Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

04 Травня 2020

Огляд новин з 27 – 03 квітня. 10 важливих відповідей на запитання про спрощену закупівлю. Порядок формування та використання електронного каталогу. Методологію закупівель у дорожньому господарстві майже завершено. Нові правила щодо подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників. Укрпошта планує продаж баз відпочинку через Прозорро.Продажі. Закон про ринок землі підписано. 13 машин різних моделей підуть з молотка на Prozorro.Продажі. Як переконати керівництво в неефективності тендерних майданчиків?

Графік роботи кол центру майдачника Е-Тендер на травневі вихідні

Шановні користувачі майданчика! Повідомляємо вас про графік роботи нашого кол центру на травневі свята:

 • 9 травня – з 10.00 до 17.00 год.;
 • 10 травня – вихідний;
 • 11 травня – вихідний.

Команда Е-Тендер вітає з наступаючими вихідними!

Тепла та весняного затишку!

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

10 важливих відповідей на запитання про спрощену закупівлю

У чинному законі про публічні закупівлі (закон від 19.09.2019 № 114 - IX «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»), є зовсім нове поняття «спрощена закупівля». Це одна із важливих змін, яка турбує багато кого із замовників.

Тому ми підготували для вас відео, де наш керівник консультаційного центру підтримки користувачів майданчика E-Tender надала відповіді на такі важливі для вас запитання:

 • Яка закупівля вважається спрощеною у відповідності до закону?
 • Хто має відповідати за проведення спрощених закупівель на підприємстві?
 • Які вимоги до уповноваженої особи?
 • Як саме публікується спрощена закупівля у системі Прозорро?
 • Чи можливо без наявності річного плану, опублікувати спрощену закупівлю на електронному майданчику?
 • Як відбувається комунікація між учасниками та замовниками у системі прозоро: чи може учасник спрощеної закупівлі ставити запитання замовнику?
 • Які етапи проведення спрощеної закупівлі у системі?
 • Чим відрізняється така закупівля від інших процедур закупівель?
 • Чи можна оскаржити спрощену закупівлю до АМКУ?
 • Коли замовник може відмінити спрощену закупівлю, які для цього є законні умови? Чи передбачено автоматичну відміну закупівлі?
 • Який строк для укладення договору за результатами закупівлі: чи слід про ного звітувати у системі прозорро?

Порядок формування та використання електронного каталогу

Мінекономіки оприлюдило на обговорення Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», яким передбачається:

 • Затвердити Порядок формування та використання електронного каталогу.
 • Адміністратору електронної системи закупівель у тримісячний строк забезпечити перегляд і адаптацію електронної системи закупівель для здійснення закупівель із використанням електронного каталогу згідно з Порядком.

Методологію закупівель у дорожньому господарстві майже завершено

24 квітня відбулось фінальне засідання робочої групи з розробки методології закупівель у дорожньому господарстві на якій було опрацьовано та погоджено фінальну версію проекту методології. В основі якої – вироблення критеріїв до учасників ринку, що мають задати високу планку якості для виконавців робіт. У той же час ці критерії не повинні бути дискримінаційними, щоб процедура закупівель не провокувала хвилю оскаржень. Наразі підсумковий документ знаходиться на етапі юридичного аналізу і готується до погодження. Фінальна версія документу очікується у травні.

prozorro.gov.ua

Нові правила щодо подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників

Міністерством юстиції України з метою формування єдиної практики застосування положень закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» у частині змін, внесених законом від 06 грудня 2019 року № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», підготовлено лист Щодо подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників.

minjust.gov.ua

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

Укрпошта планує продаж баз відпочинку через Прозорро.Продажі

Укрпошта повідомила про продаж 30 непрофільних активів, що складаються з 177 інвентарних одиниць нерухомого майна, які належать до сфери їх утримання та обслуговування.

Як повідомили, це важливий державний процес для розвитку і модернізації підприємств й позбавлення їх від зайвих витрат на утримання і обслуговування таких активів. І саме Укрпошта є одним з перших підприємств, що приєдналася до цього процесу і вже проінформувала про плани продажу 30 об'єктів.

Закон про ринок землі підписано

Президент України 28 квітня підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ, який Парламент ухвалила 31.03.2020-го. Про це ми писали тут.

Коли запрацює закон та які землі він передбачає до вільного продажу, у нашій статті.

13 машин різних моделей підуть з молотка на Prozorro.Продажі

Державна митна служба України оголосила продаж 13 автомобілей різних марок, через відкриті прозорі аукціони у системі Прозоро.Продажі (ProZorro.Sale).

Так, серед марок, виставлених на електронний аукціон є: BMW, Audi, Nissan, Ford, Toyota, Skoda, Mazda, ВАЗ.

Про усі умови участі в аукціоні описали тут.

Приватизація 2020: підсумки від ДФМ

Державна приватизація передбачає продаж об’єкту, що був у державній чи комунальній власності через електронні аукціони системи Прозорро.Продажі до приватної власності. Оголошує такі об’єкти на приватизацію Фонд державного майна України. Серед них є державні підприємства, готелі, нежитлові приміщення, комплекси відпочинку, санаторії, тощо. А повний перелік об’єктів на приватизацію, можете побачити тут.
Якщо балансова вартість об’єкту, виставленого на продаж у системі Прозоро.Продажі, складає менше 250 млн грн, тоді це процедура малої приватизації. У разі, коли балансова вартість об’єкту – від 250 млн грн, тоді – велика приватизація.
Також важливою відмінністю у процедурі приватизацій, як визначає ФДМУ, полягає й у тривалості процедур – велика приватизація відбувається із залученням спеціалізованих рад. Приблизний її термін – 9 місяців.
За даними Фонду, середня кількість проведених електронних аукціонів у системі Прозоро.Продажі у 1-му кварталі 2020 вища, порівняно із минулим роком, у двічі. І майже у 4 рази збільшився ріст ціни на аукціонах. Так, у минулому році в 1-му кварталі ріст склав 12%, а наразі в цей самий період – 41%.
Більше даних щодо малої та великої приватизації ми розповіли у 
статті.

КОМЕРЦІЙНІ ЗАКУПІВЛІ

Як переконати керівництво в неефективності тендерних майданчиків?

В умовах кризи, діджіталізація підібралася впритул до закупівельних процесів більшості галузей середнього і великого бізнесу, які ще не автоматизували свої закупівлі.

Фахівці компанії Е-Тender, яка вже 5 років займається оцифруванням процесів підприємств, звернули увагу на те, що під час карантину істотно підвищився інтерес до електронних рішень, здатних з мінімальними витратами перевести процеси закупівель і продажів в електронний вигляд. А фахівців, що є учасниками закупівельних бізнес-процесів - у віддалений формат їх взаємодії.

Для власників і топ-менеджерів компаній, які вирішили автоматизувати свої комерційні закупівлі, ми вирішили опублікувати досить пікантну на наш погляд статтю, в якій розповідаємо про те, як співробітники можуть не хотіти використовувати електронну систему закупівель. Наші власні спостереження дозволять уникнути підводних каменів, які можуть зустрітися на шляху до електронізації закупівельної діяльності компанії.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.