Назад до каталогу статей
Новини

Дайджест. Система електронних довірчих послуг запрацює з 7 листопада

05 Листопада 2018

Електронні довірчі послуги запрацюють з 7 листопада, затверджено Порядок формування цін на універсальні послуги, МОЗ продовжує реформу закупівель ліків


ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

5 листопада 2018

Огляд новин з 29 – 05 листопада


Система електронних довірчих послуг запрацює з 7 листопада

З 07.11.2018 набирає чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155. Який визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, у тому числі транскордонних, права та обов’язки суб’єктів правових відносин у сфері електронних довірчих послуг, порядок здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, а також правові та організаційні засади здійснення електронної ідентифікації. 

Прикінцевими положеннями цього Закону визнається таким, що втратив чинність - Закон України «Про електронний цифровий підпис». 

Текст закону на http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2155-19?fbclid=IwAR0dDZPLqdaneLKuAIVGMYE-3TeroqjE011GZKUXuoVUx8Vq1sBBPddu2eU


НКРЕКП  затвердила Порядок формування цін на універсальні послуги

З третього листопада почала діяти постанова НКРЕКП «Про затвердження Порядку формування цін на універсальні послуги» від 05.10.2018 № 1177. Постановою затвердили Порядок формування цін на універсальні послуги. Який поширюється на постачальників універсальних послуг та визначає механізм формування цін на електричну енергію для побутових та малих непобутових споживачів під час надання універсальних послуг. Ціна на універсальні послуги включає ціну:

 • купівлі електричної енергії на ринку; 

 • на послуги постачальника універсальних послуг; 

 • на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу на відповідному класі напруги згідно з укладеними договорами про надання послуг. 

Розрахунок ціни на універсальні послуги та всіх її складових здійснюється без урахування ПДВ. Постачальник універсальних послуг формує ціни на універсальні послуги на розрахунковий період і оприлюднює їх на своєму сайті, у засобах масової інформації та на своїх інформаційних стендах у центрах обслуговування споживачів не пізніше ніж за 20 днів до їх застосування. 

Текст Постанови на http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v1177874-18?fbclid=IwAR19Yxjl87OV-Xh3giJjZtstu71tHWmrQrffbb1iOKSJBnZFZ1w3c20xDvw

 

 Застосування переговорної процедури закупівлі МЮ України

Для забезпечення належного захисту прав та інтересів держави у закордонних юрисдикційних органах у справах за участю іноземних суб’єктів Урядом прийнято рішення щодо застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі». Прийняття розпорядження сприятиме здійсненню МЮУ своєчасної закупівлі за державні кошти послуг юридичного радника, примирювачів, фахівців, експертів, у тому числі іноземних, які мають необхідні знання та досвід для здійснення заходів щодо захисту прав та інтересів України у справі за зазначеним позовом. 

Розпорядження від 24.10.2018 № 774-р «Про застосування переговорної процедури закупівлі».  https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zastosuvannya-peregovornoyi-47?fbclid=IwAR34MU-BNODlwiAPchfsKo4axQfARv48LGOpfv7vBzV_C5Eb_G1wpfFJ874


МОЗ продовжує реформу закупівель ліків та медичних виробів

25 жовтня МОЗ зареєструвало державне підприємство «Медичні закупівлі України» (ДП), яке з часом має отримати статус ЦЗО. Це підприємство забезпечить подальший розвиток реформи закупівель лікарських засобів і створення центру закупівельної експертизи. ДП буде підпорядковуватися МОЗ. Створення ДП є черговим кроком із впровадження нещодавно оновленої концепції з реформування системи закупівель лікарських засобів та медичних виробів, яку було затверджено Постановою КМУ від 23.08.2017 № 528.

Відповідно до концепції, забезпечення пацієнтів лікарськими засобами має здійснюватися трьома ключовими способами: 

 • через програму реімбурсації, 

 • включення вартості ліків та медвиробів у вартість медичної послуги, 

 • шляхом закупівель ЦЗО. 

Саме за останній напрямок і буде відповідати новостворене ДП. http://moz.gov.ua/article/news/ministerstvo-ohoroni-zdorov%E2%80%99ja-prodovzhue-reformu-zakupivel-likarskih-zasobiv-ta-medichnih-virobiv


Держенергоефективності та IRENA працюють над створенням ефективної системи «зелених» аукціонів

Кращий досвід країн світу щодо впровадження «зелених» аукціонів та його застосування в Україні обговорили Держенергоефективності та Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA). Фахівці останнього відзначили активність України у розвитку «чистої» енергетики та поділилися результатами досліджень щодо проведення аукціонів у різних країнах світу.

Так, впродовж останніх 20 років все більше країн світу обирають аукціони як один із механізмів розвитку «чистої» енергетики. Якщо у 2008 р. таких країн було лише 20, то у 2018 р. – понад 70.

За висновками експертів, аукціони мають низку важливих переваг, зокрема: 

 • забезпечують прозорість ринку; 

 • стимулюють зростання конкуренції між інвесторами; 

 • визначають реальну ринкову ціну на «чисту» електроенергію та сприяють її зменшенню.

Під час розробки ефективної моделі аукціонів для України експерти IRENA рекомендували звертати особливу увагу на такі, зокрема, питання:

 • умови участі в аукціонах;

 • способи підвищення конкуренції між учасниками та уникнення зловживань;

 • умови обрання переможця аукціону;

 • шляхи нівеляції ризиків реалізації проектів, які виграли аукціони.

За підсумками вебінару учасники дійшли згоди щодо необхідності узагальнення рекомендацій експертів IRENA та їх включення у якості пропозицій до законопроекту про аукціони в Україні. https://www.kmu.gov.ua/ua/news/derzhenergoefektivnosti-z-ekspertami-irena-pracyuye-nad-stvorennyam-efektivnoyi-sistemi-zelenih-aukcioniv-v-ukrayini?fbclid=IwAR2KQ_BfQ6dt-2fwMYuiY_cUWgq7XXVAxT2MmVnwVa2a-F5ABApI6edX4-E


МОЗ України розпочало закупівлі для створення ЄДІСТ 

Створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації – це першочергове завдання для запровадження трансплантації в Україні. Реєстр донорів допоможе вчасно знаходити потенційного донора, фізичні показники якого дозволяють врятувати пацієнта, який потребує трансплантації.

Ознайомитися з умовами закупівлі можна на сайті prozorro.gov.ua.

Загалом інформаційна система передбачає 9 різних реєстрів потенційних донорів за типами потреб. Наразі найголовнішим завданням МОЗ України є закупівля послуг з розробки програмного забезпечення для ЄДІСТ та доступ до міжнародної бази живих донорів кісткового мозку.

На ці потреби в бюджеті 2018 року на трансплантацію загалом передбачено понад 28 млн грн: 26 млн 378 тис на закупівлю послуг з розробки програмного забезпечення та 1,9 млн на придбання доступу до міжнародного реєстру донорів. http://moz.gov.ua/article/news/moz-ukraini-rozpochalo-zakupivli-dlja-stvorennja-edinoi-derzhavnoi-informacijnoi-sistemi-transplantacii?fbclid=IwAR0MKg1i5LT6_9R_qqILESgqmDENYJUacMdVTVBKOMeHksVlKKCaFov2nR8

 

Нова модель підтримки відновлюваної енергетики через аукціони

Керівники асоціацій вважають, що не можна затягувати процес переходу на нову модель підтримки відновлюваної енергетики (ВДЕ) через впровадження аукціонів, яка запроваджена сьогодні в більшості країн Європи. Імплементація аукціонів створить прозорі умови для розвитку та приросту нових потужностей ВДЕ  і допоможе уникнути збільшення фінансового навантаження на ринок електричної енергії.

Асоціації представляють більше 80% ринку відновлюваної генерації України. Це свідчить про те, що більшість гравців та інвесторів ринку ВДЕ України  усвідомлюють необхідність змін у законодавстві та підтримують перехід на систему аукціонів на заміну діючого «зеленого» тарифу, який закінчує свою дію 31 грудня 2029 року.

Наразі у ВР України зареєстровано вісім законопроектів щодо нової моделі підтримки ВДЕ через впровадження аукціонів  (законопроект №8449 від 07.06.2018 р та сім альтернативних до нього),  та вже декілька місяців триває обговорення і доопрацювання основного законопроекту. Поміж інших пропозицій асоціацій, зокрема:

- запровадження нової системи підтримки у законопроекті не пізніше 01 січня 2020 року;

- встановлення порядку проведення аукціонів та використання системи «Prozorro». 

Деталі на сайті http://uare.com.ua/novyny/649-p-yat-najbilshikh-asotsiatsij-vidnovlyuvanoji-energetiki-ukrajini-vistupili-za-terminovi-zmini-v-sistemi-pidtrimki-zelenoji-generatsiji.html?fbclid=IwAR14f5VvA-SagGjWPNlvAJlRGy7fyVmFliHGAbObocI4b3SMu7Z-LEzZ7Q8


За 10 місяців 2018-го ProZorro зекономило бюджетам 21,77 млрд. грн

Провівши через систему ProZorro 964,78 тисяч процедур закупівель 26,79 тисяч замовників зі всієї України досягли за 10 місяців 2018 року економії в 21,77 мільярдів гривень. Такі дані наводить модуль аналітики  bi.prozorro.org. При цьому від загальної кількості оголошених у цей період торгів 84,2% було завершено, 10,1% не відбулись з тих чи інших причин, а 2,3% було скасовано.

Найбільше процедур за цей період провели Київська міська державна адміністрація, Міністерство освіти та Міністерство інфраструктури.

Зауважимо, вже традиційно більший відсоток від проведених торгів займають допорогові закупівлі, які, однак, дають на порядок меншу економію – 789,73 тисяч закупівель та 5,95 мільярдів гривень економії. У свою чергу завдяки 175,05 тисяч понадпороговим закупівлям бюджетам різних рівнів вдалось зекономити 15,82 мільярдів гривень.  

https://dozorro.org/news/za-10-misyaciv-2018-go-prozorro-zekonomilo-byudzhetam-2177-milyardiv-grivenсхожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати