Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

12 Травня 2020

Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки

Спрощені закупівлі – один із нових видів закупівель, які викликали, з моменту введення у дію закону «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ, чимало запитань щодо свого застосування. У статті ми надали відповіді на деякі із нагальних запитань.

Спрощені закупівлі: схема етапів проведення

Команда Е-Тендер розробила інтерактивну схему, де описали коротко та показали схематично кроки замовника від початку до завершення СЗ.

Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт

Замовники з 19 квітня цього року обов’язково здійснюють спрощені закупівлі в порядку, визначеному законом – «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ). Про це детально можете подивитися у нашому відео.

Також законом, відповідно до ч. 3 ст. 3 у разі проведення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тис. грн, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати систему прозоро.

Саме про такі закупівлі і піде мова далі.

Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове

Серед вимог, які визначені у законі, до посади уповноваженої особи, є те, що вони обов’язково мають пройти безкоштовне тестування на веб-порталі Уповноваженого органу. У зв’язку із цим, у замовників виникають запитання, що ж робити із тестування, яке визначено у вимогах до уповноважених осіб. У статті розібралися, що й до чого.

Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі у Прозоро

Команда Prozorro активно працює над реалізацією норм нової редакції закону України “Про публічні закупівлі”. Планується, що до 07 травня Звіт про результати проведення спрощеної закупівлі вже буде реалізовано в системі.

prozorro.gov.ua

Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель

Мінекономіки опубліковано лист № 3304-04/28729-06 від 05.05.2020.

У листі наведено такі питання:

  • Щодо спрощених закупівель;
  • Умови застосування окремих видів закупівлі та оприлюднення інформації про них в електронній системі закупівель;
  • Особливості проведення окремих етапів спрощеної закупівлі.

PROZORRO.ПРОДАЖІ

Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві

Комунальне підприємство «Київтранспарксервіс» оголосило нові аукціони з продажу права на експлуатацію 17-ти паркувальних майданчиків в Києві. Торги пройдуть у системі Прозорро.Продажі на яких продадуть права на експлуатацію таких паркувальних майданчиків. Детальніше про лоти описали у новині.

ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна

З першого лютого 2020-го набув чинності закон №157-IX «Про оренду державного та комунального майна». З цього моменту втратив чинність інший закон - № 2269-XII «Про оренду державного та комунального майна». Новий закон передбачає концептуально нову модель проведення процедури передачі в оренду державного та комунального майна. Про неї розповіли у статті.

Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна?

З моменту набуття чинності закону України №157-IX «Про оренду державного та комунального майна» в Україні фактично зупинилась передача в оренду державного та комунального майна. Адже на сьогодні не прийнято Порядок передачі майна в оренду, що має бути затверджений Урядом, але останній лише опублікований на сайті Міністерства економічного розвитку як проєкт регуляторного акту.

У статті розібралися, чому так і чи можливо органам місцевого самоврядування самостійно прийняти Порядок передачі в оренду лише комунального майна та вже зараз розпочати проводити електронні аукціони.

60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі

Минулого року Укрзалізниця продала 97,212 тис. тонн металобрухту на суму 579,935 млн грн. Наразі ж, як повідомляють в компанії, Укрзалізниця має намір виставити на продаж у системі прозоро.продажі через електронні аукціони ще приблизно 276 тис. тонн металобрухту. А сьогодні, Укрзалізниця підготувала до продажу на електронних аукціонах в системі ProZorro 60 тис. тонн брухту чорних металів. Пакет документів їхній продаж вже готовий. Зараз йде відбір компанії для проведення оцінки зазначеного брухту, як того вимагає процедура.

Проведення аукціонів з продаж брухту в системі Прозорро.Продажі очікують на кінці травня-початок червня 2020-го.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.