Назад до каталогу статей
Дайджест

День як за рік або як придбати лоти ще швидше

02 Листопада 2017

Принципи голландської та англійської моделей аукціонів

Електронні аукціони - голландський та англійський

Аукціон – це публічний ринок продажу товарів та майна. Англійська  модель аукціону найвідоміша, торги англійського аукціону – видовищні, і ви точно бачили їх не в одному фільмі. Проте голландська модель не менш цікава. Розглянемо дві основні моделі, а ви обирайте, яка з них вам більше до вподоби.  

Англійська класична модель

Англійська класична модель має сталу послідовність дій – називається початкова ціна лоту, учасники підвищують ставки, доки останню ставку не переб’є ще вища. В цьому випадку лоти мають особливий шарм та цінність для потенційних покупців, адже кожен новий лот – це бізнес, змагання та водночас гра.

Класична голландська модель аукціону

Класична модель голландськго аукціону навпаки побудована за принципом зниження ціни лоту від початкової ставки.

Виникає типове запитання, навіщо ж спускати ціну, якщо ціль продати лот і заробити на ньому?

Справа в тому, що до цієї процедури вдаються кампанії, економічний баланс котрих не дозволяє утримувати товар чи майно. Також, голландська модель у нагоді, в той час як кампанія кардинально змінює вид діяльності, або банкрутує і проходить процедуру ліквідації. Типові лоти –цінні папери, металобрухт, приміщення, або чиїсь зобов’язання, як от кредити.

Доречі, традиція голландського аукціону пішла від знаменитого Алсмерского квіткового аукціону в Нідерландах. Більше ста років в маленькому містечку щодня розігрують до 12 млн. квітів. Звідти партії квітів розходяться по всьому світу, і це не перебільшення, бо доля Нідерландів на світовому ринку квітів сягає 80%.

Скорочена процедура голландського аукціону в Україні

Нововведення полягає в скороченні часу на процедуру аукціону. Час розгляду складних лотів кампаній, фінансових груп та активів банків раніше тривало до року, вартість лота знижувалася по 10% на місяць, тепер торги тривають всього один день.

Перший етап 

Ропочинається з встановлення початкової ціни замовником. Далі діє таймінг, ціна автоматично знижується на 1% кожні 10 хвилин. Зниження ціни, можливе до 20% від початкової вартості лоту. Кожен учасник має можливість відстежувати інформацію онлайн і припинити падіння ціни в будь-який момент. В той час, як один з учасників натисне кнопку «Придбати» – ціна фіксується, падіння ціни припиняється. Ставку також бачать інші учасники аукціону.

Другий етап 

Дає можливість перебити цінову пропозицію з першого етапу. Пропозиція повинна бути вище зафіксованої в першому етапі аукціону.

Третій етап 

Під час нього визначаєься переможець аукціону. Учаснику, який зробив першу ставку на першому етапі надається можливість перебити ставки учасників з другого раунду.

На випадок, якщо аукціон не відбудеться, актив на торги виставляється вже в складі пулу. У складі пулу активи будуть торгуватися ще максимум два рази за тим же принципом автоматичного зниження ціни.

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 14 по 20 вересня 2020. Система Prozorro інтегрувалася з інформаційними ресурсами казначейської служби. Prozorro пропонує гроші за знайдені вразливості в системі. Змінено принцип валідації строків тендерних процедур у Prozorro. Знижені тарифи для бізнесу та підвищено поріг закупівель у Pozorro Market. Приватизація Укрспирту: першим на аукціон у Prozorro.Продажі виставлять Немирівський спиртзавод. Гарячі аукціони з продажу та оренди майна Укрпошти на Prozorro.Продажі. Вебінар: як бюджетній установі провести аукціон з оренди майна. Набула чинності постанова, яка затверджує примірні договори оренди держмайна у Prozorro.Продажі
Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 31 серпня - 06 вересня 2020. Ольга Терещенко: Закупівельник - не «снабженєц». Інструмент, який буде корисний учасникам публічних закупівель у Prozorro. Секрети перемог на Prozorro від Ашан Рітейл Україна. У Фонді держмайна розповіли про успіхи малої приватизації. В Clarity Project зібрано всю інформацію про аукціони з продажу майна у Prozorro.Продажі. Prozorro.Продажі - вигідно купити або орендувати державне майно . Арештоване майно відтепер будуть реалізовувати через Prozorro.Продажі. Перші аукціони у Prozorro.продажі з приватизації спиртзаводів проведуть у середині вересня. Продаж необробленої деревини має відбуватись на аукціонах у Prozorro.Продажі.