Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

12 Травня 2020

Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки

Спрощені закупівлі – один із нових видів закупівель, які викликали, з моменту введення у дію закону «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ, чимало запитань щодо свого застосування. У статті ми надали відповіді на деякі із нагальних запитань.

Спрощені закупівлі: схема етапів проведення

Команда Е-Тендер розробила інтерактивну схему, де описали коротко та показали схематично кроки замовника від початку до завершення СЗ.

Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт

Замовники з 19 квітня цього року обов’язково здійснюють спрощені закупівлі в порядку, визначеному законом – «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ). Про це детально можете подивитися у нашому відео.

Також законом, відповідно до ч. 3 ст. 3 у разі проведення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тис. грн, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати систему прозоро.

Саме про такі закупівлі і піде мова далі.

Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове

Серед вимог, які визначені у законі, до посади уповноваженої особи, є те, що вони обов’язково мають пройти безкоштовне тестування на веб-порталі Уповноваженого органу. У зв’язку із цим, у замовників виникають запитання, що ж робити із тестування, яке визначено у вимогах до уповноважених осіб. У статті розібралися, що й до чого.

Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі у Прозоро

Команда Prozorro активно працює над реалізацією норм нової редакції закону України “Про публічні закупівлі”. Планується, що до 07 травня Звіт про результати проведення спрощеної закупівлі вже буде реалізовано в системі.

prozorro.gov.ua

Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель

Мінекономіки опубліковано лист № 3304-04/28729-06 від 05.05.2020.

У листі наведено такі питання:

  • Щодо спрощених закупівель;
  • Умови застосування окремих видів закупівлі та оприлюднення інформації про них в електронній системі закупівель;
  • Особливості проведення окремих етапів спрощеної закупівлі.

PROZORRO.ПРОДАЖІ

Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві

Комунальне підприємство «Київтранспарксервіс» оголосило нові аукціони з продажу права на експлуатацію 17-ти паркувальних майданчиків в Києві. Торги пройдуть у системі Прозорро.Продажі на яких продадуть права на експлуатацію таких паркувальних майданчиків. Детальніше про лоти описали у новині.

ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна

З першого лютого 2020-го набув чинності закон №157-IX «Про оренду державного та комунального майна». З цього моменту втратив чинність інший закон - № 2269-XII «Про оренду державного та комунального майна». Новий закон передбачає концептуально нову модель проведення процедури передачі в оренду державного та комунального майна. Про неї розповіли у статті.

Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна?

З моменту набуття чинності закону України №157-IX «Про оренду державного та комунального майна» в Україні фактично зупинилась передача в оренду державного та комунального майна. Адже на сьогодні не прийнято Порядок передачі майна в оренду, що має бути затверджений Урядом, але останній лише опублікований на сайті Міністерства економічного розвитку як проєкт регуляторного акту.

У статті розібралися, чому так і чи можливо органам місцевого самоврядування самостійно прийняти Порядок передачі в оренду лише комунального майна та вже зараз розпочати проводити електронні аукціони.

60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі

Минулого року Укрзалізниця продала 97,212 тис. тонн металобрухту на суму 579,935 млн грн. Наразі ж, як повідомляють в компанії, Укрзалізниця має намір виставити на продаж у системі прозоро.продажі через електронні аукціони ще приблизно 276 тис. тонн металобрухту. А сьогодні, Укрзалізниця підготувала до продажу на електронних аукціонах в системі ProZorro 60 тис. тонн брухту чорних металів. Пакет документів їхній продаж вже готовий. Зараз йде відбір компанії для проведення оцінки зазначеного брухту, як того вимагає процедура.

Проведення аукціонів з продаж брухту в системі Прозорро.Продажі очікують на кінці травня-початок червня 2020-го.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.
Дайджест
Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель
Дайджест
Огляд новин з 27 – 03 квітня. 10 важливих відповідей на запитання про спрощену закупівлю. Порядок формування та використання електронного каталогу. Методологію закупівель у дорожньому господарстві майже завершено. Нові правила щодо подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників. Укрпошта планує продаж баз відпочинку через Прозорро.Продажі. Закон про ринок землі підписано. 13 машин різних моделей підуть з молотка на Prozorro.Продажі. Як переконати керівництво в неефективності тендерних майданчиків?