Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

25 Травня 2020

Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників»

На сайті Мінекономіки з’явився свіжий лист № 3304-04/32275-06 від 21.05.2020, в якому міністерство пояснює поняття «замовники» та їхніх категорій.

Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі?

Нова редакція закону «Про публічні закупівлі», яка почала діяти з 19 квітня, закріпила дещо інше визначення поняття «замовники». Воно наведено у п. 11 ч. 1 ст. 1 закону, а в ч. 4 ст. 2 його встановлені категорії до замовників. Що нового у понятті «замовник» - у статті.

Проєкт постанови щодо Prozorro Market

З 19 квітня запрацювала нова редакція закону «Про публічні закупівлі», в якій, зокрема, закріплено про проведення закупівель, вартість яких не перевищує 200 тис. грн через електронний каталог Prozorro.Market. А ось структуру, порядок формування та використання його має визначити Уряд. Сьогодні на сайті Мінекономіки розміщено проєкт постанови «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу»

Що передбачає проєкт постанови про Прозорро.Маркет – розповіли у новині.

Що із державними закупівлями на карантині?

Із початком нових змін у законодавстві публічних закупівель та плюс із ситуацією, яка наразі виникла в країні та економіці, E-Tender слідкувало за станом державних тендерів. Для розуміння, як ситуація із пандемією та законодавчими змінами вплинула на закупівлі, ми вирішили порівняти «життя» закупівель в період з 16.03 по16.05.2019 з таким же період цього року. Дослідження виявилося цікавим, тож його у цифрах продемонстрували у статті.

Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство

Видатки державного бюджету на виконання заходів із запобігання поширенню та боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, будуть здійснювати в першу чергу і в повному обсязі. Таке рішення 20 травня прийняв КМУ.  

Зміни до урядової постанови № 710 «Про ефективне використання бюджетних коштів» передбачають оновлення переліку першочергових платежів, які здійснюються Державною казначейською службою, в частині реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення; фінансового забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду; соціального забезпечення; національної безпеки і оборони, у тому числі пов’язаними з проведенням операції Об’єднаних сил.

Доповнення пріоритетних видатків дозволять ефективно і раціонально використовувати бюджетні кошти та проводити першочергові платежі по нагальних видатках.

kmu.gov.ua

Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва

20 травня КМУ прийняв розпорядження  «Про затвердження плану заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва».

Запровадження електронної системи дозволить отримувати послуги у сфері містобудівної діяльності в електронній формі, скоротити строки надання послуг у будівництві та покращити їх якість, знизить корупційні ризики. Ця система забезпечить електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг, з метою отримання послуг у сфері будівництва за принципом «єдиного вікна».

Також вона забезпечить електронну інформаційну взаємодію у режимі реального часу з іншими електронними інформаційними системами та мережами, що становлять інформаційний ресурс держави, зокрема: Державним земельним кадастром, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Єдиним реєстром з оцінки впливу на довкілля, Єдиним державним реєстром судових рішень, Єдиним державним реєстром виконавчих документів, Державним реєстром нерухомих пам’яток України, Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування та інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю).

kmu.gov.ua

Продовжено та розширено список санкцій

Президент України підписав Указ від № 184/2020 про введення в дію рішення РНБО «Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Ним, зокрема, передбачено застосування персональних спеціальних економічних санкцій та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних осіб та юридичних осіб.

Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення

18 травня набула чинності постанова Кабміну від 22.04.2020 № 341, якою визначено механізм декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення.

Декларування змін роздрібних цін запроваджуєть у разі збільшення ціни, порівняно із ціною на дату набуття чинності цієї постанови або попередньо задекларованої ціни (крім випадків збільшення ціни внаслідок закінчення строку дії знижки або зменшення ціни).

У зв’язку із чим, Держпродспоживслужба підготувала відповіді на найбільш поширені запитання від суб’єктів господарювання і громадян щодо процедури декларування цін.

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна

Закон «Про оренду державного та комунального майна» встановив новий процес передачі майна в оренду. Загальний процес можна переглянути у нашій попередній статті, де ми порівняли минулу та нову процедуру передачі майна в оренду орендодавцем.

Закон про оренду державного та комунального майна вводиться поетапно. Аліна Каневська, експерт із питань проведення електронних торгів у системі Прозорро.Продажі, детально пояснила про усі моменти етапності введення його у дію. Проаналізувала дії орендаря та орендодавця, які доступні в системі з моменту набрання чинності Порядку про передачу в оренду майна, а які лише до 01.10. 2020. Читайте.

Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер

Майданчик займається електронними аукціонами у системі Прозорро.продажі з 2016-го. За цей час ми провели 2 840 аукціонів, принесли 720 млн. грн до Державного бюджету. На сьогодні ми обслуговуємо 19% усіх організаторів у системі. Що говорить про те, що нам довіряють на цьому ринку, а сам майданчик має зручний інтерфейс, відповідальних та професійних фахівців, які допомагають вам у проведенні та участі в таких аукціонах.

Нова процедура оренди вже протягом трьох місяців стоїть на паузі через відсутність підзаконних актів. Та цей час можна використати вам для вивчення нових правил та реєстрації на майданчику. Е-Тендер вже активно працює з орендодавцями та допомагає у підготовці до запуску електронних аукціонів.

Пропонуємо вебінар для орендодавців від нашої експертки Аліни Каневської, керівника напрямку електронних аукціонів майданчики E-Tender, де отримаєте відповіді на головні запитання щодо процедури та порядку передачі майна в оренду на електронному аукціоні. А саме дізнаєтеся про:

  • Нову процедуру оренди державного та комунального майна у системі Прозорро.Продажі.
  • Функціонал, який вже реалізований в Prozorro.Продажі, а який ще очікувати з 01.10.2020;
  • Коли буде затверджений Порядок передачі майна в оренду;
  • Яка процедура передачі майна в оренду на аукціоні: від прийняття рішення про намір передачі в оренду до укладення угода та акту приймання-передачі;
  • Чому варто обрати Е-Тендер для роботи з Прозоро.Продажі;
  • Як підготуватись до нових аукціонів та які дії можна робити вже зараз як домашню роботу.

Як бізнес продає свої активи В ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

Сьогодні кожна компанія переживає трансформацію і для того, щоб вистояти після карантину доводиться багато чого переглядати у своєму бізнесі. Це глобальна оптимізація, мета якої – вижити на ринку. Але є одна сфера, яка недооцінена менеджментом – управління майном. Більшою мірою, це стосується виробничих підприємств, які в процесі своєї діяльності накопичують неліквіди, обладнання, техніку і т.п. Як наслідок, цілі склади служать для зберігання непотрібного майна, від яких можна позбутися, отримавши за нього ринкову ціну.

Аліна Каневська, керівниця напрямку електронних аукціонів майданчики Е-Тендер, розповіла у статті, як зараз компанія може оптимізувати свої витрати у продажі на аукціоні, утилізувати або передати своє майно в системі Прозорро.Продажи.

А також про:

• переваги аукціонів та пропозиція від Е-Тендер;

• приклади продажів;

• ТОП категорій комерційних лотів на аукціонах;

• те з чого почати компанії та що вона від цього отримає.

КОМЕРЦІЙНІ ЗАКУПІВЛІ

Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель

Як показує практика, при наявності однакової функціональності компанії й їхні закупівельники показують різні результати. І навіть у компаній з однієї галузі може кардинально відрізнятися успішність проведених закупівель. Нас це питання суттєво зацікавило, і, щоб розібратися в причинах, Е-Тендер провели аналіз серед своїх клієнтів і потенційних замовників, які тестували наш продукт.

Експертка майданчика Е-Тендер Ольга Невольникнадала універсальні рекомендації, які допоможуть кожній компанії незалежно від їхньої стадії розвитку, розміру або галузі проводити успішно через систему комерційних торгів на майданчику Е-Тендер закупівлі будь-яких товарів, послуг або робіт.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.