Назад до каталогу статей
Блог

«ДАСУ» – новий розділ на майданчику

19 Вересня 2018

ДАСУ отримала технічну можливість проводити моніторинг тендерів

ДАСУ отримала технічну можливість проводити моніторинг тендерів – для неї у системі ProZorro створено окремий кабінет. Такий кабінет дає можливість відображати увесь процес моніторингу – від початку до винесення органом висновку. При цьому, усі дії ДАСУ щодо проведення моніторингу тендерів публікуються у системі. Що стосується замовника, то у нього на майданчику з’явився новий розділ «ДАСУ».

Нагадаємо, 27 січня цього року набрав чинності Закон України про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель» від 21.12.2017 № 2265-VIII. Він вніс зміни до Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, у частині проведення моніторингу. Порядок здійснення моніторингу наразі передбачено у статті 7Закону «Про публічні закупівлі».

На сьогодні також затверджена форма висновку про результати моніторингу закупівлі та порядку його заповнення (Наказ ДАСУ №86 від 23.04.2018, зареєстровано в МЮ України 01.06.2018 за № 654/32106).

ДАСУ є тим самим центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.

Тож, будь-які Ваші дії у системі – з початку проведення процедури закупівлі до моменту повного виконання договору, підлягають моніторингу. Про те, що ДАСУ розпочало моніторинг на Ваш тендер, Вас повідомить майданчик шляхом надсилання листа на Вашу електронну адресу або в особистий кабінет. Детальніше про це, Див. в Інструкції користування розділом «ДАСУ».

Які ж підстави для моніторингу Вашої закупівлі можуть бути? 

Пошук порушень при проведенні процедури закупівлі у системі здійснюється автоматично, через так звані ризик-індикатори. Саме вони виявляють підозрілі тендера у системі і відправляють автоматично їх на перевірку ДАСУ.

Зауважимо, методику визначення автоматичних індикаторів ризиків, їх перелік та порядок застосування має затвердити ДАСУ і погодити Мінекономрозвитку.

Автоматичні індикатори ризиків – критерії із заданими наперед параметрами, використання яких дає можливість автоматично здійснювати вибір процедур закупівель, що містять ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель.

Проте варто зазначити, окрім сигналів про порушення від системи ризик-індикатори, підставою для перевірки закупівлі є також звернення від:

  • громадських активістів
  • журналістів
  • представників органів влади
  • представників органів місцевого самоврядування.

А ще, ДАСУ може перевірити будь-який тендер і за власною ініціативою, якщо знайде ознаки порушення в інформації, яку Ви оприлюднили в електронній системі.

Врахуйте, у період проведення моніторингу процедура закупівлі не зупиняється, як не зупиняється і дія договору про закупівлю.

Моніторинг триватиме не більше 15 робочих днів з дати оприлюднення рішення про його початок у системі.

Що ж чекає на Вас, якщо не усунете порушення та не аргументуєте свої дії? 

ДАСУ зможе прийняти рішення про проведення комплексної перевірки закупівлі відповідно до Закону «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та за рішенням суду накласти на Вас відповідні штрафи.

Бажаєте знати більше про моніторинг, тоді заходьте за посиланнями і читайте:

Моніторинг публічних закупівель https://e-tender.ua/news/monitoring-publichnih-zakupivel-77

Контролюючі органи в публічних закупівлях https://e-tender.ua/news/kontrolyuyuchi-organi-v-publichnih-zakupivlyah-125

Інструкція за посиланням https://e-tender.ua/training-tenders/zamovnikam-prozorro-2/derzhavna-auditorska-sluzhba-ukrayini-72


похожие новости

Блог
Кабінет Міністрів 4 грудня схвалив нову постанову про попередню оплату товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти. А ось нинішню постанову від 23.04.2014 № 117 скасують та передбачать можливість здійснення розрахунків за договорами, бюджетні зобов’язання за яким взяті на облік у Казначействі, до повного виконання цих договорів.
Блог
Правила поведінки для учасників публічних закупівель розробило Мінекономіки* як рекомендаційні. Настанови описують головне в етичній поведінці учасників, які варто дотримуватись впродовж закупівельного процесу. А ось недоречна етична поведінка суттєво впливає на результат тендера. Ба більше – призводить до порушень, за які настає відповідальність.
Блог
Учасник має право оскаржити умови тендерної документації чи дії замовника, якщо має місце в тому чи тому випадку порушення його прав чи інтересів. Порядок подання скарги в такому разі регулює стаття 18 Закону «Про публічні закупівлі». А орган, який розглядає такі скарги і виносить рішення – Постійно діюча адміністративна колегія з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель АМКУ. У статті, спираючись на практику органу оскарження, ми виділили групи тих причин, за наявності яких державні тендери найчастіше оскаржують учасники. Також розповіли про деякі важливі зміни у статті 18 з квітня 2020-го.