Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

15 Червень 2020

Огляд новин з 09 – 14 червня. Нові функціональні можливості на майданчику Е-Тендер. Які є причини для розірвання договорів у Prozorro? Дії замовників щодо зниження ризиків їхнього розірвання. Закупівлі газу, електричної енергії, нафтопродуктів, продуктів харчування, послуг їдалень та кейтерингу: позиція АМКУ та Мінекономіки. Закупівлі замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. Меморандум про порозуміння з інвесторами і виробниками «зеленої» електроенергії. Позиція про «публічну закупівлю нотаріальних послуг». Відновлення платоспроможності фізичної особи: відповідаємо на головні запитання. Запрошуємо на вебінар «Оренда державного та комунального майна через «Prozorro.Продажі».

Коротко про всі новини за минулий тиждень у відео. Слухайте про головне!


ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Нові функціональні можливості на майданчику Е-Тендер

Ми доопрацювали важливі моменти на майданчику. Вони стосуються як тих, які запроваджені у зв’язку зі змінами до закону «Про публічні закупівлі» - аномально низька ціна. Так, і важливих моментів у роботі постачальника в Прозорро.Маркеті. Та інші функціональні вдосконалення, зокрема, ті, які надходили від наших користувачів. Про це читайте у замітці та слухайте у нашому відео.

Які є причини для розірвання договорів у Prozorro?

Дії замовників щодо зниження ризиків їхнього розірвання

Які основні причини у замовника для розірвання договору про закупівлю? Та які на це є причини у самих постачальників? Які наслідки для обидвох сторін приносить дострокове розірвання укладених за результати публічних тендерів договорів? Про все це ми розповіли у статті та навели цікаві дані із дослідження.

Закупівлі газу, електричної енергії, нафтопродуктів, продуктів харчування, послуг їдалень та кейтерингу: позиція АМКУ та Мінекономіки

У замітці систематизували головні акценти із листа Мінекономіки та АМКУ щодо тих рекомендацій, які надав АМКУ у проведенні закупівль на ринках природного газу, електричної енергії, нафтопродуктів та пального, продуктів харчування, послуг їдалень та кейтерингу.

Закупівлі замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання

Замовники, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання проводять закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до закону «Про публічні закупівлі» зі змінами, які були внесені у квітні цього року. Саме про тонкощі змін розповіли у статті.

Меморандум про порозуміння з інвесторами і виробниками «зеленої» електроенергії

10 червня Уряд підписав «Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики». Передбачається, що виробники ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації «зелених» тарифів, що передбачає їх зменшення. Зокрема, для усіх об’єктів електроенергетики, що виробляють сонячну енергію передбачається зменшення тарифів на 15%, для об’єктів, що виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7,5%.

www.kmu.gov.ua

Позиція про «публічну закупівлю нотаріальних послуг»

У правовій позиції Нотаріальної палати України йдеться щодо співвідношення нотаріальної діяльності та процедури публічних закупівель. А саме про можливість застосування закону «Про публічні закупівлі» щодо нотаріальних послуг.

НПУ, проаналізувавши указаний закон, а також норми ЦКУ, законів: «Про захист прав споживачів», «Про нотаріат», робить наступні висновки, зокрема:

  • нотаріус та вчинювані нотаріусом нотаріальні дії за суб'єктним та об'єктним складом не підпадають під дію закону «Про публічні закупівлі»;
  • нотаріус не є суб'єктом процедури публічних закупівель;
  • нотаріус не надає послуги у сфері права, які є предметом закупівель у відповідності до закону «Про публічні закупівлі»;
  • нотаріус вчиняє нотаріальні дії та стягує плату за вчинення нотаріальної дії;
  • закон «Про публічні закупівлі» не містить поняття «закупівлі нотаріальних дій» і не може їх містити, оскільки нотаріальні дії не є послугами.

У НПУ підкреслюють, що нотаріус не є суб'єктом господарювання, а отже не може укладати будь-яких господарських договорів у якості надавача послуг, в тому числі тих, предметом яких є вчинення нотаріальних дій. Тож у випадку прийняття нотаріусом публічної пропозиції, викладеної в оголошенні про проведення процедур закупівель або оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та укладення договорів на надання послуг повністю втрачається один із основних принципів діяльності нотаріуса – незалежність та неупередженість при вчиненні нотаріальних дій. Договором про надання послуг не може передбачатись відмова нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії з підстав, визначених ст. 49 закону «Про нотаріат». Отже, нотаріус буде позбавлений самостійності у прийнятті рішень, неупередженості та буде знаходитися під впливом зобов'язань, передбачених таким договором.

https://buh.ligazakon.net

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

Відновлення платоспроможності фізичної особи: відповідаємо на головні запитання

Якщо раніше закон передбачав можливість банкрутства фізичних осіб за боргами, які виникли внаслідок підприємницької діяльності, тобто фізичних осіб-підприємців, то після набрання чинності кодексом можливе банкрутство фізичної особи без такого статусу. Які є особливісті процедури банкрутства фізичної особи, переваги та недоліки цієї процедури для боржника. Та інші важливі юридичні питання – у статті.

Запрошуємо на вебінар «Оренда державного та комунального майна через «Prozorro.Продажі»

Орендодавці та орендарі державного та комунального майна! Запрошуємо вас на безоплатний вебінар, організований за участі журналу «Держзакупівлі» та майданчика Е-Тендер. Деталі за посиланням.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.