Prozorro.Продажі. Вебінар: як бюджетній установі провести аукціон з оренди майна. Набула чинності постанова, яка затверджує примірні договори оренди держмайна у Prozorro.Продажі
Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна