Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

27 Квітня 2020

Огляд новин з 20 – 26 квітня. Діє новий розмір плати за скаргу до АМКУ та правила внесення її через Прозорро. У Prozorro Market спростили кваліфікацію постачальникам, які мають досвід у Prozorro. Протоколи рішень уповноваженої особи: зразки для проведення спрощених закупівель. Зміни до Інструкції про проведення допорогових закупівель. Необхідні підзаконні акти для реалізації нового закону: міністерство повідомило та рекомендує. Накази Мінекономіки, необхідні для реалізації нового Закону про закупівлі. Збільшено перелік лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для протидії COVID-19. Уряд прийняв постанову для стабілізації цінової ситуації на соціально значущі товари у період карантину. Фонд держмайна готує на продаж у Прозорро.Продажі пакет акцій статутного капіталу готелю «Дніпро». У Прозорро.Продажі вперше продадуть дозвіл на видобуток бурштину

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Діє новий розмір плати за скаргу до АМКУ та правила внесення її через Прозорро

Офіційно опублікували текст постанови Уряду про встановлення розміру оплати за подачу скарг до АМКУ та внесення її через систему Прозоро. Надали її короткий аналіз у замітці.

У Prozorro Market спростили кваліфікацію постачальникам, які мають досвід у Prozorro

ДУ «Професійні закупівлі» - адміністратор електронного каталогу Прозорро.Маркет спростила кваліфікацію для бізнесу, який вже має досвід роботи у Прозоро. Таким постачальникам слід буде подати вже не 10, а – 5 завершених угод. Зауважимо, що це – звіти про виконані договори саме у тій категорії товару, в якій постачальник планує кваліфікуватися. Деталі розповіли тут.

Протоколи рішень уповноваженої особи: зразки для проведення спрощених закупівель

Оскільки практики роботи уповноважених осіб у більшості замовників ще немає, аби допомогти освоїти зміни та правильно організувати роботу спрощених закупівель уповноваженим особам, наші партнери з агентства «Консалт» розробили зразки необхідних протоколів для кожного етапу проведення відповідної закупівлі. У статті надали зразки таких протокольних рішень УО.

Зміни до Інструкції про проведення допорогових закупівель

ДП «ПРОЗОРРО» внесло зміни до свого Наказу №10 від 19.03.2019 р. «Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 ЗУ «Про публічні закупівлі». Зміни пов’язані з оновленням Закону України «Про публічні закупівлі» і впровадились одночасно з набуттям чинності Закону – з 19 квітня 2020 року.

Необхідні підзаконні акти для реалізації нового закону: міністерство повідомило та рекомендує

З 19 квітня введено у дію закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ. І як зазначено у його «Прикінцеві та перехідні положення», процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до введення в дію цього закону, замовники завершують відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону.

Також для повної реалізації норм нового Закону, Мінекономіки має розробити та затвердити ряд нормативно-правових актів. У своєму листі повідомляє, що наразі вони ще знаходяться на етапі погодження або на державній реєстрації. Тому, до їх затвердження міністерство рекомендує використовувати чинні документи в частині, що не суперечить вимогам чинного Закону. Про все це читайте у нашій замітці.

Накази Мінекономіки, необхідні для реалізації нового Закону про закупівлі

У зв’язку із введенням в дію нової редакції Закону України Про публічні закупівлі міністерство внесло зміни до примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі. А також затвердило наказ, яким визначено веб-портал Уповноваженого органу з питань закупівель. Тексти обох наказів знайдете на сайті Мінекономіки.

Збільшено перелік лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для протидії COVID-19

Постановою № 271 від 08.04.2020 внесено зміни в Перелік товарів (у т. ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для протидії COVID-19, які звільняють від сплати ввізного мита, та операції, з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняють від оподаткування ПДВ. Йдеться про постанову КМУ 08.04.2020 р. № 271.

Збільшено позиції товарів у розділах:

  • лікарські засоби;
  • медичні вироби, медичне обладнання та інші товари;
  • засоби індивідуального захисту;
  • розхідні матеріали для надання медичної допомоги хворим на COVID-19.

До Переліку включили спеціалізований санітарний автомобіль екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Джерело: buh.ligazakon.net

Уряд прийняв постанову для стабілізації цінової ситуації на соціально значущі товари у період карантину

22 квітня КМУ ухвалив постанову «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій, коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Постановою затверджено перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість та перелік товарів протиепідемічного призначення. На визначені переліки буде розповсюджуватись порядок декларування зміни роздрібних цін.

Згідно з порядком, декларування змін роздрібних цін запроваджується у разі збільшення ціни, порівняно із ціною на дату набуття чинності цієї постанови або попередньо задекларованої ціни:

  • на 15% і більше – за 30 днів до початку її застосування;
  • на 10% і більше, але менше 15% – за 14 днів до початку її застосування;
  • на 5% і більше, але менше 10% – за три дні до початку її застосування, не врахуючи дня декларування.

Декларування зміни роздрібних цін здійснюватиметься через офіційний сайт Держпродспоживслужби, яка проводить державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Постанова вступить в силу через 10 днів з дня її опублікування та діятиме до закінчення карантину.

Джерело: www.me.gov.ua

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

Фонд держмайна готує на продаж у Прозорро.Продажі пакет акцій статутного капіталу готелю «Дніпро»

Пакет акцій розміром 100 % статутного капіталу ПрАТ «Готель «Дніпро» Фонд державного майна готує на приватизацію у системі Прозоро.Продажі. І стати інвесторами готелю та взяти участь в аукціоні на його продаж можуть як міжнародні інвестори, так і українські.

Деталі про об’єкт навели у статті.

У Прозоро.Продажі вперше продадуть дозвіл на видобуток бурштину

В Україні вперше через електронний аукціон виставлять на продаж дозвіл на видобуток бурштину. За історію Прозоро.Продажі це перший лот із продажу спеціального дозволу на геологічне вивчення. Зокрема, дослідно-промислову розробку бурштину, на ділянці площею майже 413 га. Що можна купити та інші дані про об’єкт продажу тут.

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.
Дайджест
Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель
Дайджест
Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі