Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

18 Травня 2020

Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Важливі оновлення на майданчику E-Tender

Шановні користувачі майданчика Е-Тендер!

Повідомляємо про ряд технічних оновлень, які діють на майданчику. Деякі з них працюють для реалізації норм нового закону «Про публічні закупівлі»:

  • 24 години.
  • Відміна процедури закупівлі в період оскарження умов закупівлі.
  • Нові типи замовника.
  • Оскарження рішення замовника без очікування публікації наміру про укладення договору.
  • Оскарження рішення замовника про скасування закупівлі.
  • Новий спосіб оплати за подачу скарги.
  • Фільтр пошуку «Спрощеної закупівлі».

Далі про кожне оновлення детально.

Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом

Із введенням у дію нової редакції закону про публічні закупівлі, наступила і «нова ера» в організації закупівельної діяльності. Поступово закупівельники переходять від роботи тендерних комітетів до уповноважених осіб. Одноособовість у публічних закупівлях вже підтверджена світовою практикою. Та й чимало вітчизняних замовників вже зараз відчувають перевагу такого типу роботи. А з 19-го квітня ще й усі спрощені закупівлі проводить саме уповноважена особа.

Наталія Шимко, експерт з публічних закупівель та майданчик Е-Тендер провели вебінар про роль уповноважених осіб та тендерного комітету з урахуванням нової редакції закону про закупівлі, зміни до якого були внесені законом «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ.

Вебінар для замовників усіх рівнів.

Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO

Шановні користувачі майданчика Е-Тендер!

У зв’язку із оновленнями у системі прозорро, яке було проведено днями адміністратором системи ДП "Прозорро", виникли деякі труднощі у проведенні та участі у відкритих торгах та у переговорній процедурі закупівлі для потреб оборони. Про що повідомляємо та рекомендуємо варіанти виходу із ситуацій.

15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ

У вас є чудова можливість потрапити на професійне навчання від Centre of Excellence in Procurement. Встигніть подати документи на стипендіальну реєстрацію до 21 травня!

Проєкт USAID/UK aid Eurasia Foundation TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах надає 15 стипендій для підвищення кваліфікації публічних закупівельників на сертифікаційній програмі “Менеджер із закупівель” Центру вдосконалення закупівель Kyiv School of Economics.

На курсі ви отримаєте навички і знання для організації діяльності відділу закупівель. За допомогою менторів-викладачів розробите категорійну стратегію, яка допоможе вирішити конкретні задачі вашої організації.

У результаті успішного проходження курсу випускник програми отримує сертифікат підвищення кваліфікації за освітньою програмою “Менеджер із закупівель” (післядипломна освіта).

Тривалість навчання: 13 тижнів, не врахочуючи орієнтацію. Це враховує заняття упродовж 6-8 год. на тиждень онлайн + 2 практичні воркшопи.

У відборі можуть брати участь до 3 осіб від 1 організації та індивідуальні учасники, які здійснюють закупівлі в рамках закону «Про публічні закупівлі» і ще не отримували стипендії на навчання на програмах Центру вдосконалення закупівель KSE, які:

  • Займають посади керівника департаменту/відділу закупівель, голови/члена тендерного комітету, категорійного менеджера, керівника підприємства.
  • Виконують функцію уповноваженої особи для проведення процедури (процедур) закупівель.
  • Є членом Централізованих закупівельних організацій.

Більше деталей

Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн

Команда прозорро підготувала презентацію про головне у проведенні спрощених закупівель. Тут знайдете її текст.

Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель

Мінекономіки звертає увагу на особливості застосування правил державних закупівель під час кризи COVID-19 з точки зору Директив ЄС (EU Directives 2014/24) та Угоди СОТ про державні закупівлі.

Згідно з нормами цих документів, коли відбуваються події, які можна охарактеризувати як форс-мажорні обставини, такі як стихійні лиха чи спалахи епідемій, існують положення, які можна використовувати для того, щоб зробити процес закупівлі більш швидким та менш формальним.

В матеріалі наведена інформація щодо застосування прецедентного права Суду ЄС, норм Угоди про державні закупівлі, а також вжитих заходів окремих країн у відповідь на спалах COVID – 19.

Окрім цього, Європейською Комісією видана Настанова щодо використання сиcтеми державних закупівель в надзвичайній ситуації, пов’язаній з кризою COVID-19.

З повною версією матеріалів можете ознайомитись за посиланням.

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн

Укрпошта виставила на електронні аукціони через систему Прозорро.Продажі 30 об’єктів, що не використовують у господарській діяльності. Раніше писали про це тут. Попередньо проведена незалежна оцінка ринкової вартості 30 об'єктів. І відповідно до незалежної оцінки вона становить 82,6 млн грн.

Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі

Чи пішли аукціони з продажу на карантин? Про це дізнавалася наш керівник напрямку електронних аукціонів майданчика E-Tender Аліна Каневська. Пропонуємо вам статтю, де Аліна провела цікавий і показовий аналіз стану аукціонів під час карантину. Підвела підсумки реалізації й доходів цього року. Виділила ТОП категорій лотів і порівняла доходи з їхнього продажу за квітень 2019 та 2020. А також, виділила ТОП найдорожчих лотів за цей рік з оренди комерційної нерухомості, комерційних торгів і малої приватизації.

Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів

Олександр Кульчицький, директор департаменту консолідованого продажу активів ФГВФО, та Олексій Соболев, директор ДП “Прозорро.Продажі” в ексклюзивному інтерв’ю  розповіли про підсумки співпраці з продажу активів та про плани на поточний рік.

КОМЕРЦІЙНІ ЗАКУПІВЛІ

Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель

Для закупівель бізнесу на майданчику Е-Тендер доступна можливість вибору іноземних мов інтерфейсу - російська та англійська. Це було важливою умовою для замовників, які взаємодіють з іноземними постачальниками.

Е-Tender не тільки забезпечує клієнта необхідним набором функціоналу на майданчику, а й проводить роботу з пошуку та залучення учасників, з якими доводиться багато спілкуватися і консультувати.

Розуміючи потреби аудиторії зарубіжних постачальників, менеджери E-Tender з легкістю ведуть комунікацію англійською мовою, проводять консультації з конкретних закупівель, роботи в системі, як в телефонному режимі, так і в діловому листуванні. Тому підтвердженням є закупівлі, які весь час проходять на майданчику за участю, як вітчизняних, так і іноземних учасників. На тлі зростаючого інтересу іноземних партнерів до українських закупівель, живе спілкування і людська турбота відіграє значиму роль. Ми це розуміємо і намагаємося відповідати потребам клієнтів як у функціональній, так і в сервісної складової обслуговування наших клієнтів.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.