Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

22 Червень 2020

Огляд новин з 15 – 21 червня. Закупівля продуктів харчування: від чого застерігає та що рекомендує АМКУ. Новий порядок визначення предмета закупівлі. Закупівлі Covid-19: відміна норм щодо дії 3 місяців та про 100% оплати. 5 порад для участі в публічних закупівлях від Е-Тендер. Водяні знаки при завантаженні документів у систему. Мінфін забезпечує прозорість та ефективність використання коштів Фонду для боротьби з COVID-19. Укрзалізниця має намір у липні виставити на продаж 20 тис. тонн брухту. Готель «Дніпро» вже виставлений на аукціон у системі Прозорро.Продажі. Уряд затвердив порядок передачі в оренду державного та комунального майна. Про оцінку при оренді державного та комунального майна

Коротко про всі новини за минулий тиждень у відео. Слухайте про головне!

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Технічні оновлення на E-Tender для користувачів Рrozorro

До уваги закупівельників та учасників публічних закупівель системи Прозорро! На майданчику чергові технічні оновлення, які стосуються створення річних планів та заповнення даних при створенні профілю користувача. У новині та відео представили усі деталі щодо них.

Закупівля продуктів харчування: від чого застерігає та що рекомендує АМКУ

Так, як проаналізував АМКУ, під час проведення такої закупівлі, як постачання продуктів харчування, замовнику варто б враховувати особливості й вказаного виду предмету закупівлі й встановлювати відповідні кваліфікаційні критерії. А що саме і як - далі.

Новий порядок визначення предмета закупівлі 

Прийнято новий Порядок визначення предмета закупівель, що саме змінили та сам текст Порядку – у нашій новині.

Закупівлі Covid-19: відміна норм щодо дії 3 місяців та про 100% оплати

Шановні замовники! Норму щодо тимчасової дії протягом трьох місяців для закупівель, пов’язаних із COVID-19 – відмінено. Норму про 100% попередню оплату товарів, робіт чи послуг, пов’язаних із закупівлями COVID-19 – зупинено. У нашій статті пояснили більше.

5 порад для участі в публічних закупівлях від Е-Тендер

Сьогоднішній час зробив виклик багатьом компаніям, сферам бізнесу в подальшому розвитку їхнього майбутнього – вихід на нові ринки збуту, отримання прибутку від замовлення, продаж товару широкому колу замовників. Усе це стало наразі не настільки доступним та легким у виконанні. Та вихід є – усе це можна реалізувати у системі Прозорро. Саме вона надає можливість через авторизований майданчик Е-Тендер, здобути нові замовлення від державних замовників та отримати новий досвід в онлайн торгах. Експертка у сфері публічних закупівель Наталія Шимко та майданчик Е-Тендер у відео надали 5 головних порад, як стати успішним постачальником у Прозоро. Більше за посиланням.

Водяні знаки при завантаженні документів у систему

З 19 червня учасники закупівель в ProZorro можуть використовувати водяні знаки при завантаженні документів у систему. Це дозволить захистити персональні дані підприємців від несанкціонованого використання та шахрайства. Незабаром водяні знаки з'являться на усіх електронних майданчиках.

Під час завантаження PDF-документів в систему постачальник зможе обрати функцію «Нанести водяний знак» - і документи будуть марковані вотермаркою. Такий знак буде містити ЄДРПОУ компанії та текст «Для участі в закупівлях».

Prozorro врахувала зворотний зв’язок від учасників системи. І підприємство знайшло таке рішення: тепер на документах, захищених вотермарками, буде зазначено, що цей документ передбачений для участі в публічних закупівлях. Це стандартна практика для документообігу в системах публічних закупівель багатьох країн Європи.

Наголошуємо, що закон «Про публічні закупівлі» не забороняє використання водяних знаків у тендерній документації. Приклад документу з водяними знаком.

Мінфін забезпечує прозорість та ефективність використання коштів Фонду для боротьби з COVID-19

Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 створено відповідно до змін до державного бюджету на 2020 рік. Розмір фонду становить 64,7 млрд грн.

Станом на 15 червня Уряд прийняв рішення (з урахуванням протокольних рішень) про виділення 36,1 млрд грн коштів з фонду боротьби з COVID-19: відповідно до постанов Уряду виділено 18,7 млрд грн, протокольними рішеннями передбачено можливість виділення ще 17,4 млрд грн коштів Фонду.

Кошти фонду можуть спрямовуватись на:

• Заходи із запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій COVID-19;

• Додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації хвороби;

• Надання грошової допомоги громадянам, зокрема особам похилого віку, у зв’язку з негативними наслідками поширення коронавірусної хвороби;

• Надання трансферту Пенсійному фонду України;

• Надання фінансової допомоги Фонду соціального страхування і Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття;

• Інші напрями, що передбачені законодавством;

Станом на 15 червня фактично використано 1,8 млрд грн Фонду.

Детальна інформація про напрями використання коштів та касові видатки станом на 15 червня 2020 року наведено на інфографіці.

Новий неціновий критерій планують ввести у Прозорро

За словами міністра економіки, державні структури при закупівлях повинні віддавати перевагу товарам, які частково вироблені в Україні.

Вже наразі внесли на обговорення проєкт пілотної постанови щодо локалізації виробництва в секторі машинобудування.

Для держзакупівель, які здійснюються через Prozorro, крім цінових критерій, вводиться критерій локалізації (який діє у багатьох країнах світу).

Якщо рівень українського компоненту в товарі (заробітні плати, податки, виробництво) більше 35% - такий товар претендує на додатковий критерій «локалізація». В системі закупівель такий товар отримує нецінову частину оцінку у розмірі 30% від загальної оцінки».

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

Укрзалізниця має намір у липні виставити на продаж 20 тис. тонн брухту

АТ «Укрзалізниця» має намір у липні виставити на торги через електронні аукціони у системі ProZorro.Продажі ще 20 тис. т. металобрухту. Про актуальний лот та його продажу тут.

Готель «Дніпро» вже виставлений на аукціон у системі Прозорро.Продажі

Раніше ми вже повідомляли, що готель «Дніпро», що в самому серці столиці, поруч із Майданом Незалежності очікуємо на продаж через систему Прозоро.Продажі завдяки малій приватизації. На сьогодні, готель вже з’явився у системі та його виставили на аукціон. Про це повідомили у Фонді держмайна. Деталі у нашій новині.

Уряд затвердив Порядок передачі в оренду державного та комунального майна

16 червня Уряд опублікував постанову, якою затвердив Порядок передачі в оренду державного та комунального майна. Постанова набрала чинності, окрім додатку 4 Порядку, який набере чинності у місячний строк з дня опублікування Постанови. У новині розказали найголовніше із документа.

Про оцінку при оренді державного та комунального майна

Сьогодні вже прийняли новий закон «Про оренду державного та комунального майна» та Порядок про передачу в оренду державного та комунального майна. Обидва документи дещо по-новому закріпили процес оренди майна. У цій статті вирішили приділити увагу такому питанню, як оцінка при оренді майна. Усі важливі нюанси від експерта, Олега Устименко – далі.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.