Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

09 Червень 2020

Огляд новин з 01 –08 червня. Вимога щодо інформації про субпідрядників та об’єднання учасників в тендерній документації. Як застосовувати статтю 17 зміненого закону про закупівлі? Як на майданчику застосовують 24 години. Медичний каталог Prozorro Market: як швидко закупити медичні товари замовнику, а учаснику – продати їх? Нові листи Мінекономіки. Майданчик Е-Тендер запрошує на онлайн захід про продаж і оренду нежитлової нерухомості та ризики при закупівлі нерухомості, придбаної на аукціоні. Уряд прийняв постанову, якою затвердив Порядок про передачу в оренду державного та комунального майна

Коротко про всі новини за минулий тиждень у відео. Слухайте про головне!


ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Вимога щодо інформації про субпідрядників та об’єднання учасників в тендерній документації

Проаналізували норми статті 17 закону «Про публічні закупівлі» щодо визначення вимог про встановлення підтвердження учасниками публічних торгів інформації про субпідрядників, співвиконавців та про об’єднання учасників державного тендера.

Як застосовувати статтю 17 зміненого закону про закупівлі?

У статті розглянули основні положення статті 17 закону «Про публічні закупівлі». Систематизували інформацію, яку роз’яснило Мінекономіки у нещодавньому листі про підстави відмови замовником учасникам державного тендера.

Як на майданчику застосовують 24 години

Якщо замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявить невідповідність, він розміщує повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей на майданчику Е-Тендер. Як це відбувається технічно показали у статті.

Медичний каталог Prozorro Market: як швидко закупити медичні товари замовнику, а учаснику – продати їх?

За чинним законом «Про публічні закупівлі» замовники зараз мають усі законні підстави для закупівлі ліків через електронний каталог – Прозорро.Маркет. У системі Прозоро такі електронні каталоги наповнюють, адмініструють дві державні компанії: ДУ «Професійні закупівлі» та ДП «Медичні закупівлі України». Про каталог останнього, розказали у замітці.

Нові листи Мінекономіки

Мінекономіки прийняло такі листи:

Щодо замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання» № 3304-04/34929-06 від 04.06.2020. Зміст листа:

1. Щодо замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання

 • Щодо діяльності в окремих сферах господарювання
 • Щодо наявності спеціальних або ексклюзивних прав
 • Щодо способів закупівель та вартісних меж
 • Способи закупівель для замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах.

Щодо рекомендацій Антимонопольного комітету України від 01.06.2020 № 3305-04/34286-06. Зміст листа:

 • Лист Мінекономіки Щодо рекомендацій Антимонопольного комітету України
 • Рекомендації АМКУ Про здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції на ринку природного газу при здійсненні публічних закупівель
 • Рекомендації АМКУ Про здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції на ринку електричної енергії при здійсненні публічних закупівель
 • Рекомендації АМКУ Про здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції на ринках пального при здійсненні публічних закупівель
 • Рекомендації АМКУ Про здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції на ринках постачання продуктів харчування, послуг їдалень, кейтерингових послуг при здійсненні публічних закупівель

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

Майданчик Е-Тендер запрошує на онлайн захід про продаж і оренду нежитлової нерухомості та ризики при закупівлі нерухомості, придбаної на аукціоні

Цікавий та корисний захід буде для рієлторів та інших спеціалістів нерухомості. Це проєкт, де об'єдналися професіонали з багаторічним досвідом у сфері нерухомості зі значним багажем напрацювань практики. Керівники агенцій нерухомості, які поділяться із вами готовими знаннями та обговорять цікаві, складні кейси у діяльності рієлторів. Деталі тут.

Уряд прийняв постанову, якою затвердив Порядок про передачу в оренду державного та комунального майна

Це важливий документ для проведення оренди держмайна в системі Прозорро.Продажі. Декілька найважливіших моментів:

 • Інформація про всі договори оренди державного та комунального майна за новим законом має бути публічною та розміщуватися через Prozorro.Продажі на всіх подключених маркетплейсах.
 • Усі нові договори оренди укладатимуться лише через електронну торгову систему, всі комерційні договори оренди — через онлайн аукціони.
 • Громадяни та бізнес за новим законом можуть легше отримати державне та комунальне майно в оренду: закон прописує чітку процедуру. Крім того, сама процедура стане прискореною: тривалість всього процесу скоротилася до мінімум 50 - максимум 95 днів.
 • Створено два типи переліків - перелік майна, яке здається через аукціони (комерційно-привабливе майно), та перелік майна, яке може надаватись в оренду без аукціонів. Тобто відтепер не буде ситуацій, коли під виглядом "пільговиків" нерухомість в найкращих локаціях орендують невідомі організації і платять за це майно копійки.
 • Стартова орендна плата на аукціонах за новим законом розраховується не від оцінки майна, а від його балансової вартості. Електронні ж аукціони дозволяють знайти ринкову вартість об’єкту "автоматично" — завдяки конкуренції учасників на торгах, за умови повної відсутності "ручного керування" цим процесом.

До зустрічі на аукціонах!

Шановні користувачі майданчика! Зверніть увагу на графік роботи нашого кол-центру на вихідні у червні:

 • 27 червня, субота - з 10.00 до 17.00 год
 • 29 червня, понеділок – вихідний.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.