Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

01 Червень 2020

Огляд новин з 25 – 31 травня. Інформація про кінцевого бенефіціарного власника у звітах про covid-19. Нова інформація про кінцевого бенефіціарного власника: коли подавати? PROZORRO оголошує новий bug bounty і запрошує білих хакерів до співпраці. Особливості роботи Колегії з оскарження публічних закупівель на період карантину. Тендерна пропозиція та електронний підпис: що слід врахувати учаснику? Уряд скасував власне рішення про реорганізацію ДАУ та ліквідував Офіс фінансового контролю. Чому важливо прийняти порядок передачі майна в оренду? ТОП 5 відповідей орендодавцям державного майна. На скільки важливий зворотній зв'язок в закупівлях?

Коротко про всі новини за минулий тиждень у відео. Слухайте про головне!

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Інформація про кінцевого бенефіціарного власника у звітах про covid-19

Зміни до постанови Уряду № 225 закріпили обов’язковість замовників зазначати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників у звітах про COVID-19. Як це робить уповноважена особа замовника, дізнаєтеся тут.

Нова інформація про кінцевого бенефіціарного власника: коли подавати?

Головні зміни, що відбулися. Хто подає інформацію про кінцевих бенефіціарних власників? Що змінилося для замовників публічних закупівель? У статті коротко розповіли, що суттєвого змінилося у цьому питанні і в публічних закупівлях для замовників та учасників, зокрема.

PROZORRO оголошує новий bug bounty і запрошує білих хакерів до співпраці

За підтримки майданчика E-Tender, Prozorro оголошує новий Bug Bounty і запрошує білих хакерів до співпраці. Відтепер пошук вразливостей у електронній системі закупівель буде діяти на постійній основі.

Білий хакінг визнаний одним з найпопулярніших та найдієвіших способів віднайдення вразливостей в ІТ-системах. «Монстри» IT бізнесу вже давно та успішно використовують такі програми (Google, Facebook, Amazon та інші), що не притаманно державним структурам, особливо в Україні. Нам не звикати «лупати скалу», тож ми одна із перших державних ІТ-систем, що розпочинає програму пошуку вразливостей Bug Bounty на постійній основі.

Для пошуку вразливостей учасникам доступне тестове середовище та інформація для роботи з ним: копія центральної бази даних, офіційний портал, кабінет Антимонопольного комітету України, кабінет Державної аудиторської служби, майданчики, що залучені до програми BugBounty та необмежена кількість часу на дослідження.

Все відбувається в правовому полі, адже всі дії відбуватимуться на pre-production environment (те саме тестове середовище). Також усім учасникам гарантують правову безпеку за умови дотримання правил участі. Більше тут. 

Особливості роботи Колегії з оскарження публічних закупівель на період карантину

Продовжуючи запобіжні заходи щодо розповсюдження пандемії коронавірусу Антимонопольний комітет України і надалі вестиме онлайн трансляції засідання Постійно діючих адміністративних колегій з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, тобто Колегії: 1, 2, 3.

Проте дещо таки змінилося на краще. Завдяки оснащенню залів засідань Комітету професійним обладнанням - забезпечено якісні відеотрансляції роботи колегій АМКУ в новому форматі на каналі Ютуб.

Водночас без змін залишається правило участі сторін у засіданнях колегій шляхом повного викладення суб’єктом оскарження та/або замовником своєї позиції у письмових поясненнях, які завантажуються в системі Prozorro.

У випадку неможливості надати інформацію у письмовому вигляді, сторона подає клопотання із відповідним обґрунтуванням. Розглянувши клопотання, Колегія може ухвалити рішення про участь сторони у засіданні через систему відеозв’язку.

Тендерна пропозиція та електронний підпис: що слід врахувати учаснику?

В електронних закупівлях є дещо свої моменти щодо засвідчення документів у складі тендерних пропозицій електронним підписом та подачі документів електронно. Про це ми детально  говорили у статті.

Уряд скасував власне рішення про реорганізацію ДАУ та ліквідував Офіс фінансового контролю

Про це йдеться у постанові КМУ від 20.05.2020 р. № 388. Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що у 2020 році замість держаудиторів на ревізії ходитимуть представники Офісу фінконтролю, при цьому чисельність працівників відповідного органу влади скоротиться на 30%. Про це йшлося у постанові № 1025.

Тепер постановою № 388 скасували рішення про реорганізацію Державної аудиторської служби та ліквідовано Офіс фінансового контролю.

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

Чому важливо прийняти порядок передачі майна в оренду?

Е-Тендер вже з лютого почав готувати клієнтів до нової оренди, але ринок досі не запущений. А тому Е-Тендер, як електронний майданчик Прозорро.Продажі закликає відповідальні органи виконавчої влади звернути увагу на проблему та сприяти скорішому затвердженню Порядку.

ТОП 5 відповідей орендодавцям державного майна

За квітень цього року майданчик Е-Тендер посів перше місце за показником найбільшої кількості переможців на електронному аукціоні. Та друге місце – за кількістю оголошений аукціонів у системі Прозорро.Продажі. Ці показники показують і підтверджують досвід нашої команди роботи у системі прозоро.продажі, проведенні аукціонів та консультуванні наших користувачів.

Наразі для нас ще одним пріоритетним питанням є передача комунального та державного майна в оренду за новим законом «Про оренду державного та комунального майна». Ми розпочали цикл навчальних матеріалів та відео для користувачів майданчика, учасників електронних аукціонів, орендодавців та орендарів.

У розділі «Навчання» на майданчику E-Tender є ціла низка корисних інструкції, які допоможуть вам в процедурі організації державного та комунального майна.

У відео Аліна Каневська систематизувала найпоширеніші запитання від орендодавців та надала відповідін на них.

КОМЕРЦІЙНІ ЗАКУПІВЛІ

Наскільки важливий зворотній зв'язок в закупівлях?

Команда Е-Тендер переконана, якісна комунікація учасників закупівельного процесу - один з ключових аспектів успішно проведеної закупівлі. У статті розповіли про те, які типи зворотного зв'язку є у комерційних закупівлях на майданчику Е-Tender і що краще зробити закупівельнику та постачальнику.

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 14 по 20 вересня 2020. Система Prozorro інтегрувалася з інформаційними ресурсами казначейської служби. Prozorro пропонує гроші за знайдені вразливості в системі. Змінено принцип валідації строків тендерних процедур у Prozorro. Знижені тарифи для бізнесу та підвищено поріг закупівель у Pozorro Market. Приватизація Укрспирту: першим на аукціон у Prozorro.Продажі виставлять Немирівський спиртзавод. Гарячі аукціони з продажу та оренди майна Укрпошти на Prozorro.Продажі. Вебінар: як бюджетній установі провести аукціон з оренди майна. Набула чинності постанова, яка затверджує примірні договори оренди держмайна у Prozorro.Продажі
Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 31 серпня - 06 вересня 2020. Ольга Терещенко: Закупівельник - не «снабженєц». Інструмент, який буде корисний учасникам публічних закупівель у Prozorro. Секрети перемог на Prozorro від Ашан Рітейл Україна. У Фонді держмайна розповіли про успіхи малої приватизації. В Clarity Project зібрано всю інформацію про аукціони з продажу майна у Prozorro.Продажі. Prozorro.Продажі - вигідно купити або орендувати державне майно . Арештоване майно відтепер будуть реалізовувати через Prozorro.Продажі. Перші аукціони у Prozorro.продажі з приватизації спиртзаводів проведуть у середині вересня. Продаж необробленої деревини має відбуватись на аукціонах у Prozorro.Продажі.