Назад до каталогу статей
Дайджест

День як за рік або як придбати лоти ще швидше

02 Листопада 2017

Принципи голландської та англійської моделей аукціонів

Електронні аукціони - голландський та англійський

Аукціон – це публічний ринок продажу товарів та майна. Англійська  модель аукціону найвідоміша, торги англійського аукціону – видовищні, і ви точно бачили їх не в одному фільмі. Проте голландська модель не менш цікава. Розглянемо дві основні моделі, а ви обирайте, яка з них вам більше до вподоби.  

Англійська класична модель

Англійська класична модель має сталу послідовність дій – називається початкова ціна лоту, учасники підвищують ставки, доки останню ставку не переб’є ще вища. В цьому випадку лоти мають особливий шарм та цінність для потенційних покупців, адже кожен новий лот – це бізнес, змагання та водночас гра.

Класична голландська модель аукціону

Класична модель голландськго аукціону навпаки побудована за принципом зниження ціни лоту від початкової ставки.

Виникає типове запитання, навіщо ж спускати ціну, якщо ціль продати лот і заробити на ньому?

Справа в тому, що до цієї процедури вдаються кампанії, економічний баланс котрих не дозволяє утримувати товар чи майно. Також, голландська модель у нагоді, в той час як кампанія кардинально змінює вид діяльності, або банкрутує і проходить процедуру ліквідації. Типові лоти –цінні папери, металобрухт, приміщення, або чиїсь зобов’язання, як от кредити.

Доречі, традиція голландського аукціону пішла від знаменитого Алсмерского квіткового аукціону в Нідерландах. Більше ста років в маленькому містечку щодня розігрують до 12 млн. квітів. Звідти партії квітів розходяться по всьому світу, і це не перебільшення, бо доля Нідерландів на світовому ринку квітів сягає 80%.

Скорочена процедура голландського аукціону в Україні

Нововведення полягає в скороченні часу на процедуру аукціону. Час розгляду складних лотів кампаній, фінансових груп та активів банків раніше тривало до року, вартість лота знижувалася по 10% на місяць, тепер торги тривають всього один день.

Перший етап 

Ропочинається з встановлення початкової ціни замовником. Далі діє таймінг, ціна автоматично знижується на 1% кожні 10 хвилин. Зниження ціни, можливе до 20% від початкової вартості лоту. Кожен учасник має можливість відстежувати інформацію онлайн і припинити падіння ціни в будь-який момент. В той час, як один з учасників натисне кнопку «Придбати» – ціна фіксується, падіння ціни припиняється. Ставку також бачать інші учасники аукціону.

Другий етап 

Дає можливість перебити цінову пропозицію з першого етапу. Пропозиція повинна бути вище зафіксованої в першому етапі аукціону.

Третій етап 

Під час нього визначаєься переможець аукціону. Учаснику, який зробив першу ставку на першому етапі надається можливість перебити ставки учасників з другого раунду.

На випадок, якщо аукціон не відбудеться, актив на торги виставляється вже в складі пулу. У складі пулу активи будуть торгуватися ще максимум два рази за тим же принципом автоматичного зниження ціни.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.