Назад до каталогу статей
Дайджест

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

13 Липень 2020

Огляд новин з 06 – 12 липня. Порядок визначення предмета закупівлі 2020: що вніс нового? PROZORRO «атакували» білі хакери. Запрацював аналітичний інструмент моніторингу закупівель для боротьби з COVID-19. Обов'язкові технічні доопрацювання від Prozorro вже реалізовані на E-Tender. Prozorro Market знизить цінові межі. АМКУ задовольнив скаргу учасника тендеру в спорі щодо незаконного скасування торгів замовником. Оновлено та затверджено новий Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі. Уряд виділив кошти на закупівлю обладнання в прийомні відділення районних лікарень. Оновлено вимоги до будівельних матеріалів. Процедура банкрутства: яких змін очікувати бізнесу найближчим часом. Хто і за скільки купить президентський готель Дніпро в центрі Києва? Покрокова інструкція для ОМС та бізнесу

Коротко про всі новини за минулий тиждень у відео. Слухайте про головне!

ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Порядок визначення предмета закупівлі 2020: що вніс нового?

З червня діє новий порядок визначення предмета закупівлі, який був затверджений наказом № 708 Мінекономіки. У замітці розібрали його основні зміни для замовників.

Про його нюанси розказали у замітці.

PROZORRO «атакували» білі хакери

Компанія Е-Тендер взяла участь у програмі пошуку вразливостей Prozorro Bug Bounty. Протягом місяця баг-хантери шукали вразливі місця у тестових середовищах системи публічних закупівель Prozorro та кількох електронних майданчиків. Більше – у замітці.

Запрацював аналітичний інструмент моніторингу закупівель для боротьби з COVID-19

Команда DOZORRO, спільно з Українською правдою, розробила інтерактивний інструмент аналітики, який збирає та візуалізує дані про публічні закупівлі для боротьби з COVID-19. Більше – у новині.

Обов'язкові технічні доопрацювання від Prozorro вже реалізовані на E-Tender

Удосконалено процедуру закупівель товарів та послуг необхідних для боротьби з поширенням COVID-19, що відбуваються без використання електронної системи. В системі Prozorro додано поле, в якому замовник зобов’язаний додавати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Майданчиком Е-Тендер оперативно реалізовано відповідну функцію. Також оновлено причини відхилення пропозицій учасників для спрощеної закупівлі, для переговорної процедури для потреб оборони та всіх інших типів тендерів. Більше – у статті.

Prozorro Market знизить цінові межі

Категорійні менеджери Prozorro Market розпочали проєкт з перегляду цінових меж. «Приведення цінових меж у відповідність до поточної ситуації на ринку, призведе до збільшення економії коштів платників податків», - йдеться в повідомленні централізованої закупівельної організації ДУ «Професійні закупівлі».

АМКУ задовольнив скаргу учасника тендеру в спорі щодо незаконного скасування торгів замовником

Нова редакція закону «Про публічні закупівлі» примусить замовників уважніше дотримуватися процедури визначення переможця електронного тендеру з державних закупівель. Тепер не можна необгрунтовано відмінити торги після того, як переможець вже визначений. Більшу про це тут. 

Оновлено та затверджено новий Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі

Мінекономіки затвердило наказ від 11.06.2020 року № 1082 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі». Так, після внесення інформації в електронні поля системи закупівель, на неї накладається кваліфікований електронний підпис посадової особи. Тобто кваліфікований електронний підпис накладається як замовником, так і учасником.

Крім полів, визначених пунктом 12 цього Порядку, додатково в окремих полях заповнюється інформація, щодо:

  • міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (далі – МНН), у разі визначення предмета закупівлі – лікарський засіб. Якщо предмет закупівлі містить два та більше лікарських засобів, замовником зазначається МНН кожного лікарського засобу;
  • коду та назви медичного виробу відповідно до національного класифікатора НК 024:2019 «Класифікатор медичних виробів», затвердженого наказом № 159 у разі визначення предмета закупівлі – медичний виріб. Якщо предмет закупівлі містить два та більше медичних виробів, замовником зазначаються код та назва кожного медичного виробу;
  • коду за показниками третьої – п’ятої цифр Єдиного закупівельного словника, у разі визначення предмета закупівлі – послуга з професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації для безробітних громадян, що надається за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
  • коду за показниками другої – п’ятої цифр Єдиного закупівельного словника, у разі визначення предмета закупівлі – роботи;
  • коду та назви відповідно до Єдиного закупівельного словника, у разі визначення предмета закупівлі – послуга з поточного ремонту або послуга з виконання науково-технічних робіт.

Уряд виділив кошти на закупівлю обладнання в прийомні відділення районних лікарень

Уряд 8 липня прийняв постанову про виділення додаткових коштів з Фонду боротьби з коронавірусом для закупівлі обладнання для приймальних відділень опорних лікарень.

МОЗ та місцева влада визначили ключові точки, що потребують додаткового оснащення. Це медичне обладнання для приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я. Проєкт постанови Кабінету Міністрів передбачає, що сотні наших лікарень по великих містах і невеличких містечках «зможуть отримати сотні приладів для порятунку життя українців. А це і є головне завдання справжньої медичної реформи».

kmu.gov.ua

Оновлено вимоги до будівельних матеріалів

Мінрегіон оновив Перелік стандартів щодо промисловості будівельних матеріалів, відповідно до Закону «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та урядової постанови № 1057 «Про визначення сфер діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади та Служба безпеки України здійснюють функції технічного регулювання».

Відповідний наказ № 153 «Про затвердження Переліків національних стандартів, відповідність яким надає презумпцію відповідності виробів вимогам Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд» Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов підписав 2 липня.

Згідно із законодавством будівельні вироби мають відповідати основним вимогам, визначеним у Технічному регламенті щодо споруд, в яких вони застосовуються, зокрема, національним стандартам ДСТУ і гармонізованими європейськими ДСТУ Б EN, будівельним нормам та повинні бути промарковані національним знаком відповідності. Лише такі вироби можуть вільно продаватись та використовуватись у будівництві на території України.

Востаннє Перелік національних стандартів щодо відповідності будівельних виробів вимогам Технічного регламенту оновлювався у 2015 році.

PROZORRO.ПРОДАЖІ

Процедура банкрутства: яких змін очікувати бізнесу найближчим часом

В умовах карантину багато підприємств зіткнулися із загрозою неплатоспроможності. Щоб не допустити знищення бізнесу в складних умовах, були розроблені зміни до Кодексу з процедур банкрутства. Законопроект № 3322 (в якому виписані ці зміни) був прийнятий ВРУ 18 червня та очікує на підпис Президента. Якщо зміни, найближчим часом будуть введені в дію, то процедуру банкрутства “поставлять на паузу”. Які послаблення отримає бізнес? Розглянули детальніше у замітці.

Хто і за скільки купить президентський готель Дніпро в центрі Києва?

Хочеш знати першим – реєструйся на онлайн трансляцію!

Покрокова інструкція для ОМС та бізнесу

Корисний посібник «Покрокова інструкція для ОМС та бізнесу» підготовлено в рамках проєкту «Prozorri інструменти економічного розвитку громад», що реалізовує громадська організація Аналітично-адвокаційний центр Львівський Регуляторний Хаб за фінансової підтримки Європейського Союзу.

В ньому знайдете про:

  • особливості здійснення процедури малої приватизації та прозорої оренди відповідно до норм чинного законодавства;
  • успішні приклади малої приватизації та оренди майна через відкриті електронні торги;
  • додаткові можливості системи Prozorro.Продажі та багато іншого.


 

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.